Neler Yeni

Bilgisayar sadece bios ekranında kalıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan
Merhabalar yaklaşık 3 saat önce bilgisayarımı açtım ve tarayıcıya girdim aniden bilgisayar kastı ve hiçbir tepki vermedi.Bende kapatma tuşundan kapatmaya çalıştım ama yine kapanmadı sonra mecburen fişini çektim
Açtığımda ise fixing (c) stage 1 adında bir işlem gerçekleşti yaklaşık 1.30 saat.
Ardından windows şifre girme alanı geldi ancak bilgisayar o kadar kasıyordu ki şifremi yazamadım ve kendi kendini yeniden başlatarak bios ekranına girdi
Acaba sistemimin sıkıntısı nedir bilgisayar işlerinden çok anlamam yardımcı olursanız çok sevinirim
Sistem özelliklerim=
Asus A320M-F anakart
Team elite 8gb ram
Adata SU630 240GB ssd
Ryzen 3 3100 işlemci
RX570 Ekran kartı

Ekler

• IMG_20210304_230427.jpg
    IMG_20210304_230427.jpg
    3.6 MB · Hit: 20

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K
Resimdeki hata chkdsk ile ilgili disk onarma aygıtı gibi bir şey harddiskinde sorun olabilir. Deneyebileceğin HDD varsa değiştirip dene yoksa usb ye linux kurup usb den debug edip test edebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Resimdeki hata chkdsk ile ilgili disk onarma aygıtı gibi bir şey harddiskinde sorun olabilir. Deneyebileceğin HDD varsa değiştirip dene yoksa usb ye linux kurup usb den debug edip test edebilirsiniz.
İşlemci veya onun gibi önemli bir parçada sorun olabilir mi

Stread

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Burak K
Bilemiyorum dediğim gibi ssd kullandığınızı şimdi farkettim deneyebileceğiniz farklı bir ssd yada hdd varsa onu deneyin. İşlemci veya farklı bir parçada sorun yoktur inşallah.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilemiyorum dediğim gibi ssd kullandığınızı şimdi farkettim deneyebileceğiniz farklı bir ssd yada hdd varsa onu deneyin. İşlemci veya farklı bir parçada sorun yoktur inşallah.
Teşekkürler gerçekten kafam çok karışık şuan olaylar birden gelişti en iyisi işi iyi bilen birine götütmek

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,797
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
bu hatayı DDR-1 bir sistemde almıştım geçen %90 ihtimalle harddiskte sorun vardır.

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam ram in sarı bölümünü silgi ile silmeyi deneyin, aynı şekilde ssd nin sarı yerlerini de, sorun düzelmezse yazılımsal olabilir

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhabalar yaklaşık 3 saat önce bilgisayarımı açtım ve tarayıcıya girdim aniden bilgisayar kastı ve hiçbir tepki vermedi.Bende kapatma tuşundan kapatmaya çalıştım ama yine kapanmadı sonra mecburen fişini çektim
Açtığımda ise fixing (c) stage 1 adında bir işlem gerçekleşti yaklaşık 1.30 saat.
Ardından windows şifre girme alanı geldi ancak bilgisayar o kadar kasıyordu ki şifremi yazamadım ve kendi kendini yeniden başlatarak bios ekranına girdi
Acaba sistemimin sıkıntısı nedir bilgisayar işlerinden çok anlamam yardımcı olursanız çok sevinirim
Sistem özelliklerim=
Asus A320M-F anakart
Team elite 8gb ram
Adata SU630 240GB ssd
Ryzen 3 3100 işlemci
RX570 Ekran kartı
Ssd kronik sorunlu. Alınan hata depolama birimi yüzünden olabilir.

Top Bottom