Neler Yeni

Custom Sıvı Soğutma Montajı Hakkında

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu Aralar Buna Kafayı taktım. Aramızda Custom Sıvı Soğutma montajından anlayan var mı?
Doğrusu Kasada çok güzel gözüküyor. Hangi parçaları almam lazım , montajını nasıl yapmalıyım. İnternette Technopattan başka doğru düzgün video bulamadım.
Ve maliyeti ne kadar olur?
@cfranko sanki sende vardı diye hatırlıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@RevDeisDou @keremcnsz24 @cfranko @bana beko derler @M-Q^GÖKTÜRK @DonanımFikir Var mı Dostlar Bilginiz ?

Son düzenleme:

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,848
İsim
göksel yurtcan
Bu Aralar Buna Kafayı taktım. Aramızda Custom Sıvı Soğutma montajından anlayan var mı?
Doğrusu Kasada çok güzel gözüküyor. Hangi parçaları almam lazım , montajını nasıl yapmalıyım. İnternette Technopattan başka doğru düzgün video bulamadım.
Ve maliyeti ne kadar olur?
@cfranko sanki sende vardı diye hatırlıyorum.

@RevDeisDou @keremcnsz24 @cfranko @bana beko derler @M-Q^GÖKTÜRK @DonanımFikir Var mı Dostlar Bilginiz ?
hocam montaj kısmını bilmiyorum ama maliyeti bütçeye göre değişir

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam montaj kısmını bilmiyorum ama maliyeti bütçeye göre değişir
Maliyeti Hakkında hiçbir fikrim olmadığı için bir şey diyemem. Az mı Fazla mı bilmiyorum ama 2-4 Arası bir şey harcayabilirim.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,848
İsim
göksel yurtcan
Maliyeti Hakkında hiçbir fikrim olmadığı için bir şey diyemem. Az mı Fazla mı bilmiyorum ama 2-4 Arası bir şey harcayabilirim.
sistem nedir hocam yazarsanız sabah yardımcı olabilirim size

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
sistem nedir hocam yazarsanız sabah yardımcı olabilirim size
Sistemimi yavaş yavaş topluyorum hocam. Güzel bir sistem oluşturmak istiyorum.

Fiyatlara bağlı olarak Ryzen (Yeni Gelecek AM5 Soketli) bir sistem toplamak şuan için hayalim. Bildiğiniz üzere DDR5 Destekli anakartlar falan gelecek. (X670 , B650 vb.)

Şuan için elimde
Gigabyte Aorus Gen 4.0 1Tb 5500/4400 SSD
Asus Rog Strix 750W +80 Gold Güç Kaynağı Var.

Son düzenleme:

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Yapmana değmez gereksiz uğraştırıyor ekran kartımın üstüne 2 kere su döktüm neyse ki ölümsüz çıktı

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yapmana değmez gereksiz uğraştırıyor ekran kartımın üstüne 2 kere su döktüm neyse ki ölümsüz çıktı
Ekran kartına değil işlemciye yapmam istiyorum hocam. Maliyeti ort. Ne kadar olur ( Eli yüzü düzgün bir Custom Sıvı Soğutma için?)

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Ekran kartına değil işlemciye yapmam istiyorum hocam. Maliyeti ort. Ne kadar olur ( Eli yüzü düzgün bir Custom Sıvı Soğutma için?)
İşlemciye yapacaksan hiç ama hiç değmez cidden zaman kaybı. İşlemcinin yüzey alanı ekran kartına göre çok daha küçük olduğu için ne kadar büyük soğutma koyarsan koy bir yere kadar soğuyabiliyor yani daha açık konuşmak gerekirse normal 360mm bir sıvı soğutma ile custom arasında pek fark yok

Ha dersen benim canım yapmak istiyor değip değmemesi umrumda değil o zaman detaylar konuşulur

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İşlemciye yapacaksan hiç ama hiç değmez cidden zaman kaybı. İşlemcinin yüzey alanı ekran kartına göre çok daha küçük olduğu için ne kadar büyük soğutma koyarsan koy bir yere kadar soğuyabiliyor yani daha açık konuşmak gerekirse normal 360mm bir sıvı soğutma ile custom arasında pek fark yok

Ha dersen benim canım yapmak istiyor değip değmemesi umrumda değil o zaman detaylar konuşulur
Cevaplar için teşekkürler....
Eğer maliyeti Normal Sıvı Soğutma kadar olacaksa (Ya da 500-800 daha fazla) güzel olabilir. Kasa da çok güzel gözüküyor. İşlemci+ Ekran kartına beraber de yapabilirim. Konuya fazla hakim olmadığım için yorum yapamıyorum siz daha iyi bilirsiniz.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Cevaplar için teşekkürler....
Eğer maliyeti Normal Sıvı Soğutma kadar olacaksa (Ya da 500-800 daha fazla) güzel olabilir. Kasa da çok güzel gözüküyor. İşlemci+ Ekran kartına beraber de yapabilirim. Konuya fazla hakim olmadığım için yorum yapamıyorum siz daha iyi bilirsiniz.
Dolar 8 iken ben 2 tane 360mm radyatörlü ekran kartı + işlemci loop’umu 4500 liraya falan toplamıştım, şimdi dolar 14 oldu o yüzden fiyatlar hakkında fikrim yok ama eğer sadece işlemciye yapacaksan ve 1 tane 360mm radyatör alacaksan tahminimce 3000 e falan çıkarsın işin içinden

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dolar 8 iken ben 2 tane 360mm radyatörlü ekran kartı + işlemci loop’umu 4500 liraya falan toplamıştım, şimdi dolar 14 oldu o yüzden fiyatlar hakkında fikrim yok ama eğer sadece işlemciye yapacaksan ve 1 tane 360mm radyatör alacaksan tahminimce 3000 e falan çıkarsın işin içinden
3K benim için okey olur. Zaten Normal bir sıvı soğutma almaya kalktığımız da 2K+ para çıkıyor. Sistemim siyah olacağı için Radyatör beyaz olmamalı. O Renkli Sıvıları , boruları , radyatör , fan vb. Nereden Alacağım. İtopya/Sinerji/Vatan Toplu Alırsam Custom Sıvı Soğutmanın montajını yaparlar mı

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
3K benim için okey olur. Zaten Normal bir sıvı soğutma almaya kalktığımız da 2K+ para çıkıyor. Sistemim siyah olacağı için Radyatör beyaz olmamalı. O Renkli Sıvıları , boruları , radyatör , fan vb. Nereden Alacağım. İtopya/Sinerji/Vatan Toplu Alırsam Custom Sıvı Soğutmanın montajını yaparlar mı
Bu kafayla yapacaksan olmaz. Aliexpress’den sipariş edip kendin birleştirmen lazım, türkiye de custom hakkında bilgisi olan insan sayısı çok az olduğu için kendin yapman gerekiyor maalesef, Aliexpress’den almazsan ve başkasına yaptırırsan 10K fiyat çıkar o da yapacak kişi bulursan.

Custom zaten hobicilerin yaptığı bir şey, başkasına yaptırdığın anda o hobinin zevki gidiyor ve bir anlamı kalmıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
975,901
Üyeler
154,307
Son üye
denizozd