Neler Yeni

CPU Soğutma İlgili bilgi istiyorum

MrCuhtera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Aksoy
Instagram
www.instagram.com/mr.cuhtera
Facebook
mr.cuhtera
Sıvı soğutucu istemiyorum Ryzen5 2600x kullanıyorum ve stok fan var üstünde elinde 1 adet amd soğutucu daha var tek fanlı bunu 2 fanlı yapsam sorun olur bilmiyorum onu öğrenmek istiyorum aslında ve yeni alacak olursam 1000 liraya kadar çıkabilirim .
Mesaj otomatik birleştirildi:

1000 liraya kadar çıkabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde 1 adet kule tipi tek fanlı soğutucu var bunu 2 adet fanlı yapsam sorun olur mu onu öğrenmeye çalışıyorum ve kasa da 3 adet eğzoz fan var
Hocam elinizdeki kuletipi fan yeterli değilse daha performanslı başka bir kule tipi fan alabilirsiniz, 1 veya 2 fan olmasından ziyade bakır boru sayısı ve kalitesi daha önemli, soğutma açısından. Örneğin ben i5 9600KF işlemcimde Aerocool Cylon 4F soğutucu kullanıyorum saatlerce turbo hızda çalışırken maksimum 60-63 derece sıcaklıklarını görüyorum.
Bu arada özellikle de termal macun önemli macunu en azından 4-5 ayda bir yenilemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

StillGuxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sinan Güç
Hocam elinizdeki kuletipi fan yeterli değilse daha performanslı başka bir kule tipi fan alabilirsiniz, 1 veya 2 fan olmasından ziyade bakır boru sayısı ve kalitesi daha önemli, soğutma açısından. Örneğin ben i5 9600KF işlemcimde Aerocool Cylon 4F soğutucu kullanıyorum saatlerce turbo hızda çalışırken maksimum 60-63 derece sıcaklıklarını görüyorum.
Bu arada özellikle de termal macun önemli macunu en azından 4-5 ayda bir yenilemenizi tavsiye ederim.
Biraz daha detaylı anlatmak istiyorum DM bakarsan sevinirim .

Top Bottom