Neler Yeni

Öneri Bütçeni söyle alman gereken Laptobu Öğren

Notrino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Mert Enes
10k altı harici grafik kartlı laptop yok.

Bütçeyi biraz daha zorla şunu al. Bu fiyatta bedava şu an.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amd
Intel
Hocam ben de bunları düşünüyorum ama adamlar o kadar sertler ki victusa karşı beni de soğuttular. İşlemcisi limitli falan diyorlar, yine de alınır mı sizce?

Claw's

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
bitmiyobxe
Hocam ben de bunları düşünüyorum ama adamlar o kadar sertler ki victusa karşı beni de soğuttular. İşlemcisi limitli falan diyorlar, yine de alınır mı sizce?
Ağzı olan konuşuyor. Her denilene kulak asmayacaksın.

Bir kere limit olayı kötü bir şey değil. Bir islemcinin maksimum performansını vereceği bir watt limiti var, bu işlemci bu limiti geçtiği zaman kendini zorluyor ve ısınıyor. Sen buna limit koyarak ekstra watt çekmesine engel oluyosun.
Bunda bir şey yok, bu iyi bir şey.

Victus'lar, özellikle 16.1 inçlik victuslar soğutma olarak, fiyat performans olarak şu anda güzel bir konumda. Eksi nokta olarak neyi gösterebiliriz, mesela Asus Tuf'larda olduğu gibi aliminyum kasa olsa biraz daha premium hissiyatı verebilirdi. Ama o zaman da fiyatı artacaktı.
Ne gerek var? Adamlar içine donanımı koyduktan sonra, bu donanımları güzelce soğuttuktan sonra kasası aliminyum olsa ne olmasa ne.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yunus
15-20k arası bütçe üniversitede tasarım programlarını açabilen yanında arada oyun oynayabilecegim valorant,CS,hikayeli oyunlar açabilecek bir laptop önerirmisin

Önceki sayfada 10k ya önerdigin laptop benim işimi görür mü : https://app.hb.biz/LSrdlhYwwXac

Notrino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Mert Enes
Ağzı olan konuşuyor. Her denilene kulak asmayacaksın.

Bir kere limit olayı kötü bir şey değil. Bir islemcinin maksimum performansını vereceği bir watt limiti var, bu işlemci bu limiti geçtiği zaman kendini zorluyor ve ısınıyor. Sen buna limit koyarak ekstra watt çekmesine engel oluyosun.
Bunda bir şey yok, bu iyi bir şey.

Victus'lar, özellikle 16.1 inçlik victuslar soğutma olarak, fiyat performans olarak şu anda güzel bir konumda. Eksi nokta olarak neyi gösterebiliriz, mesela Asus Tuf'larda olduğu gibi aliminyum kasa olsa biraz daha premium hissiyatı verebilirdi. Ama o zaman da fiyatı artacaktı.
Ne gerek var? Adamlar içine donanımı koyduktan sonra, bu donanımları güzelce soğuttuktan sonra kasası aliminyum olsa ne olmasa ne.
Katılıyorum hocam zaten cinebench testlerinde de başka kasalardaki aynı işlemcilerin pek gerisinde kalmıyorlar. Bir de şunu sormak istedim intel 14. nesillerde bir sorun vardı biliyorsunuz, o sorun ne ölçüde giderildi ve ben bu bilgisayarı alırsam direkt olarak bios ve microcode güncellemesini yaparak mı kullanayım?

Claw's

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
bitmiyobxe
Katılıyorum hocam zaten cinebench testlerinde de başka kasalardaki aynı işlemcilerin pek gerisinde kalmıyorlar. Bir de şunu sormak istedim intel 14. nesillerde bir sorun vardı biliyorsunuz, o sorun ne ölçüde giderildi ve ben bu bilgisayarı alırsam direkt olarak bios ve microcode güncellemesini yaparak mı kullanayım?
Sen laptobu alıyosun. Tüm güncellemeleri, kullanacağın uygulamaları ve oynayacağın oyunları yükledikten sonra throttlestop ile işlemciye 55 watt limit koyuyosun. Youtube'a intel islemci limitleme diye yaz çıkar. Sonra laptobu sorunsuz kullanırsın.

Laptobun içini açmayı biliyosan mx-6 termal macun ile bir de bakım yap tamamdır.

Notrino

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Mert Enes
Sen laptobu alıyosun. Tüm güncellemeleri, kullanacağın uygulamaları ve oynayacağın oyunları yükledikten sonra throttlestop ile işlemciye 55 watt limit koyuyosun. Youtube'a intel islemci limitleme diye yaz çıkar. Sonra laptobu sorunsuz kullanırsın.

Laptobun içini açmayı biliyosan mx-6 termal macun ile bir de bakım yap tamamdır.
Kendi koyduğum limiti istediğim zaman kaldırabilirim di mi? Bir de bu kendi koyduğumuz limit ne kadar performans kaybı yaşatır?

Kendi koyduğum limiti istediğim zaman kaldırabilirim di mi? Bir de bu kendi koyduğumuz limit ne kadar performans kaybı yaşatır?
Kusura bakmayın hocam yordum sizi de biraz

Akman55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Hakan Akman
20.000 TL ekran kartı olsun

bazookagt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bazookagt
30 K'ya kadar 16gb ramli laptop bakıyorum. Oyun oynamak ve zoom görüşmeleri yapmak için kullanacağım hocam.
Teşekkür ederim.

Claw's

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
bitmiyobxe
Limiti istediğin zaman kaldırırsın. Performans artışı ve stabilite sağlar.

20.000 TL ekran kartı olsun

30 K'ya kadar 16gb ramli laptop bakıyorum. Oyun oynamak ve zoom görüşmeleri yapmak için kullanacağım hocam.
Teşekkür ederim.
Şu laptop şu anda çok güzel

Anakin407

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kadir Akşit
bütçe 55.000 TL tercihen 4070 ekran kartı , %100srgb ekran ve en az 300nit parlaklık

Golf 4 R32

80+ Silver
Bütçeni, kullanım amacını ve beklediğin kriterleri söyle laptop önereyim.

Bu öneri olayını bu hafta salı günü yapmıştım ve birkaç kişi önerdiğim modellerden memnun kaldığına dair bugün geri dönüş yaptı.

Bu konu, alınabilecek en doğru modeli bulmak ve aynı bütçede laptop arayanlar için toplu bir öneri olması açısından faydalı olacaktır.
3 bin ama gta5 açsın

Claw's

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
bitmiyobxe

halilatsy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Halil İbrahim Atasoy
45-50 K arası laptop önerisi alabilir miyim? i7 işlemci, 16 GB Ram, mümkünse 1TB depolama

Top Bottom