Neler Yeni

Creatin + protein tozu+ gainer kullanılır mı ?

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,226
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Elimde creatin var Hiq marka protein tozu ve gainer almayı düşünüyorum gene hiq dan bu kadar fazla supplement kullanmak zararlı olur mu ? kullanımları nasıl olmalı creatini gün içinde alabiliyoruz protein tozunu anternman sonrası gaineri nasıl kullanmalıyım ? hepsini kullanmak zarar yaratır mı ?

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
802
İsim
Asil
Elimde creatin var Hiq marka protein tozu ve gainer almayı düşünüyorum gene hiq dan bu kadar fazla supplement kullanmak zararlı olur mu ? kullanımları nasıl olmalı creatini gün içinde alabiliyoruz protein tozunu anternman sonrası gaineri nasıl kullanmalıyım ? hepsini kullanmak zarar yaratır mı ?
zararını bilmemde yatmadan önce vs kullanabilirsin veya yemek esnasında

Bekirgym

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Bekir Karakaya
Elimde creatin var Hiq marka protein tozu ve gainer almayı düşünüyorum gene hiq dan bu kadar fazla supplement kullanmak zararlı olur mu ? kullanımları nasıl olmalı creatini gün içinde alabiliyoruz protein tozunu anternman sonrası gaineri nasıl kullanmalıyım ?

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,226
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
knk yazı yazmamışsın

Blondeboy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer
Hepsini kullanmak zarar yaratmaz. Günlük 3- 5 gr kreatin al düzenli alman lazım ara vermeden ( arada bir unutkanlıktan dolayı sıkıntı çıkmaz ). 2 hafta içerisinde etki göstermeue başlar. Su içimin 500 ml arttırman gerekiyor minimum. Protein tozu da zararlı değil ancak marka kalitesine göre protein tozu kalitesi de değişmekte. Supplement gurmesi youtube kanalından izleyebilirsin protein tozu kalitesine göre sınıflandırma videosunu. Ssn markası önerimdir f/p ve yüksek kalite olarak. (supgurme12 koduyla indirim sağlayabilirsin.) Gainer hiç kullanma ihtiyacı duymadım ancak şekerine kalorisine göre sana uygun olanı almak mantıklı olacaktır. Protein tozu zarar vermez ancak yüksek protein alımına karşı duyarlılığın varsa, karaciğer problemleri vs., bir spor doktoruna danışmanı öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanal olarak ağırsağlam, ingilizce olarakta sean nalewanyj ı öneririm bilimsel bilgilerle ilerleyen, doğru bilgi alabileceğin kaynaklar olacaktır.

Bekirgym

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Bekir Karakaya
Öncelikle günlük kullanım sınırlarını aşmadığın sürece hiçbir problem yaratmaz ( creatin) için söylüyorum. Gainer olarak da 2-3 ölçeğe kadar çıkabilirsin ama benim tercihim Max 2 ölçek kalanı yemeklerden olmalı. Creatine kullanımına gelecek olursak : vücutta depolanan bir supplement çeşididir o yüzden ne zaman kullandığının bir önemi yok günlük 5-7 gram arası bu da bir ölçeğe tekabül eder kullanımın yeterli olacaktır.
Gaineri ise antrenmandan sonra ve akşam yemeğinden 2-3 saat sonra kullanabilirsin

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,226
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Hepsini kullanmak zarar yaratmaz. Günlük 3- 5 gr kreatin al düzenli alman lazım ara vermeden ( arada bir unutkanlıktan dolayı sıkıntı çıkmaz ). 2 hafta içerisinde etki göstermeue başlar. Su içimin 500 ml arttırman gerekiyor minimum. Protein tozu da zararlı değil ancak marka kalitesine göre protein tozu kalitesi de değişmekte. Supplement gurmesi youtube kanalından izleyebilirsin protein tozu kalitesine göre sınıflandırma videosunu. Ssn markası önerimdir f/p ve yüksek kalite olarak. (supgurme12 koduyla indirim sağlayabilirsin.) Gainer hiç kullanma ihtiyacı duymadım ancak şekerine kalorisine göre sana uygun olanı almak mantıklı olacaktır. Protein tozu zarar vermez ancak yüksek protein alımına karşı duyarlılığın varsa, karaciğer problemleri vs., bir spor doktoruna danışmanı öneririm.

