Neler Yeni

DA MESLEK POSTU

afducy

80+
Hocam
Sanırım aranızdaki en yaşlı kişi benim. :)

Üniversitede Araştırma Görevlisiyim. Akademik kariyer düşünenlere yardımcı olabilirim.
Mühendislik dallarından biri olan endüstri mühendisliğinde doktora felan yapılabiliyormu? bu konulaarda biraz aydınlandırırsanız beni çok mutlu olurum hocam.

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Hocam

Mühendislik dallarından biri olan endüstri mühendisliğinde doktora felan yapılabiliyormu? bu konulaarda biraz aydınlandırırsanız beni çok mutlu olurum hocam.
Tabii ki, endüstri mühendisliğinin doktora programı birçok üniversitede mevcut. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında doktora yapma imkanlarınız var.
Ben de şu an kendi alanımda doktora yapıyorum. Gerekli şartları (Yabancı Dil-Ales-Ortalama-Bilim Sınavı) sağlarsanız tabii ki yapabilirsiniz.

afducy

80+
Tabii ki, endüstri mühendisliğinin doktora programı birçok üniversitede mevcut. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında doktora yapma imkanlarınız var.
Ben de şu an kendi alanımda doktora yapıyorum. Gerekli şartları (Yabancı Dil-Ales-Ortalama-Bilim Sınavı) sağlarsanız tabii ki yapabilirsiniz.
Peki asistanken ücret alınıyormu üni den. şimdiden hayırlısı diyelim de :D

Oxygennrs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Bedrettinx
Mesleğim nickim ve profil fotoğrafımın birleşimi denebilir ;)

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Peki asistanken ücret alınıyormu üni den. şimdiden hayırlısı diyelim de :D
Tabii ki. Aslında çok fazla kafa karışıklığı oluşturan bir olay bu asistanlık. Şöyle ki, doktora ya da yüksek lisans yapan insan asistan değildir. Asistanlık, yani Araştırma Görevliliği aynı memurluk gibi bir devlet kadrosudur. Doktora ya da yüksek lisans yapan kişi öğrencidir, öğrenciliğine devam eder. Asistanlık, yani Araştırma Görevliliği için üniversiteler kadro ilan eder, belirli şartlar koyar. Bu şartları sağlayanlar kadro için başvuru yapar. Ales ve YDS puanlarına göre ilk 10 kişi yazılı ve sözlü sınava alınır. Birinci olan kadroyu kazanır ve ataması yapılır.

afducy

80+
Tabii ki. Aslında çok fazla kafa karışıklığı oluşturan bir olay bu asistanlık. Şöyle ki, doktora ya da yüksek lisans yapan insan asistan değildir. Asistanlık, yani Araştırma Görevliliği aynı memurluk gibi bir devlet kadrosudur. Doktora ya da yüksek lisans yapan kişi öğrencidir, öğrenciliğine devam eder. Asistanlık, yani Araştırma Görevliliği için üniversiteler kadro ilan eder, belirli şartlar koyar. Bu şartları sağlayanlar kadro için başvuru yapar. Ales ve YDS puanlarına göre ilk 10 kişi yazılı ve sözlü sınava alınır. Birinci olan kadroyu kazanır ve ataması yapılır.
Hocam telegram kullanıyormusunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Erdem
Instagram
www.instagram.com/erdemsengunn
Twitter
erdemsngn
maaşallah hocam ? ben de erasmus düşünüyorum slovenya hakkında bilgin varmı ?
slovenya'daki arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre insanlar iyyimiş erkekler de kadınlar da samimi insanlarmış biraz soğuk başlarda ama sonra alışıyorsun dedi bir de kendi aralarında çok konuşuyorlarmış ingiliççeyi sallamayıp onun haricinde net bilgilerim yok ne yazık ki gezmeye de gidemedim :)

Top Bottom