Neler Yeni

Bu fiyatlar normal mi?

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Olm İçim Fit 500 gr 9,20 olmuş. Bilmem neyinin nikahı artık! Ben bunu 5 liraya alıyordum. Şimdi ben yeni spor yapmaya başlayacağım evde. Protein ihtiyacımı nerden karşılayacağım? Ton balığı falan onlar da pahalı.

Kötü durumu olabildiğince iyi gösterme psikolojisinden öyle yazdım.
Sabah 10 yumurtalı omlet yanında zurna dürüm ve çikolatalı süt. Öğlen 2 kg biftek yanında 3kg ızgara somon ve hindi füme. Akşam 4 adet big mac menü yanında 3 büyük boy pizza. Ara öğünlerde de 2 tane bol soslu hatay zurna dürüm.

TUNA TAVUS GÜNLÜK DİYETİ

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sabah 10 yumurtalı omlet yanında zurna dürüm ve çikolatalı süt. Öğlen 2 kg biftek yanında 3kg ızgara somon ve hindi füme. Akşam 4 adet big mac menü yanında 3 büyük boy pizza. Ara öğünlerde de 2 tane bol soslu hatay zurna dürüm.

TUNA TAVUS GÜNLÜK DİYETİ
Hayır, küfür etmeyeceğim. Caner şakin ol, şakin ol Caner.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,278
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
pazarda daha ucuz bence 500 grama pahalı a101 geçen mi neydi 7-8 tlydi 1 kilo muz

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Hayır, küfür etmeyeceğim. Caner şakin ol, şakin ol Caner.
Tamam ciddi anlatıcam :D
Protein için
Sabah kaltığın anda çiğ türk kahvesi iç (soğuk olacak). Kalktıktan 1 saat sonra da kahvaltı yap. 2 tane haşlanmış yumurta ye. Ama haşlanmış olmasına dikkat et yağlı olmasın. Yanında da ya normal süt iç ya da proteinli süt iç sen bilirsin. Onun dışında da peynir falan ne istersen ye işte çok yağlı olmasın. Ama dediklerimi kesin ye. Kahvaltıdan bikaç saat sonra çilek vb. meyve ye işte. Yoğurt ile meyveyi de karıştırabilirsin. Öğlen de tavuk (göğsü) ye haşlayabilirsin de tavada yağsız da pişirebilirsin. Yanında ayran falan içebilirsin. Ama tavuğu sık sık yemeye dikkat et. Tavuk yerine yeşil sebzeler de tüketebilirsin. Çiğ ıspanak yeşil fasülye falan. İkisi aynı anda da olur. Yine bikaç saat sonra ara öğün onda da yine meyve, meyveli yoğurt ya da süte yulaf karıştırabilirsin. Akşam da yine ya yeşil sebzeler ya da kırmızı et veya balık yiyebilirsin. Ama balık ızgara olacak yağda değil. Yanında zararlı şeyler içme kola gibi.

Eğer insülin direncin yoksa veya onun gibi rahatsızlıkların yoksa Intermittent Fasting diyeti yapabilirsin. Kısaca özetlersem mesela gün 24 saat sen 16 saat bir şey yemiyosun 8 saat yiyorsun gibi. Bünyene göre o oranı ayarlayabilirsin. Yapmak istemezsen sen bilirsin.

Ve ayda bir ya da 2 ayda bir Cheat Meal yap. Onda da bir öğün ya da bir gün boyunca istediğin her şeyi hayvan gibi yiyorsun. İstersen 10 tane burger bile yersin. Bu sayede vücudun şaşırıyor ve diğer gün tekrar spora başladığında yağ yakımın ve vücut gelişimin daha da hızlanıyor. Çok detaylı anlatmadım internetten araştırabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu da ege abimizin cheat meal'ı :D

