Neler Yeni

Dini inancımı kaybettikten sonra aşırı paranoyak olmaya başladım.

FrankEnsQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
''FrankEnsQ'' Derler.
Artık müslüman değilim. benim küçüklüğüm hep tramva idi. karanlıktan,sallanan şeylerden hep korkardım. bu korkularım büyüyünce düzeldi fakat inancımı kaybettikten sonra tekrar herşeyden korkak oldum ne için böyle oluyor. eskiden bişey oldumu hemen dua ederdim artık oda yok?.

zapkinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,512
İsim
Kanon
İlgilendiği Kategoriler
müziğe dair her şey
Alışkanlık konusu. Korkma durumuna küçüklüğünden beri dini bir inanca sahip olduğundan dolayı ulaştığın gibi korkmama durumuna da dinsizliğe alıştıkça ulaşacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,882
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Artık müslüman değilim. benim küçüklüğüm hep tramva idi. karanlıktan,sallanan şeylerden hep korkardım. bu korkularım büyüyünce düzeldi fakat inancımı kaybettikten sonra tekrar herşeyden korkak oldum ne için böyle oluyor. eskiden bişey oldumu hemen dua ederdim artık oda yok?.
Alışkanlıkdan dolayı olabilir . Bu arada neden dinden çıktın ? Merak ettiğim için soruyorum .

FrankEnsQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
''FrankEnsQ'' Derler.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alışkanlıkdan dolayı olabilir . Bu arada neden dinden çıktın ? Merak ettiğim için soruyorum .
artık çoğu şeye ciddiyetimi kaybettim. dinime bağlı olmadığım için yollarımı ayırdım. gerçekçi gelmemeye başladı. hükümetinde katkısı çok .d

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,882
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
artık çoğu şeye ciddiyetimi kaybettim. dinime bağlı olmadığım için yollarımı ayırdım. gerçekçi gelmemeye başladı. hükümetinde katkısı çok .d
Orası öyle .Hükümet yanlış politika izledi .
Sana tavsiyem bir de Kuran Müslümanlığını araştır .

FrankEnsQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
''FrankEnsQ'' Derler.
Orası öyle .Hükümet yanlış politika izledi .
Sana tavsiyem bir de Kuran Müslümanlığını araştır .
çok araştırdım kanka neredeyse tüm popüler dini inançlara baktım. odin daha gerçekçi geliyor xd

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Bende pek inançlı biri değilim ama müslüman değilim demekten korkuyorum ya da demek istemiyorum gibi böyle seylerden bende korkardım bundan başta Kur'an'a namaza bağlanarak kurtulmuştum sonrasında inancımı kaybettim artık böyle şeyler çok saçma gelmeye başladı ruhani şeylere hiç bir şekilde inanmıyorum inanamıyorum saçma geliyor umarım doğru yolu bulurum

FrankEnsQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,013
İsim
''FrankEnsQ'' Derler.
Bende pek inançlı biri değilim ama müslüman değilim demekten korkuyorum ya da demek istemiyorum gibi böyle seylerden bende korkardım bundan başta Kur'an'a namaza bağlanarak kurtulmuştum sonrasında inancımı kaybettim artık böyle şeyler çok saçma gelmeye başladı ruhani şeylere hiç bir şekilde inanmıyorum inanamıyorum saçma geliyor umarım doğru yolu bulurum
aynısı banada oluyordu. artık elimi ayağımı çektim dini inançlardan daha özgür hissediyorum.

1 hayatın oldugunun farkına varınca insan için nasıl da değerleniyor hayat

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
Hocam dini inancın varken tanrıya sığınarak korkundan kaçabiliyordun fakat artık dini inancın olmadığı için bu yüzden de tanrıya sığınmadığın için korkunla tekrar baş başa kaldın bu yüzden tekrar korkmaya başladın sana tavsiyem korkuna dayanabileceğin kadar yüzleş ve gittikçe dayanma noktanın arttır en sonunda korkuyla yüzleşebilecek noktaya geleceksin.

Bunu nasıl yapacağım diye soracak olursan
Bence ilk olarak karanlıkta oturmaya alış(dayanabileceğin kadar örneğin 5 dk veya 30 dakika kendine göre belirle) ondan sonra karanlıkta durduğun zaman etrafı gözlemle karanlıktan sana korkunç gelen şeyleri dikkatle bak anlamlandırmaya çalış sonra ışığı yak ve orada aslında korkunç hiçbir şey olmadığını gör.

Unutma korku kafanın içindedir

Bunu kısa bir zamanda yapma kendini alıştıra alıştıra yap. En son karanlıkta otururken karşına bir nesne alıp salla sonra ışığı tekrar yak ve orada bırak başka bir gün 2 defa salla ondan sonraki günde 3 kere salla bunu yap ama unutma en son noktaya gelinceye kadar dayanabileceğin kadar yap en son noktaya geldiğin anda ise artık korkmadığını fark edecek kadar dur zaten alışmış olacağın için bu son nokta kısa sürecektir.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Kendin cevabını vermişsin zaten.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Psikiyatriste gidebilirsin.

Top Bottom