Neler Yeni

Doğduğum gün yok olaydım

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
sıkıntımı anlatmak için hocam noldu ki? e zaten bu halimle kimsenin de bana yardım edebilcegini zannetmiyorum ben sadece sikintilarimi anlattim aslinda. o kadar şey içinden nasıl kurtulabilirim ki
Çözüm odaklı bakmanı istiyorum. Psikolog sana yardımcı olabilir.

Timci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Fehim Şalış
Bu yazıyı konuyu açan arkadaş özelinde değil ancak forumda çok fazla bu tür depresyon/gerginlik vs. başlığı adı altında konu gördüğüm için yazmak istedim.

Arkadaşlar yaşınızdan dolayı mı yoksa başka sebeplerden dolayı mı bilmiyorum ama özellikle (kimse yanlış anlamasın sadece gördüğüm kadarıyla) 2004-2005 yılından sonra doğan arkadaşlarda zorluklara karşı hemen boyun eğerek kendisini depresyon yada başka bir problem adı altına soktuklarını görüyorum. Evet hayat zor, diş sıkılması gereken noktalar kimimizde daha fazla kimimizde daha az ancak kötü bir durum yaşayınca kesin bundan oluyor gibi yaftalanmak bana bir tık narinlik yada kırılganlık gibi geliyor. Evet gerçekten psikolojik durumu olan arkadaşlara sözüm yok, olamazda zaten ancak önceki cümlemde bahsettiğim gibi ortalama 16-17-18 bu yaşlarda olan arkadaşların gül pembe hayat beklemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Sizde düşüncelerinizi sunarsanız karşılıklı saygı çerçevesinde tartışabiliriz.

KlausM

80+ Silver
👋Merhaba! Konuyu okuduğumda depresyon belirtileri gördüm. Özellikle intihar veya yok olma isteği dikkate alınması gereken bir nokta.
Sahip olduğun düşüncelerin, hayata olan bakışın çocukluk deneyimlerinden kaynaklanıyor olabilir. Çocuklukta yaşadığımız mikro çevrede, gördüğümüz muameleyi hayatın geneline uygulayarak hayata at gözlüğüyle bakabiliyoruz. Bu bağlamda düşüncelerinin çarpık, gerçekdışı ve abartılmış olduğunu söyleyebilirim. Bilişsel davranışçı terapi ve onun diğer bir kolu olan şema terapi ile bunun üstesinden gelebilirsin. Bir psikolog ile görüşmeyi ister misin?

ChatGPT o.O2

https://chat.openai.com/

Mesaj otomatik birleştirildi:

başkalarını unut kendine odaklan içinde ki sorunları bul çözüm ara ne yapsam bu düzelir düşün saçma sapalak intihar düşüncelere aklına gelmesin unutma bu hayata sadece 1 kere gelebilirsin ve hakkını şuan dolduruyorsun düşünsene her şey düzelmiş mutlusun ailen sevdiğin kadın belki de çocukların ile birliktesin huzurlu ve mutlusun bu ihtimalleri düşün dostum etrafına bak yaşayan insanlar nasıl yaşıyor illaki hepimizin sorunları var gerçekten bak bunu çözülmeyecek bir sorun olarak görme güzel bi rahatlamaya ihtiyacın var senin arkadaşların falan varsa dışarı çık eğlen biraz hamama falan gidebilirsin mis gibi temizlenirsin hayat yaşamaya değer gerçekten ayrıca kendini önemsiz hissetmene gerek yok bak biz buradayız seni tanımıyoruz herkes farklı şehirlerde farklı hayatlarda ama senin için burada çözüm arıyoruz sakın umutsuzluğa kapılma seviliyorsun...

Son düzenleme:

cerrahh

80+ Bronze
hocam kendinizi yormayın. böyle durumlarda destek almak önemli. psikiyatrik bir meselen yok ama psikoloğa görünebilirsin. hiçbir faydası olmasa bile derdini anlattıkça rahatlar insan ki faydasının olmayacağını düşünmüyorum. psikoloğa gitmek kolaya kaçmak değildir. illa kendinizi buhrana sokmanıza gerek yok. hayat yaşanılabilir bi yer.

