Neler Yeni

Bir konu hakkında fikrinizi alabilir miyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yusuf Benal
Merhabalar arkadaşlar. Sizden bir konu hakkında fikirlerinizi belirtmenizi rica edeceğim. Şimdi malum yaz geldi , okullarda kapalı. Ben 12. sınıf öğrencisiyim fakat sağlık sorunları nedeni ile üniversite sınavına gidemiyorum(covid değil). Okulda giremediğim dönem sınavlarınıda geçen hafta bitirdim. Şuanda beni burada tutan şeyler , bu ayın 28 inde gastroloji randevum var muayene olacağım , 31 inde yeni kimlik randevusu ve akşamına doğru MR çekimi olacak . 04 Haziranda da K.B.B ve göz polikliniğinde randevum var. İzmir'de yaşıyorum , memleketim Niğde . Her yaz Niğde ye gideriz normalde , çocukluğumdan beri gittiğim için ayrı kalınca özlüyorum. Birde Haziran ın 06 sında diş teli ile ilgili randevum var(şuan takılı ama kontrol ve bazı eksiklikleri tamamlamak için), her ayın 06 sında olacak şekilde ayarlamışlar. Benim yapmak istediğimde şu randevular falan bittiğinde ayın 10 unda sonra 12 si gibi falan otobüs bileti alıp Niğde'ye tek başıma gitmek. Eğer o şekilde gidersem Temmuz 06 sındaki diş randevusuna gidemeyeceğim , ama Ağustos un 06 sına dönmeyi planlıyorum. Annem şu şekilde düşünüyor ; Sen gitme , Temmuz, Ağustos randevularına gidersin daha sonrasında ailecek araba ile gideriz Ağustosta . Bende zaten her yıl araba ile gittiğimiz için , birde ailecek gittiğimiz için . Tek başıma uzun yola çıksa keyifli olur , macera olur ve tecrübe edinmiş olurum diye düşünüyorum. Elimde 150tl para var ve otobüs bileti 140tl . Bu olay hakkında babama danışmadım , en son danışırım ona . Sizce ne yapmalıyım . Hem tek başıma seyahate çıkmış olacağım hemde Niğde de tek takılacağım.(Orada Anneannem dayılarım teyzem falan var , tek değilim yani ). Sizin düşünceleriniz nelerdir ? Ne yapmam gerekiyor? Ne zaman gitsem doğru olur ? Alternatif bir ulaşım aracı öneriniz var mı ? Bu kadar uzun yazı için kusuruma bakmayın , gerçekten düşünceleriniz benim için çok önemli . Yorum yapacak olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Not: Hayatım boyunca hiç bu şekilde uzun ve ya yakın mesafe(+25km) seyahat etmedim , Memleketime de hiç tek başıma gitmedim. Ben deneyimlemeyi çok istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok uzun oldu ya kusuruma bakmayın.

Son düzenleme:

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,419
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
uzun yol için yanında yedek para bulundurman gerekir bence bu ilk yolculuğun için bazı şeyleri feda etmeye değerdi ama sağlık önce gelir eğer bu fedakarlık seni çok zorlamayacaksa ve fazladan para ayarlayabilirsen yola çık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yusuf Benal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uzun yol için yanında yedek para bulundurman gerekir bence bu ilk yolculuğun için bazı şeyleri feda etmeye değerdi ama sağlık önce gelir eğer bu fedakarlık seni çok zorlamayacaksa ve fazladan para ayarlayabilirsen yola çık.
Para konusu problem olmayacaktır yüksek ihtimalle. Sağlık konusundada işte tek diş teli randevusu kalıyor, ona da fedakarlık yapıp bir randevuya gitmeyip bir dahaki randevuya gitmem gerekicek. Ama çok istiyorum böyle uzun yol tek başıma.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,419
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Para konusu problem olmayacaktır yüksek ihtimalle. Sağlık konusundada işte tek diş teli randevusu kalıyor, ona da fedakarlık yapıp bir randevuya gitmeyip bir dahaki randevuya gitmem gerekicek. Ama çok istiyorum böyle uzun yol tek başıma.
belki bu yolculuk fırsatı tekrar gelmeyebilir ne olacağı belli olmaz ben olsam yola çıkardım hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yusuf Benal
belki bu yolculuk fırsatı tekrar gelmeyebilir ne olacağı belli olmaz ben olsam yola çıkardım hocam

Ben olsam giderdim aileyle her zaman gidebilirsin zaten
Haklısınız . Fakat şöyle bir durum oluştu . Elimdeki 150tl ye 50tl eklendi bugün . Annemde Ağustosda değil Temmuzda gideceklerini söyledi . Benide ikna etti işte köye gidersen ne yiyeceksin diye . Bende Temmuzda dişçiye giderim sonra ailecek köye gideriz , Eylül gibi döneriz . Kararımdan vazgeçmemde bir sebepde tarantulada almak istiyordum , otobüs bileti alırsam onu alamayacaktım . Şimdi otobüsden vazgeçerek tarantula alacağım . Türünüde yazayım Poecilotheria Regalis.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,419
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Haklısınız . Fakat şöyle bir durum oluştu . Elimdeki 150tl ye 50tl eklendi bugün . Annemde Ağustosda değil Temmuzda gideceklerini söyledi . Benide ikna etti işte köye gidersen ne yiyeceksin diye . Bende Temmuzda dişçiye giderim sonra ailecek köye gideriz , Eylül gibi döneriz . Kararımdan vazgeçmemde bir sebepde tarantulada almak istiyordum , otobüs bileti alırsam onu alamayacaktım . Şimdi otobüsden vazgeçerek tarantula alacağım . Türünüde yazayım Poecilotheria Regalis.
yine iyi, bir istediğiniz gerçekleşmiş oluyor hocam ben tek başınıza yolculuk yapmak mı yoksa örümcek almak mı hangisini daha çok istiyorsunuz bilemem içinizden ne geliyorsa onu yapın hakkınızda en iyisi olur

Chrollo04

80+ Bronze
Yalnız tarantula çok havalıymış :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Yusuf Benal
Yalnız tarantula çok havalıymış :D
Estağfurullah , havasına bakmıyoruz genelde bu hobide , ama gerçekten hawli .
yine iyi, bir istediğiniz gerçekleşmiş oluyor hocam ben tek başınıza yolculuk yapmak mı yoksa örümcek almak mı hangisini daha çok istiyorsunuz bilemem içinizden ne geliyorsa onu yapın hakkınızda en iyisi olur
Yani , 18i doldurayım belki o zaman bi tek başına yolculuk denemesi yaparım . örümcek konusunda da bu tür hayalimdi , bende zaten grommostola rosea red türü var.

Güzel dilekleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkürler.

Top Bottom