Neler Yeni

Dişim ne zaman çıkacak?

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Ramazan Yiğit Demir
Arkadaşlar yıllardır sol köpek dişim normal sıranın çok yukarısında, normalde üst üste çıkar iki diş benimki tek diş o da üstte bu diş için dişçiye gitsek dişçi ne yaptırır ne olur artık moralimide bozmaya başladı

halitxct

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,072
İsim
Halit KÖK
Arkadaşlar yıllardır sol köpek dişim normal sıranın çok yukarısında, normalde üst üste çıkar iki diş benimki tek diş o da üstte bu diş için dişçiye gitsek dişçi ne yaptırır ne olur artık moralimide bozmaya başladı
Yaw hacı gitsene dişçiye biz nerden bilek dişçi değilizki

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Ramazan Yiğit Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaw hacı gitsene dişçiye biz nerden bilek dişçi değilizki
dostum bende dişçiye gitsem sizce ne yaptırır diyorum çözüm yolu ne demiyorum ki söyleyin de yapayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya da başından geçmiş biri varsa o anlatır diye açtım

kaan07

80+ Bronze
benim ağız baya küçük ağızda yer olmadığı için köpek dişlerinin ikisi de çok fazla yukarıdan çıkmıştı iki tane azı dişimi çekip diş teli tedavisi ile tedavi sürecinde o köpek dişleri normal dişlerle aynı hizaya geldi
bir de 20likler için yer yok demişti ameliyatla alınması lazım dedi sanırım bu yaz da o yapılacak 💀

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Ramazan Yiğit Demir
benim ağız baya küçük ağızda yer olmadığı için köpek dişlerinin ikisi de çok fazla yukarıdan çıkmıştı iki tane azı dişimi çekip diş teli tedavisi ile tedavi sürecinde o köpek dişleri normal dişlerle aynı hizaya geldi
bir de 20likler için yer yok demişti ameliyatla alınması lazım dedi sanırım bu yaz da o yapılacak 💀
teşekkürler hocam

KlausM

80+ Silver
2 gün /15 saat/ 32 sn/ 426 mil sn sonra dişin çıkar kardesim, iyi forumlar

pc ustasi1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
pcustasi1
Sorduğu soruya bak çıldıracağaaam

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dişçiye gidip film çektirmenizde fayda var.

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Ramazan Yiğit Demir
2 gün /15 saat/ 32 sn/ 426 mil sn sonra dişin çıkar kardesim, iyi forumlar
tamam

Sorduğu soruya bak çıldıracağaaam
almak istediğim cevap yukarıda kaan07'nin yazdığı gibi bir cevaptı bu kadar yok dişçiyimiz yoksa soruya bak yok hemen çıkacak gibi şeyler yazmanıza gerek yok fikir almak istedim sadece sözde burası forum ise

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yaşar Soner
Muhtemelen kronik şekilde dişin çıkmadı içeride duruyor, küçükken süt kanin (köpek dişi) düştüğünde oraya yer tutucu yapılması gerekirdi ama yapılmadığı için diğer dişilerin o boşluğu doldurdu ve kanin de çıkamadı, yani kısacası tedavi için geç kalındı ama tabii oraya diğer dişleri küçültüp köprü yapabilirler fakat önermem çünkü sağlıklı dişlerini küçültmüş olucaklar ve buna değmez o yüzden kendinle barışık ol dostum

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Ramazan Yiğit Demir
Muhtemelen kronik şekilde dişin çıkmadı içeride duruyor, küçükken süt kanin (köpek dişi) düştüğünde oraya yer tutucu yapılması gerekirdi ama yapılmadığı için diğer dişilerin o boşluğu doldurdu ve kanin de çıkamadı, yani kısacası tedavi için geç kalındı ama tabii oraya diğer dişleri küçültüp köprü yapabilirler fakat önermem çünkü sağlıklı dişlerini küçültmüş olucaklar ve buna değmez o yüzden kendinle barışık ol dostum
biraz baktım da hocam o dişin girebileceği yer yok gibi sadece 1 diş var orda büyük ihtimalle yukarıda denildiği gibi yer açmak için azı dişi çekilmesi lazım ama doktoru gidince öğreniceğız bakalım , teşekkürler mesajın için

yani demek istediğim o yukarıdakı diş köpek dişi ve bendeki olay yukarıda kaan07nin yazdığının aynısı

Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Alperen
Merhaba kral benim dişlerimde öyle ikiside 17 yaşındayım ne yapabilirim veya ilk önce ne yapmalıyım?

kaan07

80+ Bronze
Merhaba kral benim dişlerimde öyle ikiside 17 yaşındayım ne yapabilirim veya ilk önce ne yapmalıyım?
hocam öncelikle zaten direkt dişçiye gidin muayene olun dişlerin yapısını görmek için röntgen çekerler doktor gerekli tedaviyi söyler zaten. ben 14 yaşında ortodontiste gittim diş teli tedavisine başlattı başlamadan önce 2 azı dişi çektirtti ağızda yer olmadığı için. Sanırım 2-2.5 sene falan tel ile tedavi oldum her ay kontrole gittim düzenli olarak. Dişin gidişatına göre telleri sıkıyordu ya da ne gerekiyorsa onu yapıyordu. 2 sene sonra telleri çıkarttık. Yaklaşık 2-3 senedir de plak denilen şeffaf dişlik diyeyim her gece onu takıyorum bu yaz bıraktıracak sanırım onu da yani totalde yaklaşık 5 sene oldu tedavi ama ağır ve zorlu kısmı ilk 2-2.5 sene elbette (tel çıkıncaya kadar) çünkü ilk başlarda çok zor alışılıyor ağrısı vs. bir de dikkatli yemek yemek gerekiyor tellere zarar gelmemesi adına sert şeyler gazlı içecekler falan yasak oluyor. Sonuç olarak dişlerim aynı hizaya geldi o 2 köpek dişim aşırı yukardaydı yani dudağı kaldırınca anca belli oluyordu.

hocam öncelikle zaten direkt dişçiye gidin muayene olun dişlerin yapısını görmek için röntgen çekerler doktor gerekli tedaviyi söyler zaten. ben 14 yaşında ortodontiste gittim diş teli tedavisine başlattı başlamadan önce 2 azı dişi çektirtti ağızda yer olmadığı için. Sanırım 2-2.5 sene falan tel ile tedavi oldum her ay kontrole gittim düzenli olarak. Dişin gidişatına göre telleri sıkıyordu ya da ne gerekiyorsa onu yapıyordu. 2 sene sonra telleri çıkarttık. Yaklaşık 2-3 senedir de plak denilen şeffaf dişlik diyeyim her gece onu takıyorum bu yaz bıraktıracak sanırım onu da yani totalde yaklaşık 5 sene oldu tedavi ama ağır ve zorlu kısmı ilk 2-2.5 sene elbette çünkü ilk başlarda çok zor alışılıyor ağrısı vs. bir de dikkatli yemek yemek gerekiyor tellere zarar gelmemesi adına sert şeyler gazlı şeyler falan yasak oluyor. sonuç olarak dişlerim aynı hizaya geldi o 2 köpek dişim aşırı yukardaydı yani dudağı kaldırınca anca belli oluyordu.
ayrıca tedavi süresi senin durumuna da bağlı tabii ki, bu kadar uzun sürmeyebilir

Son düzenleme:
Top Bottom