Neler Yeni

Deepweb türk alışveriş dolandırıcılığı -Nemesis Market

patr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Tolunay
Nemesis market - Deepweb alışveriş dolandırıcılığı
Merhabalar, dostlarım size karşılaştığım çok büyük bir dolandırıcılık şebekesini göstermek ve ifşa etmek istedim. Kimse bu ağa düşüp parasını bunlara kaptırmasın diye uzun uzun detaylıca yazdım.

Çok eskiden sitenin adı dream market idi, sonra torrez oldu, versus, bohemia alphabay oldu derken 2 gün önce de de sitenin adı nemesis market olmuş. Sitenin adı sürekli değişiyor ve yine değişebileceği için öncelikle sitenin ekran görüntüsünü ekleyip devam edeceğim. (evet bu site dolandırıcı)

Site tasarımı satıcılar ürünler ve ürünlerin fiyatları hiçbir zaman değişmez. 2 ayda bir veya normal (tor dışında) internete bu site hakkında dolandırıcı olduğunu söyleyen yazılar düşünce sitenin adı değişir.

asdasdasdsads.png

Şimdi en başından anlatmaya başlayayım. Herkes deepwebi merak etmiştir. Herkeste merak uyandırır. Nasıl girileceğini vs araştırıp tor indirirsiniz. Daha sonra internette bulduğunuz 1-2 dw sitesine girersiniz ama yabancı siteler sizi sarmaz. Yok mu ulan bir Türk deepweb sitesi deyip googlea "Türk deepweb siteleri" yazıp ararsınız. Ve en üstte bir GitHub sayfası çıkar. (bu sayfa da bu dolandırıcılara aittir.)(GitHub yazısının resmini ekliyorum.)

7bb24957f75dc2b1c4b09bf8655cde32.png

Burada 10-15 tane site vardır ama içlerinden sadece 3 site çalışıyor çünkü diğer tüm linklerin '.onion' uzantıları sallamasyondur. Sadece kendi sitelerine erişim var gibi göstermek ve sadece kendi sitelerinin güvenli olduğunu inandırmak için o sallama linklere de "scam" yani aldatmaca(dolandırıcı site) yazarlar. Siz de aaaaa bu site güvenliymiş diye girersiniz ve tabii ki de ilk bakışta fiyatları görünce hadi LAN oradan bu site kesin dolandırıcı bu fiyata böyle ürün mü olur dersiniz ve aynı dolandırıcı kişilerin 2. sitesi olan Deep turkish web ismindeki forum sitesine giriş yaparsınız. ( forumun adı değişebilir diye forumun görselini ekliyorum.)

bb3c29a3aa6a3158bcaf3645e8a943e4.png

Forumda gezmek gerçekten zevklidir. Ancak forumda bir şey sattığını iddia edenlerin de tamamı aynı şebekedendir. Forum içerisinde bir sürü sahte hesapları vardır ve siteye girenlere kendi deepweb alışveriş sitelerinin güvenli olduğunu söyleyen yazılar yazarlar. -sanki gerçekten almışlar gibi yazarlar- hatta bazı fotoğraflar bile atarlar nicklerini bir kağıda yazıp. Aldım ürün geldi sorun olmadı gibisinden. Ancak hepsi dolandırıcılık şebekesinin bir oyunudur.

Sürekli isim değiştiren dolandırıcı site size escrow yöntemini vaad eder. Bu yöntem şöyle çalışmaktadır. Alıcı parayı sitenin kripto para cüzdanına aktarır, daha sonra satıcı ürünü alıcıya gönderir, alıcı ürünü onayladığı zaman para satıcıya geçer. Ancak sitedeki satıcıların tamamı düzmecedir. Yine kurulan tezgahın bir parçasıdır. Siz ücreti site yöneticisine gönderirseniz hesabınız kapanır. Sizde hemen deepweb forumuna koşup dolandırıldım hesabım kapandı veya ürünüm gelmedi gibi bir başlık açarsınız. Bir gün olur iki gün olur ancak başlığınıza hiç yanıt gelmez. Daha sonra yeni bir forum hesabı açarsınız ve bir de ne görürsünüz. Diğer hesabınızda herkese açık gibi görünen başlık aslında diğer kullanıcılara kapalıymış. (bu forumdaki tüm başlıklar ve yorumlar sizde direkt yayınlanmış gibi görünür ancak moderatör onayı ile paylaşılır.

Ayrıca site dışı iletişim yasaktır ve site içi özel mesajlar da adminler tarafından okunur. Eğer özel mesajdan birisine mail veya instagram atarsanız diğer kullanıcı ulaşmadan engellenirsiniz. Çünkü özel mesajlar dahi admin onayı ile diğer kullanıcıya iletilir.

Yani kısacası siteden aldığınız telefon ekran kartı vs. hiçbir zaman gelmez. Bu tuzağa ben düşmedim ancak internette düşen bir arkadaşın yazısını da aşağıya ekleyeceğim ki siz düşmeyin diye. A bir de ayrıca bu forum sitesinde de başlık açık normal kullanıcı gibi 300 dolara çalıntı iPhone 13 Pro falan sattığını iddia edenler var. Aynı şekilde forumu escrow yapmak isterler. Forum da escrow için sadece 20 dolar alacaktır. Ancak bunlar da aynı şebekenin oyunu. Aynı üç kağıdın parçası.

Site adı her ay değişir ama isimler sürekli eski yabancı deepweb market isimleri olur. Bilmeyen kullanıcı Clearwebde arayıp sitenin adını görüp dolandırıcı olduğunu anlamasın diye sürekli eski deepweb market isimlerini yaparlar.

