Neler Yeni

Çözüldü✓ Devre dışı bırakılan ekran kartı

Ekmek.s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan Ekmekçi
Hep merak ederdim bunu :D ama hocam biosa görüntü gelmesi gerek Fast boot mu seçiliydi belki ondan görüntü gelmiyordur bios için
İnanın bilebilsem bende keşke, kaç gündür uğraşıyorum kanser oldum resmen 😑

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Bios'u resetledim ama yine de olmamıştı. Farklı bir İşlemci veya ekran kartını takmayı denemedim onu denemekte fayda var gibi gözüküyor.

Çoğunu denedim formatta attım olmadı malesef, bir tek farklı bir ekran kartı takmadım sadece
Görüntü gelmiyorsa format nasıl attın :peepo2:

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,736
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,352
İsim
Kürşat
Knk ssd yi arkadaşa götürdüm, onun pc'sinden attım . Bir umut belki düzelir diye ama nafile:D
Öncelikle kablo bağlantılarının doğru yapıldığından emin olun.(işlemci, anakart, ekran kartı)
Anakart modeliniz neydi ?

Ekmek.s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan Ekmekçi

Ekler

• IMG_20220603_191207.jpg
    IMG_20220603_191207.jpg
    74.6 KB · Hit: 45

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,352
İsim
Kürşat
Her iki rami de tek tek farklı soketlerde dener misiniz ? Bir rami alın bir sokete takın sorun devam ederse diğer sokete takın öyle deneyin. Daha sonra aynı işlemleri diğer ram için deneyin.
Ramleri çıkardıktan sonra mavi bir silgiyle ramin ucunu hafifçe silebilirsiniz oksitlenmeye varsa diye.

BeSu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mesut
Hocam formattan sonra da görüntü gelmiyorsa başka bir sıkıntı vardır. Tam bilmiyorum ama aygıt yöneticisindeki devre dışı bırakma bence Windows boot undan sonra devreye girmeli anlam veremedim bi türlü.

Hocam bütün harddiskleri çıkarıp biosa girmeyi deneyebilir misiniz bir şey boot edemeyeceği için mecburen biosa girecektir ya da çift slot tam varsa tekini çıkarın ya da işlemciyi sökün takın aygıt değişikliği uyarısı verip sokabilir biosa.

Aklıma gelen tek şey Windows da devre dışı bıraktığınızda biosda belki böyle bir komut atamıştır, belki onu görüp düzeltebilirsiniz ama bunlar tamamen sallamasyon aklıma gelenler.

Ekmek.s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan Ekmekçi
Arkadaşlar şimdi teknik servisten geliyorum, sistemi oraya götürdüm ve denediklerinde ilginç bir şekilde orada çalıştı ve ekran geld. Bir haftadır uğraşıyordum sorun sadece monitördeymiş :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Cihan yılmaz
Kural 18: Eski Konuları Yükseltmek
Arkadaşlar bir haftadır PC ile uğraşıyorum, ekran kartını yanlışlıkla devre dışı bıraktım. İşlemcide dahili bir grafikte yok. Ne bir görüntü geliyor ne de bios ekranına girebiliyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?
Bendede şuan aynı şekilde hata var nasıl yaptın benim ne yapmam gerek

Top Bottom