Neler Yeni

bazen geceleri fısıltı sesleri duyuyorum

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Bu yıl benim uyku düzenim çok bozuldu. 2-3 saat uyuyup kalkıp 4-5 saat takılıp tekrar bı 5 saat uyuyordum çok fazla uyku felci geçirmeye başladım. Ben fısıltı duydum, köpeğimsi bir silüet gördüm, vücudum kasıldı, ürpermeler geldi. Alışıyorsun bir şey olmuyor ilk seferlerde korkunçtu ama

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,303
İsim
Cengiz
sıkılmamanız için kısa tutucam yaş 16

küçükken hiç uyuyamazdım korkudan genelde uykusuzluktan bayılana kadar televizyon izler ve o uykusuzlukta okula giderdim ilk olkul ama çok ta halsiz olmazdım enerjiktim gayet orta okul başları ışık açık iken uyurdum ama karabasan basardı sürekli covit dönemleri ise sadece 3 saat uyuyordum 3 günde 4 günü bulduğu olurdu sürekli bilgisayar başındaydım orta okul bittikten sonra rahat uyumaya başlamıştım ama yinede korkularım vardı kafa dağıtmak için 4 arkadaş kamp a gitmiştik kızılay ın düzenlediği orada çok uyuyordum ve hiç korkmuyordum herkes gece yürüyüşüne gitmişti ben bungalov denen ev de uyuyordum ormanlık bir alan kimse yok tabi ama korkmadan çok rahat uyuyordum kamptan döndükten 1ay sonra ağır karabasan başladı bir gecede 1 veye 3 kere yaşadığım oluyor bazen sabahları da oluyordu uykusuz kalıyordum sonra
seroquel e başladım 25mg idi bir işe yaramadı 50mg 300mg son olarak 600mg olarak kullandım baş dönmesinden başka bi işe yaramadı 9mg melatonin denen mucizeyi kullandım gayet iyidi düzelince bıraktım bunların hepsi kamptan sonraki zamanlar gayet iyiydi uykum ışıkları açmama gerek yoktu kendi kendime düzelmiştim sanki ama son zamanlar çok uyuyorum 12 saat i buluyor yatak yarası olmuyor bazen fısıltı sesleri duyuyorum bazen ise olmuyor rahat uyuyorum normal insan gibi bazı dönemler az bazı dönemler çok uyuyorum bu karabasan içinde böyle sabah bile olduğunu hatırlıyorum şimdiki zamanlar da fısıltı sesi duyuyorum çoğunlukla bi şekilde uyuyorum ama çok uyuyorum onun dışında normale döndüğü de oluyor
Kara Basan Görüyorum Derken Tam Olarak Ne Görüyorsunuz

grasdiyas

80+ Bronze
tıptan başka yardım bulacağın yer yok. rahatsız oluyorsan doktoruna uyacaksın. illa ki bir yerde bir şey tespit ederler ve tedavi olursun.
evet var ama bulunamıyor malesef
Bu yıl benim uyku düzenim çok bozuldu. 2-3 saat uyuyup kalkıp 4-5 saat takılıp tekrar bı 5 saat uyuyordum çok fazla uyku felci geçirmeye başladım. Ben fısıltı duydum, köpeğimsi bir silüet gördüm, vücudum kasıldı, ürpermeler geldi. Alışıyorsun bir şey olmuyor ilk seferlerde korkunçtu ama
silüet olayı bendede çok olurdu eskiden geçti şimdi
Kara Basan Görüyorum Derken Tam Olarak Ne Görüyorsunuz
siyah bir insan ama farklı da olabiliyor

buna benzerde olabiliyor bu filmi eskiden izlemiştim ama bununla alakası yok bundan öncede vardı çünkü eskiden dedğimde max 3 ay olmuşltur
Mesaj otomatik birleştirildi:

izlenme hissi genelde tavandan sanki biri izliyormuş gibi oluyor yansımalar dan çok korkuyorum karabasan süresinde

13 dakkadan uzun sürdüğü oluyor nerden biliyon dersen de telefondan video izlerken uykuya dalmıştım elraen izliyordum 45 dk fln dı 17. dakkada başlamıştı karabasan telefon önümde görebiliyorum ama hareket edemiyorum videonun sonuna doğru bitti ama hiç bişey görmemiştim sanki felç gibiydim

cerrahh

80+ Bronze
izlenme hissi genelde tavandan sanki biri izliyormuş gibi oluyor yansımalar dan çok korkuyorum karabasan süresinde
sonuna kadar doktora git ve meseleyi çözmeye çalış. eğer vücudunda anormal bir şey kalmadıysa ve bir sıkıntı bulunamadıysa bu mesele dini olabilir. inançlı mısın bilmiyorum ama hayat tarzın sıkıntılı olabilir veya allahtan bir mesaj olabilir. izlenme hissi, aynaya bakamama gibi şeyler psikolojiktir genelde. uyku felcinin en büyük sebebi uyku düzeni bozukluğu oluyor. uyku düzenini ayarla. eğer dediğim gibi hiçbir çare bulamazsan dini bir mesele olabilir.

