Neler Yeni

Rehber Delux M800 Kablosuz Fare İncelemesi

Bergee

80+ Silver
Not: Konu alıntıdır. "erme" nickli bir arkadaşımız başka bir forum sitesinde paylaşmış ve burada çok merak edilen fare modeli olduğu için link paylaşmak yasak olduğunu düşünerek buraya da aynı konuyu açmak istedim. Eğer bir sorun teşkil edecek olursa konu kaldırılabilir. Fareyi sipariş verdim zaten gelir gelmez konuyu günceller görselleri eklerim tamamen kendi incelemem ile bu konu altında düzenleyeceğim.

Ürünün teknik özellikleri:
Ağrılık: 70 gram (kablo hariç)
Yaklaşık Boyutlar: 124.27 mm (Uzunluk) X 64.2 mm (Genişlik) X 38.61 mm (Yükseklik)
Bağlantı: Kablolu (Type-C) / Kablosuz (2.4GHz, 1ms)
Swicthler: Kailh GM 4.0 red Switch'ler. 60 milyon tılama ömürleri var.
Sensör: Pixart PAW 3325. 100 IPS, 20G, 5000 DPI. (DPI değeri yazlım ile 10000'e kadar çıkıyor.)

Kutu içeriği:
Fare
Kullanım klavuzu
USB alıcı
Paracord Kablo

İlk bakış:
Öncelikle çok hafif. İçi boş gibi. Tasarımsal açıdan Razer Viper Mini'nin kopyası. Ele güzel oturuyor. Küçük ve orta boyutta eller için uygun. Simetrik bir mouse. Yani hem sağlaklar hem de solaklar kullanabilir. Ama sadece sağ tarafında tuşlar var. Yani solaklar o iki tuşu kullanamazlar. Tekerde, logoda ve arka alt kısmında RGB aydınlatma mevcut. Yazılım ile kontrol edilebiliyorlar.

Batarya:
Farede pil yerine 500MAh'lık bir batarya mevcut. Geldiğinde %83 seviyesindeydi. 20 dakikalık CS:GO sonrasında şarjı 81'e düştü. Test esnasında 1600 DPI ve 100Hz idi. RGB'ler kapalıydı.

Yazılım:
Buradan indiribileceğiniz bir yazılımı blunmakta. Yazılım ile macro atama, aydınlatma ayarlama, DPI ayarı gibi birçok işlem yapılabiliyor.

1646479413774.png

Artılar +
  • Hafif olması.
  • Gecikmesinin düşük olması.
  • Pil yerine batarya kullanması.
  • Çok iyi sayılmasa da üzmeyecek düzeydeki PAW 3325 sensörü.
  • Kablolu kullanım seçeneği de sunması.
  • Hafif Type-C kablosu.
  • İyi denebilecek seviyede Kailh Switch'ler.

Eksiler -

• Kötü, kaymayan skatezler.
  • Gündüz pek de parlamayan, yeterince şiddetli olmayan aydınlatmalar.
  • Oldukça yüksek tıklama sesi.

Önerir miyim? Burası kendi fikrim tamamen.
İndirimdeyken kesinlikle alınabilir bir fare indirimden kastım 300 lira civarına alınabilir. Ama 350 üstünü vermem bu fareye. Bu fiyat bandında çok daha iyi sensörlere, hızlara ve diğer özelliklere sahip fareler var kesinlikle onları alırım. Dediğim gibi wireless bir fare istiyorsanız 300 lira bandında alınabilecek en iyisi. İnceleme videolarından yola çıkarak bu kanılara vardım. Dediğim gibi 350 üstünü vermem bu fare için :) 350 tl altı kesinlikle alır kullanırım ki ss rival 3'ten bu fareye geçiyorum siparişi verdim yani :D

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Not: Konu alıntıdır. "erme" nickli bir arkadaşımız başka bir forum sitesinde paylaşmış ve burada çok merak edilen fare modeli olduğu için link paylaşmak yasak olduğunu düşünerek buraya da aynı konuyu açmak istedim. Eğer bir sorun teşkil edecek olursa konu kaldırılabilir. Fareyi sipariş verdim zaten gelir gelmez konuyu günceller görselleri eklerim tamamen kendi incelemem ile bu konu altında düzenleyeceğim.

