Neler Yeni

DA-3 sistem geldi, bazı test sonuçları ve görseller / CPU: R5 3500X

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,749
İsim
Toxpox
Hey maşallah cpu 90 derece görmüş gpu 79 baya güzel sistem...
Bizim halk olarak hakkımız yada bize reva görülenler işte böyle en kalitesiz ürünler maalesef PC toplayan öneren youtuber larda buna çanak tutuyorlar!
Bütçemiz buna el veriyor diyorsanız da neden böyle onu bir sorgulayın derim!
Burada AMD'nin Stok soğutucusunu gömmüşsünüz. (Stok soğutucudan ne bekliyorsanız artık)
Amd işlemci için uygun olan karar voltajı zaten belirlemiş! Siz uv yaptığınızda kaçınılmaz olarak stabilite de düşer aksini iddia ediyorsanız amd deki mühendislerden zekisiniz..!
Burada halihazırda gömmüş olduğunuz AMD ekibini övmüşsünüz. (Ryzen işlemcilerde voltaj sorunu var bunu bilmeyerek övmüşsünüz)

Yapılan testler Prime95+FurMark
Bu sistem sıcaklığına başka hiçbir yerde karşılaşmayacak büyük ihtimal.
Testler aynı anda yapıldığı için GPU ve CPU kasayı ısıtıyor ve birbirinin sıcaklığını arttırıyor.
CPB (CorePerformanceBoost) açık.
Sıcaklık değerleri stock soğutucu + CPB + Prime95 + ekran kartından gelen sıcak hava ile birlikte normal oluyor.
Açıkçası böyle konuşmalara dahil olmak istemem uyarı puanı almamak için ama net bir şekilde saçmalamışsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
burak gümrükçü
Sistem tek tek toplandığında 900TL indirimli bir sistem oluşturduğum ve bunu izleyenlerime sunduğum kanıtlı bir şekilde ortadır. Ben o kadar mükemmel bir iş çıkartıyorum ki işlemcisine kule tipi bir soğutucu alsa yine cebinde parası kalıyor kasaının içini fanlarla donatsa yine cebinde parası kalıyor. 28 yaşındayım hater olmak için komik duruma düşüyorsunuz yapmayın.

Isındı diyen totosunu kaldırıp sıvı soğutma veya kule tipi soğutmaya para harcayacak bu kadar basit

Abdullah abi hoş güzel demişsin de abi 8'eylülde sipariş verdik kargoya bile verilmedi bide onunla ilgilensen be abi 2 kişi çalışıyor koskaca firmada

Sunstorm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
733
İsim
Murat-K
Doğrumu ahhshaha knk bu parçaları donanım arşivi fln üretmiyor bunlar evrensel parçalar her yerde bu şekilde çalışıyor, sistem 1000 TL indirimli yayınlandı.
Hadi caniiim da işlemci üretmiyor muydu!
Evrensel parça olunca o bileşen kaliteli olmak zorunda mı? BRAVO ne güzel mantık!!!

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Burada AMD'nin Stok soğutucusunu gömmüşsünüz. (Stok soğutucudan ne bekliyorsanız artık)

Burada halihazırda gömmüş olduğunuz AMD ekibini övmüşsünüz. (Ryzen işlemcilerde voltaj sorunu var bunu bilmeyerek övmüşsünüz)

Yapılan testler Prime95+FurMark
Bu sistem sıcaklığına başka hiçbir yerde karşılaşmayacak büyük ihtimal.
Testler aynı anda yapıldığı için GPU ve CPU kasayı ısıtıyor ve birbirinin sıcaklığını arttırıyor.
CPB (CorePerformanceBoost) açık sıcaklık değerleri stock soğutucu + CPB + Prime95 + ekran kartından gelen sıcak hava ile birlikte normal oluyor.
Açıkçası böyle konuşmalara dahil olmak istemem uyarı puanı almamak için ama net bir şekilde saçmalamışsınız.
Ben uyarı puanı almayı göze aldım
Ve bir uyarı puanı daha alarak 3 e yükseldi.

