Neler Yeni

Bugün asgari ücret açıklanıyor !

Sizce asgari ücret ne kadar olacak?

• 7000 - 7500

Oylar: 81 24.0%
  • 8000 - 8500

Oylar: 184 54.6%
  • 9000

Oylar: 53 15.7%
  • Diğer

Oylar: 19 5.6%

• Oy kullanan toplam üye
    337

Jankanbe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Emirhan özaydın
9 bin bile az açlık sınırı 7500 zaten daha maaşlara zam gelmeden her şeye zam geldi

erennx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
993
İsim
Eren

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,974
İsim
Hacı

erennx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
993
İsim
Eren

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,274
İsim
Kazım Buğrahan Mert

"AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Erdoğan, milyonlarca çalışanın heyecanla beklediği asgari ücretle ilgili de konuştu.​

Önümüzdeki aylarda enflasyonun tepetaklak düşeceğini ifade eden Erdoğan, "Büyük ihtimalle yarın asgari ücret konusunu da bakanımla bugün görüşmeleri yapmak suretiyle inşallah açıklayıp onu da yoluna koymuş olacağız" dedi."​

Alıntıyı görüntüle

KAYNAK LİNKİ
Min 12 13k olmalı 8.5 9 anca olur gibi

Coolpanda

80+ Silver
Ne alakası var asgari ücret 2500 TL iken alım gücümüz daha yüksekti. Zam iste bakalım o zaman göreceğim ben kiraları. Enflasyonu harekete geçiren şey de tam olarak maaş zammı, ben de bu zamma karşılık masraflarımı gidermek için firmalara zam talebinde bulunacağım.
Zamın çözüm olmayacağının senin kadar bizde farkındayız. Şuan asgarî ücretli ay sonunu getiremiyor, zam şart, 2 ay nefes alır asgarî ücretliler en azindan. Yoksa yani evli çiftler bile artık baba evine gidecek emin ol. Asgari ücret zammı yerine enflasyon azalsa stabil bir çözüm olur ancak bu konuda çalışan göremiyorum.

Liderkara

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Hamdi Kara
6000 - 6500 arası NET olur. Daha fazla vereceklerini sanmıyorum.
Uzayda mı yasiyorsun nickinden ve profil fotondan belli oldugu gibi üstad. Sence yermi 6.000 TL demek vatandaşa? O cahil cesaret varsa diyecek birşeyim yok seçim sonucu şimdiden belli olur.

Liderkara

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Hamdi Kara
Ülkelerde enflasyon birden düşmez düşüşe geçmesi dahi aylar,yıllar alır bu süreçte düşürmek için atılan adım hem akla mantığa uygun olmalı hemde halkı galeyana getirmeden olmalı. Tabii ki maaş zammından evvel artan fiyatlar durdurulmalı ama bunu asgari ücrete zam yapmamakla değil halkın razı olacağı uygun bir asgari ücret fiyat zammı ve fiyatları uygun bir şekilde azar azar azaltarak olur bu şekil halkı galeyana getirmeden yapılabilecek tek çözümdür. +1 asgari ücret zammı -1 enflasyon şeklinde olacak. Amerika'da dahi enflasyon 1 ayda 1 yılda düşmüyor. Olması gereken rakam 8.000-8.500 TL'dir, Geçen seneki enflasyon %80 ise bu yılki hedef %65 olmalı bu şekilde birkaç yılda Asgari ücret+1 +1 enflasyon -1 -1 toparlanma söz konusu olur.

Liderkara

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Hamdi Kara
Devletin patronlara ve büyük iş adamlarına bir ayar çekmesi şart, öyle bir zihniyetteler ki bazı patron,zengin kisilerin yorumlarına bakıyorum kufretmemek elde değil. Yat kat alacagimki vergi vereceğim, devlet kalkınacak diyor adam vergimle inanılmaz bir bencillik örneği. İhracat rekorları kiriyoruz deniyorsa eğer kimse maaşları veremeyiz demesin boş konuşmasın. Battık bittik deyip her yıl araba değiştiren, tapularinin üzerine tapu, fabrikaların üzerine fabrika açan patronlar topluluğuna devlet el atmadikca kendi kendini bitirir bu devlet hangi iktidar gelirse gelsin..

Top Bottom