Kanal olarak ağırsağlam, ingilizce olarakta sean nalewanyj ı öneririm bilimsel bilgilerle ilerleyen, doğru bilgi alabileceğin kaynaklar olacaktır.
Hocam hiq creatin var. Diğerlerinide hiq alıcam iyi midir

Blondeboy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer
Hocam hiq creatin var. Diğerlerinide hiq alıcam iyi midir
hocam kreatin için konuşursak markanın hiçbir önemi yok. Eğer sadece creatin monohydrate içeriyorsa fark etmiyor markası. Fiyat olarak hiq almamanızı tavsiye ederim. Örnek fiyat:
1701871321069.png

Hiq Protein tozu bulamadım linkini atabilir misin

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,226
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
hocam kreatin için konuşursak markanın hiçbir önemi yok. Eğer sadece creatin monohydrate içeriyorsa fark etmiyor markası. Fiyat olarak hiq almamanızı tavsiye ederim. Örnek fiyat: Alıntıyı görüntüle

Hiq Protein tozu bulamadım linkini atabilir misin
buyur hocam

Blondeboy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer
buyur hocam
Hiç uygun değil hocam. Hiq değerlerine göre Ssn den biraz daha iyi hardline whey3 matrixten kötü bir whey proteindir. Ssn 2400 gramı 1000 TL civarına gelirken. Whey3matrix 2300 gram 1660 civarına gelirken, hiq in 1800 gramı 1700 e geliyor. Spor yapan biri olarak markalardan ziyade kampanyalara odaklanıp sizin için en f/p ürünü almak doğru olacaktır. Örnek olarak birgün hardline indirime girer onu tercih edersiniz. Bir gün hiq, bir gün big whey, bir gün ssn. Ancak bu haliyle hiq iyi bir seçenek olarak gözükmüyor hocam.
Screenshot_2023-12-06-17-31-52-122_com.google.android.youtube.jpg

Ekler

• Screenshot_2023-12-06-17-32-03-904_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-12-06-17-32-03-904_com.google.android.youtube.jpg
    660.2 KB · Hit: 23

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Şimdi şöyle söyleyeyim, ilk öncelikle hiçbir supplamente ihtiyacımız yok. Sadece ufak yardımları olan takviyeler bunlar. İlk öncelikle supplament almak istiyorsan vitaminlerden ve omega 3 lerden almanı öneririm. Ama kesinlikle gainer önermem, kilo almak istiyorsan yiyeceksin. Bu kadar basit, makrolarını ayarlayıp 300 civarı kalori fazlasını aldığında kilo almama ihtimalin yok. Gainerin içinde şeker olduğu için kilo aldıracaktır fakat yağ olarak da sana geri dönecektir. Protein tozu olarak da, proteini hayvansal gıdalardan almanı öneririm. HIQ piyasadaki diğer markalara göre gerçekten pahalı bir marka. Benim tavsiyem vitamin, omega 3, ve creatine kullanman olur. Diğerlerini ihtiyaç olduğunu şahsen düşünmüyorum. Creatini birçok farklı şekilde kullanabilirsin, fakat aldığın saatler aynı olsun. Yani kendine bir saat belirle ve her gün o saatte al. 5 gram creatineyi 200ml civarı suya karışıtırp içebilirsin.

Hiç uygun değil hocam. Hiq değerlerine göre Ssn den biraz daha iyi hardline whey3 matrixten kötü bir whey proteindir. Ssn 2400 gramı 1000 TL civarına gelirken. Whey3matrix 2300 gram 1660 civarına gelirken, hiq in 1800 gramı 1700 e geliyor. Spor yapan biri olarak markalardan ziyade kampanyalara odaklanıp sizin için en f/p ürünü almak doğru olacaktır. Örnek olarak birgün hardline indirime girer onu tercih edersiniz. Bir gün hiq, bir gün big whey, bir gün ssn. Ancak bu haliyle hiq iyi bir seçenek olarak gözükmüyor hocam.Alıntıyı görüntüle
Bu sıralamayı yapan kim?

