Neler Yeni

Öneri Beyler bu RAM alinir mi indirimde?

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
MUSA

beyler aslında corsair ram takipteyim (vengeance) değerler aynı lakin corsair ile aralarında 900 lira fark var fark gözeterek corsair alınır mı yada cpg rgb olmadan çok da gerek yok olursa fena olmaz ama önceliğim rgb değil, alayım mı xpg?

corsair da bu 👇

sistem: ryzen 7600
rtx4070ti s

heKKin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Enes Keskin
alınır hocam expo da destekli.en ucuz 6000mhz cl30 expo ram şuan galiba bu model siyahıyla beraber vatanda sürekli indirime giriyor zaten

Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Ahmet Melih Alemdar

beyler aslında corsair ram takipteyim (vengeance) değerler aynı lakin corsair ile aralarında 900 lira fark var fark gözeterek corsair alınır mı yada cpg rgb olmadan çok da gerek yok olursa fena olmaz ama önceliğim rgb değil, alayım mı xpg?

corsair da bu 👇

rtx4070ti s
Güzel ram alınır. Ben de düşünmüştüm dün. Anakartin sitesinden uyumluluğuna da bir bak istersen

Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Ahmet Melih Alemdar

corsair da bu 👇

rtx4070ti s
Hatta Corsair aynı sitede 5.250 TL idi aniden 5.500 TL e çıktı :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Ahmet Melih Alemdar
msi b650 tomahawk uymaz mi hocam, nerden bakabilirm
Ya bu ram işinin çözülemeyen bir durum var. b650 Tomahawk güzel bir anakart. Ben de B650 Gaming Plus Wifi var.
Anakartın sitesine girdiğimde 7200 MHZ e kadar destekler diyor ama altında farklı şeyler de yazıyorum. Tekli çiftli kanallar ama mealini ben anlamadım. Mesela benim anakartımda şu yazıyor ;
Hadi çık işin içinden

Ekler

• Ekran Görüntüsü (133).png
    Ekran Görüntüsü (133).png
    45 KB · Hit: 22

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
MUSA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya bu ram işinin çözülemeyen bir durum var. b650 Tomahawk güzel bir anakart. Ben de B650 Gaming Plus Wifi var.
Anakartın sitesine girdiğimde 7200 MHZ e kadar destekler diyor ama altında farklı şeyler de yazıyorum. Tekli çiftli kanallar ama mealini ben anlamadım. Mesela benim anakartımda şu yazıyor ;
Hadi çık işin içinden
bilenler yesillendirse ne iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
Ahmet Melih Alemdar
bilenler yesillendirse ne iyi olur
Baya araştırdım. İngilizce makaleleri Tükçe çevirmişler ama tam ne dediği anlaşılmıyor. En garanti şey, eğer alacağın RAM in kodu, Anakartın resmi sitesinde Bellek Uyumluluk bölümünde var ise sıkıntı yok.
Ne kadar çok RAM slotunu kullanırsan hız da düşüyor, tek anladığım bu :)

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
MUSA
Baya araştırdım. İngilizce makaleleri Tükçe çevirmişler ama tam ne dediği anlaşılmıyor. En garanti şey, eğer alacağın RAM in kodu, Anakartın resmi sitesinde Bellek Uyumluluk bölümünde var ise sıkıntı yok.
Ne kadar çok RAM slotunu kullanırsan hız da düşüyor, tek anladığım bu :)
site linkini atar mısınız ben de bakayim

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
kaan kamik
Alınır (2x16) yerine (4x8) bulabilirsen tavsiye ederim ama yinede çok kaliteli ve performanslı ramler.

Clyde

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Yiğit Özdemir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon. Bilgisayar. Monitör. Kulaklık.
Aynı Ram'in Beyaz Lancer 5200MHz CL38 versiyonuna sahibim yazın almıştım. 8200 MHz'e O.C attım CL38 gıkı çıkmıyor bana mısın demiyor. Blade'lerin hangi tür çip kullandığını öğrenmemiz gerek. Benim size önerim Lowprofile mecbur değilse Lancer alın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hadi çık işin içinden
Bu olay şu. AM5'in Ram kontrolü rezalet durumda. Anakart 4 kanalda ya da 2 kanalda ne kadar yüksek destek verse de işlemciler o desteği veremiyor. Mesela ben R9 7900 kullanıyorum 4 kanal Ram denedim 3200 MHz sabit çalışıyor. O.C attım yine açtım ama daha sonra açılmıyor illa ki bir sorun çıkarıyor. BIOS'lar oturmadı yavaş yavaş düzeltiliyor AM4'de ilk çıktığında böyle sorunları vardı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,267
Üyeler
141,111
Son üye
Bestrafer
Top Bottom