Ürünün teknik özellikleri:
Ağrılık: 70 gram (kablo hariç)
Yaklaşık Boyutlar: 124.27 mm (Uzunluk) X 64.2 mm (Genişlik) X 38.61 mm (Yükseklik)
Bağlantı: Kablolu (Type-C) / Kablosuz (2.4GHz, 1ms)
Swicthler: Kailh GM 4.0 red Switch'ler. 60 milyon tılama ömürleri var.
Sensör: Pixart PAW 3325. 100 IPS, 20G, 5000 DPI. (DPI değeri yazlım ile 10000'e kadar çıkıyor.)

Kutu içeriği:
Fare
Kullanım klavuzu
USB alıcı
Paracord Kablo

İlk bakış:
Öncelikle çok hafif. İçi boş gibi. Tasarımsal açıdan Razer Viper Mini'nin kopyası. Ele güzel oturuyor. Küçük ve orta boyutta eller için uygun. Simetrik bir mouse. Yani hem sağlaklar hem de solaklar kullanabilir. Ama sadece sağ tarafında tuşlar var. Yani solaklar o iki tuşu kullanamazlar. Tekerde, logoda ve arka alt kısmında RGB aydınlatma mevcut. Yazılım ile kontrol edilebiliyorlar.

Batarya:
Farede pil yerine 500MAh'lık bir batarya mevcut. Geldiğinde %83 seviyesindeydi. 20 dakikalık CS:GO sonrasında şarjı 81'e düştü. Test esnasında 1600 DPI ve 100Hz idi. RGB'ler kapalıydı.

Yazılım:
Buradan indiribileceğiniz bir yazılımı blunmakta. Yazılım ile macro atama, aydınlatma ayarlama, DPI ayarı gibi birçok işlem yapılabiliyor.

Alıntıyı görüntüle

Artılar +
  • Hafif olması.
  • Pil yerine batarya kullanması.
  • Çok iyi sayılmasa da üzmeyecek düzeydeki PAW 3325 sensörü.
  • Kablolu kullanım seçeneği de sunması.
  • Hafif Type-C kablosu.
  • İyi denebilecek seviyede Kailh Switch'ler.

Eksiler -

• Kötü, kaymayan skatezler.
  • Gündüz pek de parlamayan, yeterince şiddetli olmayan aydınlatmalar.
  • Oldukça yüksek tıklama sesi.

Önerir miyim? Burası kendi fikrim tamamen.
İndirimdeyken kesinlikle alınabilir bir fare indirimden kastım 300 lira civarına alınabilir. Ama 350 üstünü vermem bu fareye. Bu fiyat bandında çok daha iyi sensörlere, hızlara ve diğer özelliklere sahip fareler var kesinlikle onları alırım. Dediğim gibi wireless bir fare istiyorsanız 300 lira bandında alınabilecek en iyisi. İnceleme videolarından yola çıkarak bu kanılara vardım. Dediğim gibi 350 üstünü vermem bu fare için :) 350 TL altı kesinlikle alır kullanırım ki ss rival 3'ten bu fareye geçiyorum siparişi verdim yani :D
son kısım saçma olmuş daha iyi sensör derken şuan 3335 piyasanın en iyilerinden 😀

Bergee

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,871
İsim
Mehmet
Artılar +
Bunu dünkü konuda söyledik, erme nickli arkadaşımız dikkatli değilmiş. Farenin tıklama gecikmesi 17ms.
Buyrun size inceleme:

Bergee

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu dünkü konuda söyledik, erme nickli arkadaşımız dikkatli değilmiş. Farenin tıklama gecikmesi 17ms.
Buyrun size inceleme:
Hocam bunu gördüm bu incelemeyi de yani fiyat bandına göre yorumladım sondaki kendi görüşlerimi belirttim :) Yoksa alınacak bir fare değil.

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
458
İsim
Bayram
Nasıl bi mouse

Top Bottom