Neler Yeni

Bilgisayar aniden kapanıyor acil yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
enes erdemir
Merhaba forum üyesi arkadaşlarım, ilk olarak bilgisayarımda kendiliğinden açılıp kapanma sorunu vardı. Anakartımı değiştirdim. Bilgisayarcıda açık da kaldı, bir sorun yoktu. Her şey tamam dedim. Eve geldim, 1-2 saat kullandıktan sonra tekrar aniden kapanmaya başladı. Bu sefer sadece kapanıyor bir anda bir saatte bir. Macunlarım tam, işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları gayet normal düzeyde. Sürücüler güncel ama neden yapıyor bilmiyorum. Güç kaynağında bir sorun olsa bilgisayarcıda da aynı sorunu verirdi. Güç kablolarını değiştiriyorum ama hala kapanmaya devam ediyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Özelliklerim ise şöyle:
i3 2100 işlemci,
GTX 550 Ti ekran kartı,
ASUS P8B75-M LX anakartı,
120 GB Kingston SSD,
Kingston 8 GB RAM.
350w power

As 950

80+
En İyi Cevap
1
Güç kaynağında problem olabilir.

JAVERT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
EFE
Güç yetmezliğinden bilgisayarın kapanıyor olabilir. Ekran kartın minimum 400w Power Supply istiyor. Benim düşüncem Power Supply değişince sorun düzeleceği yönünde.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Merhaba forum üyesi arkadaşlarım, ilk olarak bilgisayarımda kendiliğinden açılıp kapanma sorunu vardı. Anakartımı değiştirdim. Bilgisayarcıda açık da kaldı, bir sorun yoktu. Her şey tamam dedim. Eve geldim, 1-2 saat kullandıktan sonra tekrar aniden kapanmaya başladı. Bu sefer sadece kapanıyor bir anda bir saatte bir. Macunlarım tam, işlemci ve ekran kartı sıcaklıkları gayet normal düzeyde. Sürücüler güncel ama neden yapıyor bilmiyorum. Güç kaynağında bir sorun olsa bilgisayarcıda da aynı sorunu verirdi. Güç kablolarını değiştiriyorum ama hala kapanmaya devam ediyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Özelliklerim ise şöyle:
i3 2100 işlemci,
GTX 550 Ti ekran kartı,
120 GB Kingston SSD,
Kingston 8 GB RAM.
350w power
RAM'leri çıkarın sarı renkli uçlarını yumuşak bir fırça veya silgi ile silip tekrar takıp dener misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
İbrahim Tusun

Özelliklerim ise şöyle:
i3 2100 işlemci,
GTX 550 Ti ekran kartı,
120 GB Kingston SSD,
Kingston 8 GB RAM.
350w power
Psu sıkıntı PSU değiştir kaliteli ve geleceğe dönük bir PSU al.yoksa işin zor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular