Neler Yeni

Cevap: Windows 11'e geçilir mi?

The Semih

80+ Silver
Disk okuma yazma hızı nasıl daha düşük ve latencymeme programı ile de şu gecikme değerleri ölçmeyi bırakmamız lazım toplum olarak, Windows bile kendi forumunda ssd tarafında okuma yazma hızını arttıracak yeniliklere ve regedit üzerinden gereksiz keyleri kaldırdığını belirtti ve 3 farklı program ile hem 10 hem de 11 yaptığım testler sonucu 11 daha hızlı okuma ve yazmaya sahip. Ve bunun GPU Hızlandırıcı ile alakası yok gecikme ve kararlılık isterseniz anlarsınız ki bir çok yerde bu ayarı kapattırıyorlar (açtıranda var, bu ayar herkes tarafından farklı yorumluyor.) size AMD ekran kartı kullanıyorum ne 10'da nede 11'de zaten ayarlar altında öyle bir ayar yok sadece nvidia kartlar da var sunulan o özellik (windows ayarlar kısmında) amd kullanıcıları daha farklı şekilde açıyor. Windows 11 yaptığım tüm testlerde iki sistemim de de daha hızlı ve performanslı çalışıyor ama herkes kağıt üzerinde yazan işte fazla ram tüketiyor işte işlem fazla o bu şu derken iyi sallıyor. Sizde iyi çalışmayabilir ve evet bu mümkündürde fakat dediğim gibi 11 genel anlamda BENCE 10'dan daha iyi sizin içinde tam tersi olabilir sadece dedikleriniz biraz yanlış, herkes aynı şeyi tekrarlıyor diye bu sitemim yoksa windows babamın markası değil sonuçta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve sistemin genel hantallığı ile GPU Hızlandırıcının masa üstü ve genel kullanıma hiç bir katkısı yok o ayar kapalı diye sistem hantal çalışmaz işletim sistemi kişinin sistem yapılandırmasına bağlı olarak farklı performans verebilir.
Dünden beri bu dediklerini iki üç cümleyle söylüyorum. Belki senin üstüne artık Windows 11 kötü demeyi bırakırlar.
Windows 11 e kötü demiyorum ben modern hissettiriyor 1 yıl kullandım birsürü deneyimim var. Son kullanıcı zaten hiçbirşey hissetmeden kullanır fakat twitch yayıncısı yada benim gibi montaj işleriyle uğraşanlar biliyor sorunlarını. OBS, Blender, Unreal, Adobe gibi yazılımlarda stabil değil ama ilerde daha stabil olcağını herkes biliyor ben şu an için konuşuyorum.

Microsoft İsosu kullanmıyoruz zaten modlanmış windowslar tercih ediyoruz genelde en stabil deneyimi almak için. Benim kendi PC imde %0.1 FPS ve disk gecikmeleri Windows 10 a mükemmel çalışıyor sizinkini bilemiyorum herkesin donanımı farklı.

( Modlanmış İSO çok üst seviye yazılım biliyorsanız kullanın tavsiye değildir )

Windows 10 da 100 fps alıyorsanız windows 11 de 103-105 FPS alıyorsunuz fakat %0.1 fps de windows 10 hala stabil benim testlerime göre. 2 sene içerisinde durumlar değişecek windows 11 çok kötü çıkış yaptığı için toparlamakla uğraşıyorlar.

Sıradan ev kullanıcıları tabii ki de geçsin kullansın ona bir şey demiyorum, dediğim gibi ben değerlere çok önem verdiğim için halen windows 10 kullanıyorum muhtemelen 2024 yazına kadar devam edeceğim. Sonra mecbur yükseltme yapacağız.

Armi3067

80+ Bronze
Windows 11 e kötü demiyorum ben modern hissettiriyor 1 yıl kullandım birsürü deneyimim var. Son kullanıcı zaten hiçbirşey hissetmeden kullanır fakat twitch yayıncısı yada benim gibi montaj işleriyle uğraşanlar biliyor sorunlarını. OBS, Blender, Unreal, Adobe gibi yazılımlarda stabil değil ama ilerde daha stabil olcağını herkes biliyor ben şu an için konuşuyorum.

Microsoft İsosu kullanmıyoruz zaten modlanmış windowslar tercih ediyoruz genelde en stabil deneyimi almak için. Benim kendi PC imde %0.1 FPS ve disk gecikmeleri Windows 10 a mükemmel çalışıyor sizinkini bilemiyorum herkesin donanımı farklı.

( Modlanmış İSO çok üst seviye yazılım biliyorsanız kullanın tavsiye değildir )

Windows 10 da 100 fps alıyorsanız windows 11 de 103-105 FPS alıyorsunuz fakat %0.1 fps de windows 10 hala stabil benim testlerime göre. 2 sene içerisinde durumlar değişecek windows 11 çok kötü çıkış yaptığı için toparlamakla uğraşıyorlar.

Sıradan ev kullanıcıları tabii ki de geçsin kullansın ona bir şey demiyorum, dediğim gibi ben değerlere çok önem verdiğim için halen windows 10 kullanıyorum muhtemelen 2024 yazına kadar devam edeceğim. Sonra mecbur yükseltme yapacağız.
Bir çok custom iso kullandım, oyunlar için. Evet dediğiniz doğrudur genellikle oyun yayıncıları custom win 10 kullanıyorlar.

Jyadaus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Alperen ŞAHİN
2 yıldır windows 11 kullanıyorum. şuan yağ gibi akıyor. kesinlikle geçmeye değer.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Symbol = Win10
Taliant = Win11
Win11= Yeni nesil işlemci + Yüksek hızlı ssd

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,112
Üyeler
140,771