Bundan 2 yıl önce forumda açılmış bir başlığa denk geldim. Neredeyse her ay market sitesinin adı değişiyor. Ancak 2 yıl önce açılmış forum başlığındaki market site adı güncel ad. Yani market site adı değiştiğinde eski düzmece forum başlıklarını da yeni site adıyla değiştiriyorlar. Market sitenin adı 2 gün önce değişti. Ancak forumda sitenin yeni adını arattığın zaman 250'ye yakın o sitenin güvenli olduğuna dair başlık var...

Kısacası forum da, nemesis market isimdeki site de dolandırıcıdır. Lütfen Kimse parasını kaptırmasın. Sitenin adı ve başlığı değiştikçe ben de bu konuyu güncelleyeceğim. Sizlerde değiştiğini görürseniz aşağıya ekleyin.

Ayrıca sitenin eski adlarını arattıkça dolandırılan yüzlerce genç arkadaş olduğunu gördüm bazılarını ekleyeceğim. Linkden de yorumları okuyabilirsiniz.

Okuyan herkese teşşekkürler. (Polis veya bir devlet yetkilisi okuyor ise .ok yüksek ihtimalle github hesabını paylaşan kişi de bu şebekenin üyesi. O hesap ile yakalanıp en ağır cezayı alırlar umarım.)
bc2bcacdf5fd099f5d352b87329c71f2.png

Ekler

• asdasd.png
    asdasd.png
    676.1 KB · Hit: 179
Son düzenleme:

ARDELENO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
enes
Benim bi arkadaş da geçen yıl bunlara 250 dolar kaptırdı telefon alacağım diye. O forumdaki mesajlara inanıp almış. Çok büyük şebeke bunlar. Polis de yakalayamıyor. Orkun Işıtmak gibi büyük bir youtuberın bunları ifşa etmesi lazım.

Moon Knight

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
445
İsim
Orhan Karaoğlan
İlgilendiği Kategoriler
yürüyüş bilgisayar doğa kitap
Eline sağlık hocam çok güzel bir konu olmuş milleti bilinçlendirip böyle şahıslara bulaşmaması hakkında şimdiden teşekkür ederim

ibrahimcancl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
559
İsim
ibrahim can
Instagram
ibrahimcancl
işte adam adam gibi adam, bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ederiz :)

MasterOfPuppets

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Gokhan
Teşekkürler bilgilendirme için ancak bu bilgilendirmeye rağmen kaptıran kanan çok insan olacaktır. O kadar sağlam bir organizasyon kurmuşlarki. Çevremizdekilere de iletmeliyiz bu durumu kesinlikle.

Sercankır

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Sercan
380 dolara 3080 alabileceğini düşünen enayi de yoktur heralde.

patr11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Tolunay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
380 dolara 3080 alabileceğini düşünen enayi de yoktur heralde.
Tezgah çok büyük hocam. Eski site isimleri ile arama yaptığımda çok fazla dolandırılan insan olduğunu gördüm. İnanan salaktır gibi diyebilirsin ama adamlar koskoca bir düzmece forum kurmuşlar. İçeride sadece bu konuşuluyor gibi gözükmesin diye yabancı sitelerdeki başlıkları açık aynı şekilde cevap bile yazıyorlar.

Bak dolandırılan bazı arkadaşlar:
1653254358676.png

1653254368382.png

1653254394423.png

1653254406797.png

1653254416564.png

1653254427378.png

1653254463794.png

Rakunabii

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
durden
türk polisi siber konuda aşşırı bilgisiz fbı ve avrupa ülkeleri öyle değil daha geçen haftalarda koskoca Raidforumu çökertip site üstünde gövde gösterisi yaptılar hele Abd yi rusyayı hiç demiyorum
not : 80 yaşındaki adamları siber polis diye pc başına koyuyolar sonra neden öyle neden böyle :D

Sercankır

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
718
İsim
Sercan
Tezgah çok büyük hocam. Eski site isimleri ile arama yaptığımda çok fazla dolandırılan insan olduğunu gördüm. İnanan salaktır gibi diyebilirsin ama adamlar koskoca bir düzmece forum kurmuşlar. İçeride sadece bu konuşuluyor gibi gözükmesin diye yabancı sitelerdeki başlıkları açık aynı şekilde cevap bile yazıyorlar.

Bak dolandırılan bazı arkadaşlar:
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Dostum demek istediğim şu:Adamlar çıkmış 22 bin liralık şeyi 6 bin liraya sattıklarını iddia ediyolar.Böyle olduğu için araştıran bilen insan almaz,dolandırılmaz.Kendini zeki zannedenler de sazan gibi atlar.

ARDELENO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
enes
Dostum demek istediğim şu:Adamlar çıkmış 22 bin liralık şeyi 6 bin liraya sattıklarını iddia ediyolar.Böyle olduğu için araştıran bilen insan almaz,dolandırılmaz.Kendini zeki zannedenler de sazan gibi atlar.
Dostum anlamadığın şey şu. Adamın araştırabileceği bir kaynak yok. Site adı sürekli değiştiği için clear webdeki yazılar genelde çöp oluyor. Deepwebde bir tane türk forum var o da bu teşkilatın sitesi zaten. Sürekli başka hesaplardan öven yazılar paylaşıyorlar. Ben aldım kesinlikle al çok iyi falan yazıyorlar. Sende inanıp alıyorsun. Araştırabileceğin tek kaynak da adamların kontrolünde.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,020
Üyeler
140,749
Son üye
mamih
Top Bottom