Neler Yeni

Bilgisayardan Gelen Ses(Yardım)

Nix0rM

80+
Arkadaşlar selam,

Bilgisayarımı Gaming.gen.tr üzerinden 28 Aralık 2020 tarihinde aldım. İlk iki gün ses falan yoktu sonrasında ara ara
oyun açılırken "wuuuuuwuu" diye ses gelmeye başladı ben ilk başta telaşlandım sonra kafaya takmadım çünkü sadece
oyun açılırken oluyordu. Sonrasında bugün 25.01.2021 tarihinde oyun oynarken ekte vermiş olduğum ses 2 saniyede bir
gelmeye başladı ve bunun sebebi sizce nedir?

Sistem:

i5 10400f (stok fan)
Asus B460m-k
Asus Dual Evo Rx 5600xt
500 gb sandisk ultra NVMe
Sharkoon shp 650watt psu
Sharkoon TG5 Rgb Pro kasa
8x2 XPG D30 Ram

Ses: https://drive.google.com/file/d/1JAMEfaGqFjl1frjbQNywglHQt71-ahwh/view?usp=sharing

NOT: Sesin tam olarak nereden geldiğini anlayamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Hüseyin Berk Büyüktaş
Emin misin? Ekran kartını takabilmek için kasadan parça sökmüştüm. Ama o kadar etki edeceğini düşünmüyorum? Sistem boşta ses çıkarmıyor.
merak etme fanda toz veya bir şey kaçmış kanıtlamak için böyle ses ettiğin kasaya vur eğer ses kesilirse demektir toz var

Nix0rM

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@TECHNO @Abdullah Hacıgül @RevDeisDou Bir bakabilir misiniz rica etsem?
Mesaj otomatik birleştirildi:

merak etme fanda toz veya bir şey kaçmış kanıtlamak için böyle ses ettiğin kasaya vur eğer ses kesilirse demektir toz var
Ama toz olsa hep çıkarmaz mıydı sesi? Zaten sistem hazır sistem kendim toplamadım Ekran Kartı gelince taktım sadece bir şey kaçmış olacağını sanmıyorum ama denerim.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Hüseyin Berk Büyüktaş
@TECHNO @Abdullah Hacıgül @RevDeisDou Bir bakabilir misiniz rica etsem?

Ama toz olsa hep çıkarmaz mıydı sesi? Zaten sistem hazır sistem kendim toplamadım Ekran Kartı gelince taktım sadece bir şey kaçmış olacağını sanmıyorum ama denerim.
öyle düşünme kasa neden var parçaları korumak için sen monte yaparken üzerindeki toz girmişi olabilir kimse gereksiz yere açmıyor yani yüksek ihtimalle kasa fanlarından geliyo ses

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Arkadaşlar selam,

Bilgisayarımı Gaming.gen.tr üzerinden 28 Aralık 2020 tarihinde aldım. İlk iki gün ses falan yoktu sonrasında ara ara
oyun açılırken "wuuuuuwuu" diye ses gelmeye başladı ben ilk başta telaşlandım sonra kafaya takmadım çünkü sadece
oyun açılırken oluyordu. Sonrasında bugün 25.01.2021 tarihinde oyun oynarken ekte vermiş olduğum ses 2 saniyede bir
gelmeye başladı ve bunun sebebi sizce nedir?

Sistem:

i5 10400f (stok fan)
Asus B460m-k
Asus Dual Evo Rx 5600xt
500 gb sandisk ultra NVMe
Sharkoon shp 650watt psu
Sharkoon TG5 Rgb Pro kasa
8x2 XPG D30 Ram

Ses: https://drive.google.com/file/d/1JAMEfaGqFjl1frjbQNywglHQt71-ahwh/view?usp=sharing

NOT: Sesin tam olarak nereden geldiğini anlayamadım.
Sanki ekran kartı fanları tam hızda dönüyormuş gibi geldi. Bu tarz bir ses arada bilgisayarımı açarken oluyor ekran kartı fanları tam hızda dönüyor bir kaç saniye ve duruyor. Ama emin değilim.

Nix0rM

80+
Şimdi açılı
Sanki ekran kartı fanları tam hızda dönüyormuş gibi geldi. Bu tarz bir ses arada bilgisayarımı açarken oluyor ekran kartı fanları tam hızda dönüyor bir kaç saniye ve duruyor. Ama emin değilim.
Ekran kartı fan hızıyla oynamadım zaten 55 dereceden sonra dönmeye başlıyor galiba

Sesi başka bir yere yuklermisin?
Ben açamadım
Ses dosyasını daha doğrusu videoyu nereye yükleyeyim?

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Şimdi açılı

Ekran kartı fan hızıyla oynamadım zaten 55 dereceden sonra dönmeye başlıyor galiba
Bende ayarlarıyla oynamadım ama arada dediğim gibi oluyor neyden kaynaklanıyor bir fikrim yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,798
Üyeler
149,085
Son üye
Va1an
Top Bottom