Neler Yeni

🔥İndirim Delux M820DC Wireless Mouse|Detachable Shell|3335 Sensör| Kailh GM 8.0 500 TL

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Sensörde uzun kullanım sonucunda bir şey farketmedim. Skatezlerin üstündeki korumalar çıkarılmadığı için dengesiz gelmiş olabilir mi ? Sensör bende de 1 2 defa takıldı fakat uzun kullanımda hiçbir sorun yaşamadım gayet mutluyum Mousedan. Bahsedilen sorunların neredeyse hiçbiri bende nüksetmedi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet iyi.
Takılma sorunu 2.4 ghz alıcının uzak olmasından. Kasanın önüne veya usb çoklayıcı gibi uzatmalar falan aldığınızda sorun olmuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,772
İsim
Murat Orhan
Hakkında çok fazla şikayet var. Ufak bir araştırma yaparsanız TR teknoloji forumlarında görürsünüz. Aynı şekil yabancıların yorumlarında da. Bağlantı kopma şikayetlerini rahatça görebilirsiniz.

Şimdi ise farenin nefret ettiğim ve iade etmeme neden olacak olan problemlerine değineyim;
  • sensör problemi, oyun oynarken imleç ufak hareketlerde mikro titreme yapıyor.
  • sensor etrafındaki skatezin yüksekliği yüzünden fare dengesiz.
  • deliksiz kabuk yamuk.
  • deliksiz kabukta sol Switch'e tam basmadan algılamıyor.
  • deliksiz kabukta sallanınca ses problemi var.
Gelelim asıl probleme;
Farenin sensöründe problem var. Yuvarlak çizmeye çalıştığınızda kare benzeri bir çizim ortaya çıkıyor.
Sekiz çizildiğinde sanki LED tabeladaki köşeli sekiz edasıyla bir çizim ortaya çıkıyor.
Google'dan örnek vereyim; en son sekmeden ilk sekmeye giderken hafif bir eğim ile gittiğinizde fare bunu algılamıyor ve sanki Motion Sync varmış gibi çiziyor.
Windows'ta en sağ alttan en sol üste bir hareket yaptığınızda, hareket sol üstte değil orta alanın biraz solunda bitiyor.

Alıntıyı görüntüle

@Emir Aydın ın bu fare hakkındaki görüşleri. Bu fare hep bu fiyatlarda, indirim değil yani. Ben de geçen konusunu açmıştım ve almayı düşünüyordum ancak ufak bir araştırma yapınca alınmayacağını gördüm.
Eğer sorunlar nüksediyorsa da power manager kısmından performans ağırlığını yüksek performansa çekmeyi deneyin. Ben Mousedan aşırı memnunum ki sorunu olduğunu düşünseydim paylaşmazdım bu yazılanları ilk defa sizde duyuyorum.

Takılma sorunu 2.4 ghz alıcının uzak olmasından. Kasanın önüne veya usb çoklayıcı gibi uzatmalar falan aldığınızda sorun olmuyor.
Ben de ondan şüphelendim. Bayadır kullanıyorum mouse'u çünkü. Ayrıca değiştirielbilir kabuklu mouselarda ses sorunu zaten var bu her mouseda böyle neredeyse.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,007
İsim
Abdullah Aydoğdu
Eğer sorunlar nüksediyorsa da power manager kısmından performans ağırlığını yüksek performansa çekmeyi deneyin. Ben Mousedan aşırı memnunum ki sorunu olduğunu düşünseydim paylaşmazdım bu yazılanları ilk defa sizde duyuyorum.

Ben de ondan şüphelendim. Bayadır kullanıyorum mouse'u çünkü. Ayrıca değiştirielbilir kabuklu mouselarda ses sorunu zaten var bu her mouseda böyle neredeyse.
Hiç kablolu olarak kullandınız mı fareyi? Kabloluda belki bu sorunlar yaşanmaz. Tek sorun bağlantı kesilmesi olsa alıcı yüzündendir diyeceğim ama yukarıda yazdığım gibi sensörle alakalı bsşka şikayetler de mevcut.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,772
İsim
Murat Orhan
Hiç kablolu olarak kullandınız mı fareyi? Kabloluda belki bu sorunlar yaşanmaz. Tek sorun bağlantı kesilmesi olsa alıcı yüzündendir diyeceğim ama yukarıda yazdığım gibi sensörle alakalı bsşka şikayetler de mevcut.
Sadece şarja taktığımda kablolu kullandım

Knnmw

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,308
İsim
Kaan
Tipi çok komiğime gitti ya :D

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,278
İsim
SEYF
Sıkıntıları görünce aj139 dan drvam dedim ya alacaktim vazgeçtim

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,772
İsim
Murat Orhan
Sıkıntıları görünce aj139 dan drvam dedim ya alacaktim vazgeçtim
Sıkıntı yok hocam. Hepsinin çözümü var ve kolay. Sensör sorunu yok pulsefire haste ile aynı sensör.

Snitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hakan Akman
Bu mouse ile Razer Deathadder V3 kablolu arasında muazzam farklar var mıdır? Ben hep ucuz mouselar aldığım için merak ettim. Büyük ihtimal ikisini de alacağım. Normalde kabloluyu PC başında kablosuzu uzanırken kullanmayı planlıyorum ama çok başarılı ise, elime de oturursa sadece kablosuzu kullanabilirim.

Tefnut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
John Smith
Çoook küçük:)

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,772
İsim
Murat Orhan
Bu mouse ile Razer Deathadder V3 kablolu arasında muazzam farklar var mıdır? Ben hep ucuz mouselar aldığım için merak ettim. Büyük ihtimal ikisini de alacağım. Normalde kabloluyu PC başında kablosuzu uzanırken kullanmayı planlıyorum ama çok başarılı ise, elime de oturursa sadece kablosuzu kullanabilirim.
IPS ve G değeri olarak evet fark var fakat minimal şekilde hissedersiniz farkını.

Checkmate

80+ Silver
Kabloluda da aynı sorun varsa sensördendir. 3335 ahım şahım bir sensör değil zaten.
3335 gayet güzel bir sensör farenin kendisinde sıkıntı var. Mouseu alıp İçine sensör koymak ile bitmiyor firmalar yazılım, optimizasyon yapıyor fareye. Onlar olmayınca en iyi sensörü de koysanız bir işe yaramıyor.

Top Bottom