Şimdi şöyle söyleyeyim, ilk öncelikle hiçbir supplamente ihtiyacımız yok. Sadece ufak yardımları olan takviyeler bunlar. İlk öncelikle supplament almak istiyorsan vitaminlerden ve omega 3 lerden almanı öneririm. Ama kesinlikle gainer önermem, kilo almak istiyorsan yiyeceksin. Bu kadar basit, makrolarını ayarlayıp 300 civarı kalori fazlasını aldığında, kilo almama ihtimalin yok. Gainerin içinde şeker olduğu için kilo aldıracaktır fakat yağ olarak da sana geri dönecektir. Protein tozu olarak da, proteini hayvansal gıdalardan almanı öneririm. HIQ piyasadaki diğer markalara göre gerçekten pahalı bir marka. Benim tavsiyem vitamin, omega 3, ve creatine kullanman olur. Diğerlerini ihtiyaç olduğunu şahsen düşünmüyorum. Creatini birçok farklı şekilde kullanabilirsin, fakat aldığın saatler aynı olsun. Yani kendine bir saat belirle ve her gün o saatte al. 5 gram creatineyi 200ml civarı suya karışıtırp içebilirsin.

Bu sıralamayı yapan kim?
Ek olarak; creatineyi nereden alırsan al farketmez. Markadan markaya hiçbir farkı yok. Nerede ucuz bulursan al, ki şu anda grizzone en iyi fiyattan satan marka. Kendim de bizzat kullanıyorum ve memnunum.

Blondeboy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Ömer
Şimdi şöyle söyleyeyim, ilk öncelikle hiçbir supplamente ihtiyacımız yok. Sadece ufak yardımları olan takviyeler bunlar. İlk öncelikle supplament almak istiyorsan vitaminlerden ve omega 3 lerden almanı öneririm. Ama kesinlikle gainer önermem, kilo almak istiyorsan yiyeceksin. Bu kadar basit, makrolarını ayarlayıp 300 civarı kalori fazlasını aldığında kilo almama ihtimalin yok. Gainerin içinde şeker olduğu için kilo aldıracaktır fakat yağ olarak da sana geri dönecektir. Protein tozu olarak da, proteini hayvansal gıdalardan almanı öneririm. HIQ piyasadaki diğer markalara göre gerçekten pahalı bir marka. Benim tavsiyem vitamin, omega 3, ve creatine kullanman olur. Diğerlerini ihtiyaç olduğunu şahsen düşünmüyorum. Creatini birçok farklı şekilde kullanabilirsin, fakat aldığın saatler aynı olsun. Yani kendine bir saat belirle ve her gün o saatte al. 5 gram creatineyi 200ml civarı suya karışıtırp içebilirsin.

Bu sıralamayı yapan kim?

Ek olarak; creatineyi nereden alırsan al farketmez. Markadan markaya hiçbir farkı yok. Nerede ucuz bulursan al, ki şu anda grizzone en iyi fiyattan satan marka. Kendim de bizzat kullanıyorum ve memnunum.
Vitamin olarak tahlil verdikten sonra tercih etmesi mantıklı olur. Protein konusunda katılıyorum. Protein tozu bir ilaç vesaire değildir, bir besindir. Eğer yüksel kaliteli protein besinlerinden yararlanabiliyorsanız ve mideniz bunu kaldırıyorss ihtiyaç duymazsınız. Ancak benim gibi günlük 140-160 gram arasında protein alımında kalırsanız et yemekleri midenizi bulandırmaya başlayabilir. Protein tozuyla pankek, smoothie, tatlı, içecek, dondurma, milkshake vb. Bir sürü tarif yapabilirsiniz. Diyetinizde veya bulkınızda daha çok protein almanızı kolaylaştıracaktır.

Videonun linkini atayım, izlemenizi tavsiye ederim, işinize yarayacağına inanıyorum hocam:

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,226
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler

Bu sıralamayı yapan kim?

hocam multivitamin almayı düşünüyorum bide almalımıyım sonradan omega 3 de alırım

Top Bottom