Abdullah Hacıgül

Kurucu - Yönetici
Yönetici
En İyi Cevap
4
Abi maalesef anlamıyorlar yada bilerek yapıyorlar , Nedir bu kin ya .
Bilerek yapıyor zaten siz şahitsiniz sistemlerim çıktığında piyasanın en iyisi oluyor her yerde konuşuluyor açık konuşayım bu kadar F/P sistem toplamalarıma sanki insanlar salakmış gibi berbat falan demek cahilliktir 2+2=4 fiyat ortada avantaj ortada sistem parçaları ortada artık izleyenler bu tiplerin laflarını yemiyor. Yani sisteme bakıyorum yoruma bakıyorum midem bulanıyor

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Hadi caniiim da işlemci üretmiyor muydu!
Evrensel parça olunca o bileşen kaliteli olmak zorunda mı? BRAVO ne güzel mantık!!!
Kardeşim sen niye herşeyi yanlış anlıyorsun şuan stok fan kullanılıyor işlemci gayet kaliteli bu kadar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilerek yapıyor zaten siz şahitsiniz sistemlerim çıktığında piyasanın en iyisi oluyor her yerde konuşuluyor açık konuşayım bu kadar F/P sistem toplamalarıma sanki insanlar salakmış gibi berbat falan demek cahilliktir 2+2=4 fiyat ortada avantaj ortada sistem parçaları ortada artık izleyenler bu tiplerin laflarını yemiyor. Yani sisteme bakıyorum yoruma bakıyorum midem bulanıyor
Son cümle kesinlikle doğru ve yaşanan bir durum.

DeoNade

80+ Bronze
arkadaşlar aynı işlemci bende de var fakat ben o kadar çıktığını göremedim her oyunda da takip ediyorum değerleri ve hep en üst ayarlarda oynuyorum. ilk gün nasıl geldiyse öyle çalışıyor her hangi bir ayarda yapmadım UV filan nedir bilmiyorum fakat stok fan ile gayet iyi çalışıyor. pek anlamam ama belki işinize yarar diye söylemek istedim. eski haline getirirseniz sıcaklık değerleri normale dönebilir. ve forum da ki arkadaşlar neden her zaman bir tık fazlasını istiyorsunuz yani sistem bu, bu sistemin açamayacağı oyun yok.

arkadaşlar aynı işlemci bende de var fakat ben o kadar çıktığını göremedim her oyunda da takip ediyorum değerleri ve hep en üst ayarlarda oynuyorum. ilk gün nasıl geldiyse öyle çalışıyor her hangi bir ayarda yapmadım UV filan nedir bilmiyorum fakat stok fan ile gayet iyi çalışıyor. pek anlamam ama belki işinize yarar diye söylemek istedim. eski haline getirirseniz sıcaklık değerleri normale dönebilir. ve forum da ki arkadaşlar neden her zaman bir tık fazlasını istiyorsunuz yani sistem bu, bu sistemin açamayacağı oyun yok.
işlemcim 3500x bu arada

Messi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Onur
Ben şuan gayet memnunum. Stok soğutucu UV yapar vs dengeler gayet beni idare eder. Gün gelir kule tipi soğutucu alır yoluma bakalrım. Ek olarak Adana gibi Eylülde bile yanan bir şehirdeyim :) Teşekkürler.

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Şuan bu sistemde ryzen 5 3600 adındaki işlemci kullanıyor ve fiyat / performans olarak çok ama çok iyi bir işlemci , sen stok fan ile alınan bu değerlere karşı geliyorsan sıvı soğutma alıp performansın içinden geçebilirsin ztn gidip fazladan ekipman al diye bu sistem indirimli yani gidip 600 TL'lik sıvı soğutma alıp senin istediğin değerleri görsen bile bu sistemi alınca kâr da oluyorsun bunu anlamak bu kadar zor ise yapılan iş bazı kişilerin zoruna gidiyordur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
burak gümrükçü

işlemcim 3500x bu arada

hocam merhaba soğutma gibi bir şeyler kullanıyor musunuz bende 3500 aldım oyunlarda kasma falan oluyor mu sıcaklıklar kaç dereceye görüyor ?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,931
Üyeler
152,575
Son üye
Ahzidal
Top Bottom