Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayarım Aniden Kapandı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Şentürk
Selamlar bilgisayarım oyun oynarken aniden kapandı belli bir süre açılmadı daha sonra açabildim fakat bu sefer de monitöre görüntü gelmiyor ekran kartım ışıkları fanları her şeyi çalışıyor öyle ki kulaklığımın uygulaması corsair ique bile açılıyor kulaklığımdan buna dair sesler geliyor yani pc deki her şey açılıyor görüntü yok / Amd ryzen 7500f rx7800xt. Güç kablosunu çıkarıp takarken güç tuşu kapalı olmasına rağmen ÇIT ÇIT sesler geliyor

İsimbulamajim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
829
İsim
Ehm
Discord
isimbulamajim
Selamlar bilgisayarım oyun oynarken aniden kapandı belli bir süre açılmadı daha sonra açabildim fakat bu sefer de monitöre görüntü gelmiyor ekran kartım ışıkları fanları her şeyi çalışıyor öyle ki kulaklığımın uygulaması corsair ique bile açılıyor kulaklığımdan buna dair sesler geliyor yani pc deki her şey açılıyor görüntü yok / Amd ryzen 7500f rx7800xt. Güç kablosunu çıkarıp takarken güç tuşu kapalı olmasına rağmen ÇIT ÇIT sesler geliyor
Bilgisayarı televizyona bağla. Görüntü geliyormu diye bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Şentürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Baktım görüntü vs yok
Binamın elektrik altayapısından diye düşünüyorum PC deki uygulamalar vs açılıyor muhtemelen çünkü kulaklıktan powering on mic off / mic on sesleri geliyor ique uygulaması olmadan gelmez normalde

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kaan
Psu cortlamış olabilir değiştirmeniz gerekir

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Şentürk
Pc yi açtığımda masaüstünde bildirim sesi geldi şuan uygulamalar her şey açık düşük voltajdan kaynaklı olabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasamın fişini çektiğimde bile halen usb çoğaltıcımın ışıkları 1 dakika boyunca yanmaya devam etti

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Umut Abak
Anakartta bios zımbırtısı var adını unuttum kusura bakmayın onu söküp bir süre bekleyip tekrar takıp denermisin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat Şentürk
Ekran kartı yanmış olabilir mi ? çok yük bindirmedim uzun süre oyun oynandı sadece sıcaklıkları maks 60 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
Ekran kartı yanmış olabilir mi ? çok yük bindirmedim uzun süre oyun oynandı sadece sıcaklıkları maks 60 derece

Başka bir hdmı/dp kablosu ile görüntü almayı deneyelim. Ayrıca kabloyu ekran kartının üzerindeki farklı soketlere takmayı deneyin.

60 derece sıcak bile değil, sorun ondan olmamıştır. Bir de o PSU'da muhtemelen sıkıntı var, değiştirmek iyi gelebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartta bios zımbırtısı var
Clear CMOS yapmaya yarayan Jumper var onu mu diyorsun? Yoksa pil sökme muhabbeti mi? Gerçi ikiside aynı işe yarıyordu sanki, fark etmez herhalde.

Son düzenleme:

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,240
İsim
Sinan Aba
pc kapat. ekran kartında bios switch varsa değiştir ve pc başlat

Top Bottom