Neler Yeni

Cevap: Windows 11'e geçilir mi?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Globalde kullanan çok az hocam steam anketinde hala 10 önde bunun sebebi de belirttiğim şeyler zaten, redditte birsürü detaylı açıklamalar yapılıyor bu foruma dökmüyorum çünkü temel bilgi biliyor burası.
Bak Windows 10 daha stabil vs. Windows 11'in dezavantaj özellikleri ihmal edilebilir, son kullanıcı için pek önemli değil, en azından ben böyle düşünüyorum. Ben bir kere demedim acaba Windows 10'a mı geçsem diye.

The Semih

80+ Silver
Bak Windows 10 daha stabil vs. Windows 11'in dezavantaj özellikleri ihmal edilebilir, son kullanıcı için pek önemli değil, en azından ben böyle düşünüyorum. Ben bir kere demedim acaba Windows 10'a mı geçsem diye.
Windows 11 daha konforlu hissettiriyor zaten yeni nesil araba gibi, ama windows 10 dan daha stabil olsaydı bende geçmiştim çoktan.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,021
İsim
Oğuz Oğuz
Konuda Windows 11 daha stabil demedim zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

2025 15 ekim Perfect abim:
E merhaba ben geldim, nasılsınız iyi misiniz 11 bey?
En son ben gemiye binecegim. O zaman kadar rıhtımda oturup binenleri izlemeye devam.

Makca42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Mehmet Akca
Win10 pro dan Win11 e geçiş yapmıştım bir bir kaç defa mavi akran hatası alınca win10 pro ya geri döndüm. Bir çok kullanıcı win11 de mavi ekran hatası alıyor diye biliyorum.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,137
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
ağırlıklı oyun amaçlı kullanıyorum pcyi ve mevcut sistemimde win 11 daha stabil ve performanslı çalışıyor

Armi3067

80+ Bronze
Windows 11 önerenler teknik bilgiye sahip değil sanırım, Disk okuma yazma hızları daha düşük windows latencymon gecikme değerleri daha yüksek yani windows 11 daha hantal çalışıyor 10 a göre. Windows 10 da GPU hızlandırıcı açmadığınız için windows 11 de otomatik açık geliyor oyunlarda daha yüksek performans aldığınızı sanıyorsunuz sadece.
Disk okuma yazma hızı nasıl daha düşük ve latencymeme programı ile de şu gecikme değerleri ölçmeyi bırakmamız lazım toplum olarak, Windows bile kendi forumunda ssd tarafında okuma yazma hızını arttıracak yeniliklere ve regedit üzerinden gereksiz keyleri kaldırdığını belirtti ve 3 farklı program ile hem 10 hem de 11 yaptığım testler sonucu 11 daha hızlı okuma ve yazmaya sahip. Ve bunun GPU Hızlandırıcı ile alakası yok gecikme ve kararlılık isterseniz anlarsınız ki bir çok yerde bu ayarı kapattırıyorlar (açtıranda var, bu ayar herkes tarafından farklı yorumluyor.) size AMD ekran kartı kullanıyorum ne 10'da nede 11'de zaten ayarlar altında öyle bir ayar yok sadece nvidia kartlar da var sunulan o özellik (windows ayarlar kısmında) amd kullanıcıları daha farklı şekilde açıyor. Windows 11 yaptığım tüm testlerde iki sistemim de de daha hızlı ve performanslı çalışıyor ama herkes kağıt üzerinde yazan işte fazla ram tüketiyor işte işlem fazla o bu şu derken iyi sallıyor. Sizde iyi çalışmayabilir ve evet bu mümkündürde fakat dediğim gibi 11 genel anlamda BENCE 10'dan daha iyi sizin içinde tam tersi olabilir sadece dedikleriniz biraz yanlış, herkes aynı şeyi tekrarlıyor diye bu sitemim yoksa windows babamın markası değil sonuçta.