grasdiyas

80+ Bronze
sonuna kadar doktora git ve meseleyi çözmeye çalış. eğer vücudunda anormal bir şey kalmadıysa ve bir sıkıntı bulunamadıysa bu mesele dini olabilir. inançlı mısın bilmiyorum ama hayat tarzın sıkıntılı olabilir veya allahtan bir mesaj olabilir. izlenme hissi, aynaya bakamama gibi şeyler psikolojiktir genelde. uyku felcinin en büyük sebebi uyku düzeni bozukluğu oluyor. uyku düzenini ayarla. eğer dediğim gibi hiçbir çare bulamazsan dini bir mesele olabilir.
aynaya bakamamak değil mesela gece uyurken monnitörün yansıması gibi çünkü bu yansımalar net değil ne olduğunu bilemiyorsun bundan dolayı galiba uyku düzeni genelde 00:00-00:30 arasında piskolojik olduğunu düşüyorum ama dönem dönem değişiyor bazen normale dönüyorum anlamadım bende

cerrahh

80+ Bronze
aynaya bakamamak değil mesela gece uyurken monnitörün yansıması gibi çünkü bu yansımalar net değil ne olduğunu bilemiyorsun bundan dolayı galiba uyku düzeni genelde 00:00-00:30 arasında piskolojik olduğunu düşüyorum ama dönem dönem değişiyor bazen normale dönüyorum anlamadım bende
sürekli olmaması garip. arada oluyor diyorsun. olduğu zamanlar uyku düzenin normal mi yoksa geç mi yatıyorsun? bende yaşadım bunu hayatımda 1 kere. hayal meyal hatırlıyorum. sırtüstü yatarken tam üstümde kafamın hizasında bir havlu bana bakıyordu. yani havlu havada asılı kalıyor gibi düşün bir nevi. sanki onu biri havada tutuyor. uyku düzenimde çok sabit değil benim. 1 hafta sabah 7de yatar akşam 5 gibi kalkarım, 1 hafta normal gece 12de yatar sabah 7 8 de kalkarım.

grasdiyas

80+ Bronze
sürekli olmaması garip. arada oluyor diyorsun. olduğu zamanlar uyku düzenin normal mi yoksa geç mi yatıyorsun? bende yaşadım bunu hayatımda 1 kere. hayal meyal hatırlıyorum. sırtüstü yatarken tam üstümde kafamın hizasında bir havlu bana bakıyordu. yani havlu havada asılı kalıyor gibi düşün bir nevi. sanki onu biri havada tutuyor. uyku düzenimde çok sabit değil benim. 1 hafta sabah 7de yatar akşam 5 gibi kalkarım, 1 hafta normal gece 12de yatar sabah 7 8 de kalkarım.
uyku düzenim var ama sadece bu aralar cidden çok uyuyoru 12 den 12 ye pazar günleri böyle hafta içi arada çalışıyorum sabah 7 gibi kalkıp anlamış değilim bu hiç değişmedi arada oluyor ama alıştım karabasana korkmuyorum hiç ne olursa olsun bazen eylenceli oluyor bütün vicudum uyuşuk karıncalanma hissi oluyor uyanmama yakın bir gecede 1-3 kere olunca

grasdiyas

80+ Bronze
bir gecede 1-3 kere olması fazla. o beynindeki dalgalanma mevzusu bu. muhtemelen nörolojik yani. geçmiş olsun.
teşekkürler ama nörolojikse mesela 3 ay boyunca karabasan bastı 2ay hiç basmadı bunun gibi beynin bir bölümü bozuksa kendi kendine nasıl düzelip bozuluyor acaba

cerrahh

80+ Bronze
teşekkürler ama nörolojikse mesela 3 ay boyunca karabasan bastı 2ay hiç basmadı bunun gibi beynin bir bölümü bozuksa kendi kendine nasıl düzelip bozuluyor acaba
valla o kadar bilgim yok. doktorlara sorabilirsin bunu ama beyin bu. çok değişik ve mükemmel bir organ.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sorunun psikolojik olabilir mi?

Konuyu yeni okudum. Doktorun git demiş ama gitmemişsin. Amaç ne?

Son düzenleme:

Hanaz

80+ Silver
Hayır, sağlık sorunu değildir. Gâvur cinlerin musallat olma çabası. Neden Nas Suresi, Felak Suresi okuyunca geçiyor peki? Birde uykuya çabuk dalmanın yollarından en etkilisi yatarken zikir çekmek. şeytan uyku getiriyor sevap almayı engellemek için. çok kısa sürede uykuya dalabiliyorsunuz.
Geçmiyor sen öyle hissediyorsun

grasdiyas

80+ Bronze
Sorunun psikolojik olabilir mi?

Konuyu yeni okudum. Doktorun git demiş ama gitmemişsin. Amaç ne?
piskologları pek sevmem zaten max 5dk konuşup sadece ilaç alıyorsun oda bi işe yaramıyor melatonin aldım uyku düzeni kurdum iyi gelmişti

piskolojik değil bana sorarsanız nörolojik karabasan basması gibi oluyor bazen ama hiçbirşey yok sadece hareket edemiyorum uyanığım ama ne bağırabiliyorum ne hareket edebiliyorum sadece göz kırpabiliyorum

pardon nöroloji için demişsiniz galiba egg en az 10 kere çekilmiştir bıktım artık bir şey çıkmıyor doktor nedense gelmem için çok kızmıştı anneme kesinlikle gelsin çekinsin demiş ama gitmek gibi bi pek niyetim yok yani

Top Bottom