ChatGPT o.O2

https://chat.openai.com/

Mesaj otomatik birleştirildi:

başkalarını unut kendine odaklan içinde ki sorunları bul çözüm ara ne yapsam bu düzelir düşün saçma sapalak intihar düşüncelere aklına gelmesin unutma bu hayata sadece 1 kere gelebilirsin ve hakkını şuan dolduruyorsun düşünsene her şey düzelmiş mutlusun ailen sevdiğin kadın belki de çocukların ile birliktesin huzurlu ve mutlusun bu ihtimalleri düşün dostum etrafına bak yaşayan insanlar nasıl yaşıyor illaki hepimizin sorunları var gerçekten bak bunu çözülmeyecek bir sorun olarak görme güzel bi rahatlamaya ihtiyacın var senin arkadaşların falan varsa dışarı çık eğlen biraz hamama falan gidebilirsin mis gibi temizlenirsin hayat yaşamaya değer gerçekten ayrıca kendini önemsiz hissetmene gerek yok bak biz buradayız seni tanımıyoruz herkes farklı şehirlerde farklı hayatlarda ama senin için burada çözüm arıyoruz sakın umutsuzluğa kapılma seviliyorsun...
hocam kendinizi yormayın. böyle durumlarda destek almak önemli. psikiyatrik bir meselen yok ama psikoloğa görünebilirsin. hiçbir faydası olmasa bile derdini anlattıkça rahatlar insan ki faydasının olmayacağını düşünmüyorum. psikoloğa gitmek kolaya kaçmak değildir. illa kendinizi buhrana sokmanıza gerek yok. hayat yaşanılabilir bi yer.
Arkadaşlar gerek ablam gerek abim ve gerek annemle babam beni sevmiyorlar. Ben de 20 yaşına gelmiş bir insanım artık. Küçük çocuk değilim artık. Bana s*l*ksın veya cahilsin diye bunu demiyorum yanlış anlamayın öyle bir şey demiyonuz zaten de. Artık herşeyin farkına varmışım ben. Ben ablamın ve abimin bana yaptığı olmicak zorbalıkları anneme ve babama defalarca söylemiştim ama boşunaymış. Beni iplemiyorlar bile. Sözde annem ve babam bide, beni iplemiyorlar resmen. Evde bana zorbalık yapıyorlar ben ne işe giderim ne de sınava çalışırım veya başka birşeye çalışırım. Psikologa gitsem ne yarar?

cerrahh

80+ Bronze
Arkadaşlar gerek ablam gerek abim ve gerek annemle babam beni sevmiyorlar. Ben de 20 yaşına gelmiş bir insanım artık. Küçük çocuk değilim artık. Bana s*l*ksın veya cahilsin diye bunu demiyorum yanlış anlamayın öyle bir şey demiyonuz zaten de. Artık herşeyin farkına varmışım ben. Ben ablamın ve abimin bana yaptığı olmicak zorbalıkları anneme ve babama defalarca söylemiştim ama boşunaymış. Beni iplemiyorlar bile. Sözde annem ve babam bide, beni iplemiyorlar resmen. Evde bana zorbalık yapıyorlar ben ne işe giderim ne de sınava çalışırım veya başka birşeye çalışırım. Psikologa gitsem ne yarar?
konuyu neden açtınız ki hocam o zaman? her şeyden umudunuzu kaybetmişsiniz. yardımcı olmaya çalışıyoruz. oturup yakınmanın bir faydası yok bir şeyler çabalamak lazım.

konuyu neden açtınız ki hocam o zaman? her şeyden umudunuzu kaybetmişsiniz. yardımcı olmaya çalışıyoruz. oturup yakınmanın bir faydası yok bir şeyler çabalamak lazım.
Hocam ben hiç bir zaman umudumu kaybetmiş bir insan değildim. Sürekli araştırdım çözüm yollarını. Bir insan karşındakinin ne yaşadığını nasıl nerden bilsin? Yok bi çözüm yolu yok hocam o kadar düşündüm taşındım 😞

cerrahh

80+ Bronze
Hocam ben hiç bir zaman umudumu kaybetmiş bir insan değildim. Sürekli araştırdım çözüm yollarını. Bir insan karşındakinin ne yaşadığını nasıl nerden bilsin? Yok bi çözüm yolu yok hocam o kadar düşündüm taşındım 😞
tabii bilemem. üzüldüysen kusura bakma. çözüm yolu hiç yok diyorsan bir şey diyemem.

Top Bottom