Neler Yeni

DA FORUM'da Şikayetçi Olduğunuz Durumlar Nelerdir?

Barış Yalçın

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
@Abdullah Hacıgül,
Forumun teması, "Dimension" gibi harika bir tema üzerine kurulu fakat özelleştirme seçenekleri bize sunulmuyor.
Dimension gibi harika bir tema, sadece kendi logonuzu ekleyip kişiselleştirmek varken çok kurcalanıp bozulmuş.
Son yaptığınız kategorilerdeki konuların simgelerini değiştirmeniz ise çok kötü yaptı görüntüyü, hiç hoş durmuyor.
Technopat'ta da kullanılan gibi XenForo'nun varsayılan temasını beğenen çok kişi var, isteyene tercih olarak sunulmalı.
"Katkıda bulunan" "Faydalı üye" gibi rütbeler gelmeli, belirli kriterler, forum içerisindeki aktifliğe göre üyelere dağıtılmalı.
Mesaj sayıları artıyor, "Titanium" üstü rütbelerin de eklenmesinin faydalı olacağını düşünüyorum, insanları teşvik edecektir.
İmza seçeneklerimiz çok kısıtlı, daha link/bağlantı bile ekleyemiyoruz, neden bilmiyorum. İmza kısmına link eklenebilmeli.
Dosya olarak ".gif" dosyaları atılabilmeli, URL ile seçeneğinden atabiliyoruz fakat dosyayı sürükleyip atınca bir destek yok.
Forumda konu başlıklarına veya konu içeriğine "Çözüldü" yazıp çözümü yazmayan onlarca kişi var, yaptırım uygulanmalı.
Foruma milleti trollemek için kaydolan bir sürü +80 üye var, +80'lerin konularına onay sistemi getirilmeli, troller %80 azalır.
Soru kategorisinde açılan konular "Forumlar" butonu yanında toplu şekilde bulunabilir, rakip forumların hepsinde bulunuyor.
Sorusu olana daha çabuk yardım etmemizi sağlıyor, insanlar belki "En İyi Cevap" alabilirim diye de daha kaliteli mesajlar yazıyor.
Konu içeriğinden alakasız cümleler konu içerisinde konuşuluyor, resmen gereksiz mesaj, yaptırım uygulanmalı, uyarı verilmeli,
Çoğu forumda konudan bağımsız konuşanlar "Gereksiz Mesaj" olarak uyarı yiyor fakat burada öyle bir kural yok, gelmesi gerek.
İfade yasağı gelmeli. Belirli bir kişi, birini hedef alıp 100-200 tane kızgın/inanılmaz gibi emojiler spamlıyor, aşırı tilt edici bir durum.
Buna karşı yaptırımınız yok, söylendiği zaman ise "engelleyin, muhatap olmayın" deniliyor fakat kimse insanları rahatsız etmemeli.
Böyle yapan kişilere belirli süre "tepki gösterememe" gibi bir ceza gelebilir. Birçok forumda bulunuyor, yine burada yok maalesef.
Forum için bir mobil uygulama yapabilirseniz çok iyi olur, rakiplerinizin çoğu uygulamaya sahip, bizim ne eksiğimiz var ki? Yapılabilir.
Forum, Brave tarayıcısına kayıt olmalı. Rakipleriniz, kayıtlı. Zorlanacağız bir işlem de değil, hali hazırda Brave kullanan bir kesim de var.
Beğenmeme emojisi geri getirilmeli, çok işlevsel bir emoji. Bir kere getirildi fakat biri başka bir kişiye spamledi diye kaldırıldı, şaşırtıcı.
Ha bir de en azından sadece profile girilince gözükebilecek şekilde ya da belirli rütbelere özel hareketli profil fotoğrafı gelebilir, gelmeli.
Dediklerin arasından bir tanesine bile itirazım yok, hepsine katılıyorum.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Troll hesaplar.
En iyi cevapların seçilmemesi.
Siyasetin forumun kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bazen bir yazı yazıyorlar, Türkçe kuralları delik deşik, okunmuyor. Konu dışı mesajlara yaptırım yok, profil mesajları suistimal ediliyor.
Birisine düzgün yazarsan yardımcı edebilirim dedim. Verdiği cevap şu;
Kurallara uymuyacam çünkü bur technop form değil cezsı yk.
Aynı bu şekildi konu silindi sonra zaten

Emre Avara

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ve dinlere hakaret . Adam dinlere hakaret ediyor ama uyarı ban yemiyor neden?
Ateistim soruları alıyım gibisinden troll konular açılıyor ve o konuyada troll mesajlar geliyor ve böylelikle troll konular artıyor

Emre Avara

80+ Bronze
En İyi Cevap
1

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,309
İsim
.
Troll hesaplar.
En iyi cevapların seçilmemesi.
Siyasetin forumun kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum.
Yalnız buradaki en iyi cevap sistemi farklı. TP gibi sorunu çözmesi yetmiyor, yani genel olarak seçilmemesi normal ama çözen mesajlar da seçilse bence daha iyi olur çünkü bazı konular 5 10 sayfalara varıyor ve misafir için bu kadar boş-dolu tartışmalara bakmak işkence olabiliyor.

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Kesinlikle katılıyorum.
Birde bilmeden mesaj yazdığımız bir posttan ertesi gün 20 bildirim alıyoruz ve almaya devam ediyoruz, mesajı silip kurtulamıyoruz da. :(
Onun için konuyu takibi bırak diye bir buton var kullanabilirsiniz bende çoğu zaman unutuyorum

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ateistim soruları alıyım gibisinden troll konular açılıyor ve o konuyada troll mesajlar geliyor ve böylelikle troll konular artıyor
Olabilir ateist ol hristiyan ol ama böyle saçma konu açma. Sizin için demiyorum . Geçen gün adam benim dinimle dalga geçti ben onunla dalga geçmedim birde kimseye saygı duymam ben diyor . Saygı duymayacaksa gitsin forumdan . Benim dinimle düşüncemle dalga geçemez

Top Bottom