Neler Yeni

Dine inananlar neden inanıyor/inanmayanlar neden inanmıyor

cerrahh

80+ Bronze
Ama bunun için kriter Allah'ın varlığına inanmak ve ben inanmıyorum, ondan bahsediyorum.
allaha inanmıyorsan hiçbir zaman cehennemden çıkamazsın ama cehennemde de adalet var. sen iyi bir insan isen diğerlerine göre cezan daha hafif olur. cehennemde de dereceler var. peygamberin amcası ebu talip mesela. iman etmedi ama hayatını yeğenini ve islamı koruyarak geçirdi. onun cezası ile başka birinin cezası aynı olmaz.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Kufur dediğim yani inkar etmekten bahsediyorum
İnkar etmediğimi yazmışım orada okuma yazman mı yok? Tanrı var, ismi değişir cismi değişmez. Benim ona olan inancım ve ibadetim senden farklı olabilir ancak inkar ettiğimi iddia edemezsin

cerrahh

80+ Bronze
İnkar etmediğimi yazmışım orada okuma yazman mı yok? Tanrı var, ismi değişir cismi değişmez. Benim ona olan inancım ve ibadetim senden farklı olabilir ancak inkar ettiğimi iddia edemezsin
allahı inkardan bahsediyor arkadaş.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,052
İsim
Hakan
1706131135289.png

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,937
İsim
MehmedVII
gelip karşımda hilafet bayrağı açarsa ne saygı gösteririm nede hürmet
şeriyat şeriyat diye bağıran zübbeler
mehmetçik gazzeye diye atılan sloganlar
Sözü ettiğin hilafet bayrağı Kelime-i Tevhid'den ibaret başka bir şey yok.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,052
İsim
Hakan
Bir şeyin bilimsel kanıtı yok diye direkt yanlıştır diye bir algı var ve bu kesinlikle yanlış bir algı, annenizin yaptığı çorbayı içiyorsunuz ama içinde zehir olmadığının size göre bilimsel bir kanıtı yok ve ona rağmen içiyorsunuz. Çünkü akıl yürüttünüz ve içmeyi mantıklı buldunuz ama zehir olmadığının bilimsel kanıtı var mı? kimse annesinin verdiği çorbanın içinde zehir olup olmadığını araştırmaz.
Değildir, bilimsel olarak hatta bırak var olmayan bir şeyi kanıtlayamazsın somut değil ne olduğunu bilmiyorsun, ayrıca anneler şevkatlidir seni cezalandırabilir ama ufak bir hatandan bu doğduğun coğrafyada inandığın dınden dolayı atesler arasında pekmezini cıkarıp tekrar bütünlestirmez, hatta çoğu zaman Tanrı kompleks bir baba modelidir, peki babalarımız şuan burada olmasaydı ne olacaktı.

IceMan🥊

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Baran Çelik
Birader benim okumam yazmam var. E bu ne o zaman
Öbür dünyada acı mı çekeceğim sırf inanmadım diye?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belirtse keşke de edebiyat yapmadan düzgünce argüman sunsa
Ya ne edebiyatı arkadaş. Sana insan gibi bir şey anlatıyorum ama belli ki senin inanmaya niyetin yok yani göründüğü kadarı ile öyle. Küfr sözcüğünün anlamını bilmiyorsan gir bak internetten. Farklı sözcük kullanan herkes edebiyat yapıyorsa sen de argüman sözcüğünü kullanma o zaman derdin ne senin?

Son düzenleme:

NightWish2434

80+ Silver
aga islam dininde birşeyi allah için kalpten yapmak gerekiyor. herkes cennete gitmek amacıyla allaha inanıyo. bu nasıl bir din anlayışı?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Birader benim okumam yazmam var. E bu ne o zaman
ya da artık dininiz sizin inancınıza inanmayana ne diyorsa)
Tanrıya inanmadığımı değil, dinlere (günümüzdeki hallerine) inanmadığımı söyledim ki sen anlamamakta ısrarcısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya ne edebiyatı arkadaş. Sana insan gibi bir şey anlatıyorum ama belli ki senin inanmaya niyetin yok yani göründüğü kadarı ile öyle. Küfr sözcüğünün anlamını bilmiyorsan gir bak internetten. Farklı sözcük kullanan herkes edebiyat yapıyorsa sen de argüman sözcüğünü kullanma o zaman derdin ne senin?
IMG_1362.png

Eee ? Tanrının varlığını inkar etmediğimi söylüyorum okuman yazman cidden var mı emin misin? Din ve tanrı kavramları aynı şeyler değildir

Top Bottom