Neler Yeni

Bilgisayar ile gelen Restore bölümü tekrar nasıl aktif edilir

kinqnowa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Çelik
Arkadaşlar bilgisayar sistemimde bir hata oldu ve sistem açılmadı. Galiba Windows çöktü. Bende format attım. Ama ASUS'un kullandığım programları ve özellikleri vardı. Onları geri yükleyemedim. Bilgisayarın içindeki sistemle beraber gelmişti onlar. Ayrıca amoury crate içinde de güzel özellikler vardı işte bataryaya geçince ekranın Hz hızını düşürme falan. Onları da ekleyemedim. Format atarken restore bölümü vardı. Ben o bölümü silmedim bilerek. Muhtemelen içinde ASUS programların ve özellikleri kurulu olduğu Windows 11 var o bölümde. İnternetten aradığımda ASUS bu bilgisayar için "Windows'ta başlat'a tıklayın, ardından güç seçeneğine tıklayın, ardından yeniden başlat seçeneğine tıklarken Shift tuşunu basılı tutun. Bilgisayarınız kapanacak ve açıldığında winre ekranına geçecektir. Winre ekranındayken, MyASUS'in Winre'yi seçin." diye yazmış ama galiba oda Windows içinde bir özellik olduğu için bu sistemde görünmüyor. İlk PC geldiğinde vardı o bakmıştım.
Biraz uzattım ama olayı tam anlattım galiba. Şimdi sorum şu o bölümü ben nasıl aktif edip ASUS programları kurulu olan Windows 11'i yükleyebilirim. Ektede restore bölümünü gösterdim. Yani silmedim duruyor ama oraya erişip içindeki Windows 11i kurmam lazım bir şekilde. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Tam laptop modeli: ASUS ROG STRIX G15 G513RM.

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    54.4 KB · Hit: 20
Top Bottom