Ve sistemin genel hantallığı ile GPU Hızlandırıcının masa üstü ve genel kullanıma hiç bir katkısı yok o ayar kapalı diye sistem hantal çalışmaz işletim sistemi kişinin sistem yapılandırmasına bağlı olarak farklı performans verebilir.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Disk okuma yazma hızı nasıl daha düşük ve latencymeme programı ile de şu gecikme değerleri ölçmeyi bırakmamız lazım toplum olarak, Windows bile kendi forumunda ssd tarafında okuma yazma hızını arttıracak yeniliklere ve regedit üzerinden gereksiz keyleri kaldırdığını belirtti ve 3 farklı program ile hem 10 hem de 11 yaptığım testler sonucu 11 daha hızlı okuma ve yazmaya sahip. Ve bunun GPU Hızlandırıcı ile alakası yok gecikme ve kararlılık isterseniz anlarsınız ki bir çok yerde bu ayarı kapattırıyorlar (açtıranda var, bu ayar herkes tarafından farklı yorumluyor.) size AMD ekran kartı kullanıyorum ne 10'da nede 11'de zaten ayarlar altında öyle bir ayar yok sadece nvidia kartlar da var sunulan o özellik (windows ayarlar kısmında) amd kullanıcıları daha farklı şekilde açıyor. Windows 11 yaptığım tüm testlerde iki sistemim de de daha hızlı ve performanslı çalışıyor ama herkes kağıt üzerinde yazan işte fazla ram tüketiyor işte işlem fazla o bu şu derken iyi sallıyor. Sizde iyi çalışmayabilir ve evet bu mümkündürde fakat dediğim gibi 11 genel anlamda BENCE 10'dan daha iyi sizin içinde tam tersi olabilir sadece dedikleriniz biraz yanlış, herkes aynı şeyi tekrarlıyor diye bu sitemim yoksa windows babamın markası değil sonuçta.

Ve sistemin genel hantallığı ile GPU Hızlandırıcının masa üstü ve genel kullanıma hiç bir katkısı yok o ayar kapalı diye sistem hantal çalışmaz işletim sistemi kişinin sistem yapılandırmasına bağlı olarak farklı performans verebilir.
Dünden beri bu dediklerini iki üç cümleyle söylüyorum. Belki senin üstüne artık Windows 11 kötü demeyi bırakırlar.

Armi3067

80+ Bronze
Dünden beri bu dediklerini iki üç cümleyle söylüyorum. Belki senin üstüne artık Windows 11 kötü demeyi bırakırlar.
Giriş düzeyi yapılandırma: Bilgisayarınız giriş seviyesi bir konfigürasyonsa, yani aşağıdaki konfigürasyonların altındaysa: CPU (Intel Core i5 10400F veya R5-3600), bellek (8GB DDR4-2400) ve grafik kartı (GTX 1650 veya RX 5500XT). Bu durumda oyun performansını düşürebilecek ve gerçek oyun deneyimini etkileyebilecek Windows 11'e yükseltme yapmanız önerilmez.

Orta seviye yapılandırma: Bilgisayarınız orta seviye bir yapılandırma ise, yani giriş seviyesi yapılandırmanın üzerinde ve aşağıdakilerin altındaysa: CPU (Intel Core i5 11600 veya AMD Ryzen R5-5600X), bellek (16GB DDR4-3200) ve grafik kartı (GTX 3060 veya RX 5700XT). Bu yapılandırmada Windows 11'in oyun performansı Windows 10 ile neredeyse aynıdır, ancak şimdilik yükseltme yapmamanız ve 2022 baharındaki büyük yama güncellemesine kadar beklemeniz önerilir.

Üst düzey yapılandırma: Bilgisayarınız üst düzey bir yapılandırma ise, yani orta düzey yapılandırmanın üzerinde ve aşağıdakilerin altındaysa: CPU (Intel Core i7 11700K veya AMD Ryzen R9-5900X), bellek (32GB DDR4-3600) ve grafik kartı (GTX 3080 veya RX 6800XT). Bu yapılandırma Windows 11 oyunları için daha iyi performansa sahiptir ve daha iyi bir oyun deneyimi için yükseltmeyi seçebilirsiniz.

Bende daha geçen haftaya kadar i5-10400F ve 32GB 2666MHz sistem vardı 11 yine de10'dan iyi çalışıyordu fakat şöyle bir sistem önerisi karşıma geldi. (ESKİ BİR MAKALEDEN ALDIM YAZIYI.)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,231
Üyeler
140,791
Son üye
zaphod
Top Bottom