Neler Yeni

Öneri COVID-19

Bilgilendirme makalemi nasıl buldunuz ? Puanlayarak gösterebilir misiniz ?

• Oy kullanan toplam üye
    3
  • Anket kapatıldı .

bartuglc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Batuhan
Instagram
@bartuglc
Merhaba dostlarım;
Ben Batuhan GÜLEÇ.
Bugün sizlere 2 gündür aralıksız olarak bir çok farklı kategoriler,departmanlar,söyleşiler ve kaynaklar ile birlikte yakından takip ettiğim ve gündemimizde gereğinden fazla derece dikkatli olmamızla ilgili olan COVID-19 (korona virüsü) ile ilgili uzun ve en ince ayrıntısına kadar detaylar içeren bir makale hazırladım.Bu makaleyi hazırlarken gerçekten de bütün içtenliğimle söyleyebilirim ki hiç yorulmadım,sıkılmadım ve üşenmedim.Makaleye geçmeden önce şahsıma ait birkaç düşüncelerim var ve bunları sizler ile paylaşmak istedim.Gündeme ve hayatımıza bir bomba gibi düşen ve görünmeyen bir düşmanla savaştığımızı bilmenizi isterim.Ancak unutmayın ki evren üzerinde insan gücünün üstünde başka bir güç bulunmamaktadır.Eğer biz birbirimize kenetlenirsek ve devletimizin bize vermiş olduğu tedbir bilgilendirmelerine,kurallarına ve kısıtlamalarına uyarsak,hijyenimize,sosyal mesafemize ve gerekli olan izolasyon önlemlerimizi yerine doğru bir şekilde getirirsek bu sorunu aşabileceğimize inanıyorum.Toplumumuz ve halkımız arasında şöyle bir kaygı ve korku düşüncesi duydum.Bugün kaç ölü var ? Değerli dostlarım şunu bilmelisiniz ki ancak doğru soruyu sorarsanız gerekli cevaba ulaşırsınız.Yani önemli olan ve bizi ilgilendiren kısım aslında vefat eden arkadaşlarımızın,abilerimizin,ablalarımızın sayısı değildir.Asıl önemli olan vaka sayısıdır.Neden mi ? Çünkü şu anda henüz COVID-19 hastalığının gerekli tedavisi,aşısı vb. bulunamadığı için ellerimiz kollarımız bağlı olarak sadece bu hastalığın ilerlememesini sağlayabiliyoruz.Aslında önemli olan vefat eden kişi sayısı değildir.Asıl önemli olan vaka sayısıdır.Çünkü henüz tedavisi bulunmadığı için ve 30.000 vaka sayısından 1.200 kişi sadece iyileşerek hayatta kalabiliyorsa bu da demektir ki vaka sayısı arttıkça vefat eden kişi sayısı artacaktır.Bizim öncelikle toplum ve halk arasında kendimize sormamız gereken soru bugün kaç ölü var değil de bugünkü vaka sayısında gerekli tablo ve algoritma takiplerinden sonra azalma var mı ? Eğer biz bu görünmez hastalığa gerekli tedbir ve önlemlerimizi alırsak vaka sayısında azalma göstererek bu düşmana gücümüzü göstermiş oluruz.Bu konu hakkında herkesin büyük titizlikle ve ince duyarlılıklarıyla bütün topluma yardımlaşması gerektiğini elbette biliyoruz ancak bilgilendirmek zorunda hissettiğimizde oluyor.T.C. Sağlık Bakanlığı'nın her gün TV kanallarında bizlere yönelik yürütmüş olduğu bilgilendirme reklamlarındaki 14 kurala uyalım.Gereksiz olmadığı sürece ise mümkün olduğunca dışarıya çıkmamaya özen gösterelim.Her zaman dediğimiz gibi
#EvdeHayatVar.

™ <<< https://dosya.co/itadfduvl1q2/Donanım_Arşivi_COVID-19.rtf.html >>> ™

Mehmet Akif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Mehmet Akif İnandı
Bilgilendirme için teşekkürler dostum

bartuglc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Batuhan
Instagram
@bartuglc
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlgili linkten Dosya.co üzerinden yaptığım araştırmaları inceleme altına alabilirsiniz.İlgin için teşekkür ederim Mehmet Akif.

Top Bottom