Ve protein tozu almanı önermiyorum. Proteinini doğal yollarla al. Pre Workout da istersen kullan ama ben olsam kullanmazdım çünkü o sabah içtiğin kahve seni tüm gün dinç tutar zaten.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Tamam ciddi anlatıcam :D
Protein için
Sabah kaltığın anda çiğ türk kahvesi iç (soğuk olacak). Kalktıktan 1 saat sonra da kahvaltı yap. 2 tane haşlanmış yumurta ye. Ama haşlanmış olmasına dikkat et yağlı olmasın. Yanında da ya normal süt iç ya da proteinli süt iç sen bilirsin. Onun dışında da peynir falan ne istersen ye işte çok yağlı olmasın. Ama dediklerimi kesin ye. Kahvaltıdan bikaç saat sonra çilek vb. meyve ye işte. Yoğurt ile meyveyi de karıştırabilirsin. Öğlen de tavuk (göğsü) ye haşlayabilirsin de tavada yağsız da pişirebilirsin. Yanında ayran falan içebilirsin. Ama tavuğu sık sık yemeye dikkat et. Tavuk yerine yeşil sebzeler de tüketebilirsin. Çiğ ıspanak yeşil fasülye falan. İkisi aynı anda da olur. Yine bikaç saat sonra ara öğün onda da yine meyve, meyveli yoğurt ya da süte yulaf karıştırabilirsin. Akşam da yine ya yeşil sebzeler ya da kırmızı et veya balık yiyebilirsin. Ama balık ızgara olacak yağda değil. Yanında zararlı şeyler içme kola gibi.

Eğer insülin direncin yoksa veya onun gibi rahatsızlıkların yoksa Intermittent Fasting diyeti yapabilirsin. Kısaca özetlersem mesela gün 24 saat sen 16 saat bir şey yemiyosun 8 saat yiyorsun gibi. Bünyene göre o oranı ayarlayabilirsin. Yapmak istemezsen sen bilirsin.

Ve ayda bir ya da 2 ayda bir Cheat Meal yap. Onda da bir öğün ya da bir gün boyunca istediğin her şeyi hayvan gibi yiyorsun. İstersen 10 tane burger bile yersin. Bu sayede vücudun şaşırıyor ve diğer gün tekrar spora başladığında yağ yakımın ve vücut gelişimin daha da hızlanıyor. Çok detaylı anlatmadım internetten araştırabilirsin.

Bu da ege abimizin cheat meal'ı :D
Çok pahalı bu dedikleriniz :(
Hadi 1 2 gün yaptın. Sonra?

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Çok pahalı bu dedikleriniz :(
Hadi 1 2 gün yaptın. Sonra?
Her gün et ya da tavuk yemene gerek yok. Sebze falan yersin. Alışverişini ona göre yap. Sabah için alacağın sucuk yerine sebze al ye. Mecbur yani yapacak bir şey yok spor biraz pahalıya mal oluyor.

tccc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
mmzmz
Olm İçim Fit 500 gr 9,20 olmuş. Bilmem neyinin nikahı artık! Ben bunu 5 liraya alıyordum. Şimdi ben yeni spor yapmaya başlayacağım evde. Protein ihtiyacımı nerden karşılayacağım? Ton balığı falan onlar da pahalı.

Kötü durumu olabildiğince iyi gösterme psikolojisinden öyle yazdım.
içim fitle protein ihtiyacı karşılanmaz zaten :D

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Öyle de 30 gr 5 lira iyiydi. Günlük 80 90 gr almam lazımdı.
Sabah 5 Haşlanmış Yumurta Gömüyorsun.
Yanın'da İse Yulaf Ezmesi Ballı Ve Tarçınlı Süt Varsa Sütle Yoksa Su İle Yap Egenin Videosu Var Onun Karışımını Dene.

Öğlen Tavuk Göğüs Eti Suda Haşlanmış Suda Haşlarken İçine Limon Kes At Bir Kaç Dilim Hem Eti Yumuşatır Hemde Güzel Bir Aroma Katar tabii ki'de Baharatlar'da Serbestsin.
Yanın'da İse Prinç Plavı. Ve Haşlanmış Brokoli.

Akşam İçin Somon Balığı Ve Haşlanmış Brokoli.

Gramajlar Senin Bünyene Ve Spor Düzenine Göre Değişir.
Ara Öğünler'de İse Meyve.

SucukluYumurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
oğuzhan karaman

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru