Neler Yeni

Bu Yorum Hakkında Ne Düşünüyosunuz?

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bu ülkede yaşayan herkes müslümanmı herkezin düşünceleri hayata bakış açısı farklı adam müslüman olur alkol de içer zina da yapar yapar yanı
kendi bileceği iş herkes kendinden sorumlu yok kadınlar belirli yaşından sonra kapansın bırakın hocam artık şu işleri salın şu insanları
şu tavırlar yüzünden milleti dinden soğuttunuz be her kez hoca olmuş ülkede

Sizin zihniyette müslüman olmayan cennete de gidermiyor demi ozaman sorayım sana müslüman olmayan birini farz edelim bu adam çok iyi bir insan insanlara hayvanlara karşı yardım sever çok naif çok güzel bir insan hiç bir kötülüğü yok şimdi bu adam sadece müslüman olmadı diye ceheneme mi gidicek bu adamın suçu ne sen türkiyede büyürsen müslüman olursun çünkü sana küçülüğünden bu yana müslümanlığın doğru olduğunu söylerler şimdi bu adam içinde bu geçerli nolucak şimdi bu adama?
Yani sabahtan beri söylüyorum keşke direk çat diye cevabı yapıştırmadan diğer yazılara da baksaydınız. :pepega:
Bakın ben oraya Normalde yazmışım değil mi? İslam ülkesi olsaydı yazmışım değil mi? işte dediğim şeyler olsaydı bütün kadınların bak Müslüman olsun olmasın genç olsun yaşlı olsun bütün kadınların kapanması gerekirdi. hadi küçük çocuklar zorunlu değil de. ama kapanmaları zorunlu olurdu yani ergenliğe girince.

Sizin zihniyette müslüman olmayan cennete de gidermiyor demi ozaman sorayım sana müslüman olmayan birini farz edelim bu adam çok iyi bir insan insanlara hayvanlara karşı yardım sever çok naif çok güzel bir insan hiç bir kötülüğü yok şimdi bu adam sadece müslüman olmadı diye ceheneme mi gidicek bu adamın suçu ne sen türkiyede büyürsen müslüman olursun çünkü sana küçülüğünden bu yana müslümanlığın doğru olduğunu söylerler şimdi bu adam içinde bu geçerli nolucak şimdi bu adama?
İster kabul et ister etme, ister inan, ister inanma, ister doğrula, ister yalanla fakat cehenneme giderdi. o iyilikler sadece azabını azaltır mesela diyelim ki adam bütün hayatı boyunca oruç tuttu, zekat verdi, hac etti, Namaz kıldı ama Müslüman değil. ne mi olurdu? o yapması gereken ibadetleri yaptığı için azabı hafifler fakat Müslüman olmadığı için Cehenneme gider.

Bak sana bir delil de sunayım. Ebu Talib'i bilirsin Rasulullah'ın hayatı boyunca yanında olan hayırlı amcası hayatı boyunca Muhammed'i (s.a.s) himayesine aldığından beri yanında oldu, o İslam hareketine başladığında kendisi ölene kadar sürekli onu korudu. İslama çok iyilikleri dokundu fakat Müslüman olmadan öldü. Rasulullah onu affetmesi için Allah'a sürekli dua etti ta ki. şu ayet gelene kadar “(Kâfir olarak ölüp) cehennem ehli oldukları onlara açıkça belli olduktan sonra, akraba dahi olsalar, (Allah´a) ortak koşanlar için af dilemek ne peygambere yaraşır ne de inananlara” (Tevbe, 113) bu ayet geldikten sonra Muhammed (s.a.s) Ebu Talib için mağfiret dilemeyi sona erdirdi ve bir Hadis de ise şudur; "Cehennemde azabı en az olan insan Ebu Talip'tir, onun ayağında ateşten bir ayakkabı vardır, ondan dolayı beyni kaynar. gördüğün gibi gayet açık bir şekilde açıkladığımı ve delillendirdiğimi düşünüyorum. belki de sana bu abartılmış bir öykü gibi gelecek ama umurumda değil. dediğim gibi İster kabul et ister etme, ister inan, ister inanma, ister doğrula, ister yalanla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
ErayAkman
Yani sabahtan beri söylüyorum keşke direk çat diye cevabı yapıştırmadan diğer yazılara da baksaydınız. :pepega:
Bakın ben oraya Normalde yazmışım değil mi? İslam ülkesi olsaydı yazmışım değil mi? işte dediğim şeyler olsaydı bütün kadınların bak Müslüman olsun olmasın genç olsun yaşlı olsun bütün kadınların kapanması gerekirdi. hadi küçük çocuklar zorunlu değil de. ama kapanmaları zorunlu olurdu yani ergenliğe girince.

İster kabul et ister etme, ister inan, ister inanma, ister doğrula, ister yalanla fakat cehenneme giderdi. o iyilikler sadece azabını azaltır mesela diyelim ki adam bütün hayatı boyunca oruç tuttu, zekat verdi, hac etti, Namaz kıldı ama Müslüman değil. ne mi olurdu? o yapması gereken ibadetleri yaptığı için azabı hafifler fakat Müslüman olmadığı için Cehenneme gider.

Bak sana bir delil de sunayım. Ebu Talib'i bilirsin Rasulullah'ın hayatı boyunca yanında olan hayırlı amcası hayatı boyunca Muhammed'i (s.a.s) himayesine aldığından beri yanında oldu, o İslam hareketine başladığında kendisi ölene kadar sürekli onu korudu. İslama çok iyilikleri dokundu fakat Müslüman olmadan öldü. Rasulullah onu affetmesi için Allah'a sürekli dua etti ta ki. şu ayet gelene kadar “(Kâfir olarak ölüp) cehennem ehli oldukları onlara açıkça belli olduktan sonra, akraba dahi olsalar, (Allah´a) ortak koşanlar için af dilemek ne peygambere yaraşır ne de inananlara” (Tevbe, 113) bu ayet geldikten sonra Muhammed (s.a.s) Ebu Talib için mağfiret dilemeyi sona erdirdi ve bir Hadis de ise şudur; "Cehennemde azabı en az olan insan Ebu Talip'tir, onun ayağında ateşten bir ayakkabı vardır, ondan dolayı beyni kaynar. gördüğün gibi gayet açık bir şekilde açıkladığımı ve delillendirdiğimi düşünüyorum. belki de sana bu abartılmış bir öykü gibi gelecek ama umurumda değil. dediğim gibi İster kabul et ister etme, ister inan, ister inanma, ister doğrula, ister yalanla
benim inancım gibi olan bir şeriat ülkesi olsaydı gerçekten hiçbir açık kız, kadın göremezdiniz. namaz kılamadığımız için değil evet. Müslümanca yaşamadığımız için böyle.

Anladım kadarıyla şeriatcısın sen şuanki müslümanlığın tam müslümanlık olmadını düşünüyorsun şeriat sisteminini destekliyorsun senin kafandaki din bu ozaman

Persepolis si izle bu da benim bakış açımdan şeratın çok güzel bir tanımı gibi​

Bak sana bir delil de sunayım. Ebu Talib'i bilirsin Rasulullah'ın hayatı boyunca yanında olan hayırlı amcası hayatı boyunca Muhammed'i (s.a.s) himayesine aldığından beri yanında oldu, o İslam hareketine başladığında kendisi ölene kadar sürekli onu korudu. İslama çok iyilikleri dokundu fakat Müslüman olmadan öldü. Rasulullah onu affetmesi için Allah'a sürekli dua etti ta ki. şu ayet gelene kadar “(Kâfir olarak ölüp) cehennem ehli oldukları onlara açıkça belli olduktan sonra, akraba dahi olsalar, (Allah´a) ortak koşanlar için af dilemek ne peygambere yaraşır ne de inananlara” (Tevbe, 113) bu ayet geldikten sonra Muhammed (s.a.s) Ebu Talib için mağfiret dilemeyi sona erdirdi ve bir Hadis de ise şudur; "Cehennemde azabı en az olan insan Ebu Talip'tir, onun ayağında ateşten bir ayakkabı vardır, ondan dolayı beyni kaynar. gördüğün gibi gayet açık bir şekilde açıkladığımı ve delillendirdiğimi düşünüyorum. belki de sana bu abartılmış bir öykü gibi gelecek ama umurumda değil. dediğim gibi İster kabul et ister etme, ister inan, ister inanma, ister doğrula, ister yalanla.
Kardeşim adamın suçu ne ben müslümanım bana müslümanlık öğretildi hıristiyanlık değiştirilmiş yanlış bir din olarak öğretildi şimdi okusam bile
dicemki abi değişmiş bu kitap doğru gelse bile inanmazsın yani ki müslümanlığın diğer ülkeler tarafından ne kadar kötü anlatıldını da biliyoruz bence burda o insanın bir suçu yok eğer kitap değişmişse bu suç adamın değil ki onlarda kuranın değiştirilmiş olduğunu düşünüyor ola bilirler bu şekilde bakınca neden azap çeksin bu adam suçu ne şimdi

Son düzenleme:

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,833
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Yapılan kesinlikle yanlış.Ne olursa olsun tecavüz kesinlikle yanlıştır.İster mini giysin ister başka bir şey farketmez.Ama @Harley Quinn❖ gibi bazı üyeler de resmen islam ülkeleri tecavüzcüdür,namaz kılanlar tecavüzcüdür,dini islam olanlar daha çok tecavüz eder gibi saçma şeyler söylemiş bunlara katılmıyorum.Bunlar cahillerin söylediği genellemelerden öteye gidemez zaten.İslam dininde bunun ne kadar günah bir şey olduğu her zaman belirtilmiştir zaten.Kesinlikle haram ve yasaktırr.Madem islam ülkelerinde tecavüz daha çok o zaman neden İsveç,ABD,Belçika vs. ülkelerde tecavüz oranı daha yüksek?
İslam hoşgörü dinidir. Ancak bazı kitlesi yatsınamaz derecede yobaz, ahlaksız, çıkarcı, pis bir topluluktan oluşuyor. İslam'ı yine müslümanlar kötülüyor. İnsanların ne yapması gerektiğine karışan, yobaz, pislik insanlar kendilerine vazifeymis gibi neden karışıyorlar diğer insanlara? Hakları var mı? Burası laik bir ülke. Başkalarının ne yapması gerektiğini söyleyen aptalların ülkesi değil.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Sizin inancınız bunu serbest bıraksa da bir kız ergen olduktan sonra asla açık giyinemez hatta ergen olmadan öncede bir yaştan sonra kapalı giyinmesi lazım mesela 10 gibi alıştırma evresi için. Giydiği şeyler de uzuvlarını da belli edemez anladığım kadarıyla arkadaş dinine bağlı biri gibi. Ben arkadaşa katılıyorum. aslında kızlar asla böyle giyinemez hatta ve hatta evleneceğiniz kızında sadece el, ayak ve yüzlerine bakabilirsiniz bunlar serbest onun dışında şuan ki giyinişler tamamen İslam'a aykırı. kısacası ben arkadaşa katılıyorum.
İslam'a göre konuşursak haklısın fakat bu o kızın müslüman olduğu anlamına gelmez.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Etek giyende suç arayacağına islamın ana kurallarından biri olan nefsinize sahip çıkın öğüdünün neden uygulanmadığı ve neden etek giyen birine taciz edildiğini sorup, ırzı kırık mahluklar da arasın suçu. Evet aşırı miktarda cahiliyet kokan bir yorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Burada ilgili YT yorumuna farklı bir bakış açısı kazandırmak istiyorum.
YT yorumunun kapalı giyinseydi olmazdı tarafı kısmen doğru gerisi kale alınmaması gereken kısım.

Nur 31:
Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Dışarıda kalanlardan başka ziynetlerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar(...) Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz!

Müslüman kadına örtünmenin farz kılınmasının sebebi korunmasıdır. Yani dışarıda gelebilecek taciz vakalarının yaşanmaması içindir. Bu konuda YT'de bir sosyal test var Amerika'da geçen.
Yani şimdi doğru ve realist olalım :
Sen mini etekle kısa elbise ile giyinip aynı zamanda erkekleri tahrik etmeyeyim diyemezsin. Erkek suçlu ama kadın da suçlu. Müslüman olsun veya olmasın. Mantıksal penceren bakıldığında o şekilde giyinmek erkeği tahrik ediyor ve öküz kendini tutmazsa taciz vakası gerçekleşiyor.

"O da öyle giyinmeseymiş" yorumu içerik olarak doğru uslup olarak yanlış. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Hayatta denklemler vardır. Atıyorum hidrojen ile oksijen bir araya gelse su oluşursa, 2+2 4 ediyorsa, mini giyinirsen de taciz tehlikesi oranı yükselir.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İslam'a göre konuşursak haklısın fakat bu o kızın müslüman olduğu anlamına gelmez.
Yani kız Müslüman olmasa ne olur ki? yani burası Laik bir ülke olduğu için izin veriliyor tamam burada sorun yok. Diyelim ki bir İslam ile yönetilen bir bölge ya da ülke ya da ne demek istersen var. orada o kadar Müslüman erkek ve Kapalı Müslüman Kadının yanlarında Hıristiyan bir kadın diye açık saçık gezebilir miydi sence? ben dünden beri bunu anlatmaya çalışıyorum fakat anlamıyorlar.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,833
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Yani kız Müslüman olmasa ne olur ki? yani burası Laik bir ülke olduğu için izin veriliyor tamam burada sorun yok. Diyelim ki bir İslam ile yönetilen bir bölge ya da ülke ya da ne demek istersen var. orada o kadar Müslüman erkek ve Kapalı Müslüman Kadının yanlarında Hıristiyan bir kadın diye açık saçık gezebilir miydi sence? ben dünden beri bunu anlatmaya çalışıyorum fakat anlamıyorlar.
Abdurrahman ne boş yapıyon burası İslam ülkesi değil. Olmayacakta. Sürekli İslam ülkesi olsaydı diyip duruyorsun la olmayacak işte öyle bir ütopya yok. Çok istiyorsan yallah Arabistan'a İran'a. Gerçi orada kadın olmak şu dünyada isteyeceğim son şey.

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Sizin inancınız bunu serbest bıraksa da bir kız ergen olduktan sonra asla açık giyinemez hatta ergen olmadan öncede bir yaştan sonra kapalı giyinmesi lazım mesela 10 gibi alıştırma evresi için. Giydiği şeyler de uzuvlarını da belli edemez anladığım kadarıyla arkadaş dinine bağlı biri gibi. Ben arkadaşa katılıyorum. aslında kızlar asla böyle giyinemez hatta ve hatta evleneceğiniz kızında sadece el, ayak ve yüzlerine bakabilirsiniz bunlar serbest onun dışında şuan ki giyinişler tamamen İslam'a aykırı. kısacası ben arkadaşa katılıyorum.
İnşallah ciddi değilsindir.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Burası İslam ülkesi değil. Ülkemizin dini yoktur. O yüzden ülkemizde kadınlar istediği gibi giyinir. İslam ülkesinde giyinemez yani istese de giyinemez ülkenin kurallarına aykırı.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
58,833
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Burası İslam ülkesi değil. Ülkemizin dini yoktur. O yüzden ülkemizde kadınlar istediği gibi giyinir. İslam ülkesinde giyinemez yani istese de giyinemez ülkenin kurallarına aykırı.
Bunun gibileri İslam ülkesine koysak var ya 2 dk sabredemez, dönerler ülkelerine. Ama bunlara kafi.

tccc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
mmzmz
Sizin inancınız bunu serbest bıraksa da bir kız ergen olduktan sonra asla açık giyinemez hatta ergen olmadan öncede bir yaştan sonra kapalı giyinmesi lazım mesela 10 gibi alıştırma evresi için. küçük çocuklar için önemli değil amam gençler için büyük önem arz ediyor. Giydiği şeyler de uzuvlarını da belli edemez anladığım kadarıyla arkadaş dinine bağlı biri gibi. Ben arkadaşa katılıyorum. aslında kızlar asla böyle giyinemez hatta ve hatta evleneceğiniz kızında sadece el, ayak ve yüzlerine bakabilirsiniz bunlar serbest onun dışında şuan ki giyinişler tamamen İslam'a aykırı. kısacası ben arkadaşa katılıyorum.
çok affedersiniz ama kafam olmasa yine böyle düşünmezdim herhalde

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
çok affedersiniz ama kafam olmasa yine böyle düşünmezdim herhalde
Bu şekilde düşünmenize gerek yok zaten İslam'ın yazılı kuralları böyle ister kabul et ister etme. Ben bir tarafımdan uydurmuyorum bunları.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,087
Üyeler
151,494
Son üye
Rokaname346
Top Bottom