Neler Yeni

Dolandırıcının kimlik fotoğrafı var ne yapabilirim

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Samet Yeniköy
Monitör alacaktım yarı parasını attım kargoya verdim vs dedi 1 aydır bekliyorum bende dedimki paramı geri istiyorum iban vs attım 2 gündür cevap vermiyor ama engellemiyorda kimliğinin fotoğrafı var bende 600 lira atmıştım ne yapayım sizce.

Keyfen

80+ Bronze
bankayı ara dolandırıldığını söyle para iadesi iste. sonra git karakola ifade ver, ama vermeden önce bir avukat vb biriyle görüş söylemen gerekenleri ilgilensinler ufak bir söz çok şey değiştiriyor misal. araba satıcaksın arabam çalındı dediğinde ilgilenilmiyor ama gasp edildim diyince olay çok büyüyor bunun gibi düşün.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Samet Yeniköy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bankayı ara dolandırıldığını söyle para iadesi iste. sonra git karakola ifade ver, ama vermeden önce bir avukat vb biriyle görüş söylemen gerekenleri ilgilensinler ufak bir söz çok şey değiştiriyor misal. araba satıcaksın arabam çalındı dediğinde ilgilenilmiyor ama gasp edildim diyince olay çok büyüyor bunun gibi düşün.
Banka veriyormu iade?
kimlik onun mu emin misin
Whatsapptaki ismiyle aynı

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
icardi
banka para iadesi vermez. karakol sallamaz.avukat 600 liradan fazla ister :D savcılığa bi dilekçe verilebilir. onun da örneğini internetten bulursun adama atarsın göndermezse savcılığa dilekçeyi ver gitsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Banka veriyormu iade?

whatsapp geç. sen parayı nereden attın

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Samet Yeniköy
banka para iadesi vermez. karakol sallamaz.avukat 600 liradan fazla ister :D savcılığa bi dilekçe verilebilir. onun da örneğini internetten bulursun adama atarsın göndermezse savcılığa dilekçeyi ver gitsin.

Avukat 600den fazla ister net. Parayı ziraatten ibanına attım açıklamaya monitör ücreti yazdım.

Keyfen

80+ Bronze

banka iade yapar, dolandırıldı bilgim dışında derse ilgilenirler bana 3 ay önce 7600 tl göndermişti birisi yanlış gönderdim diyerek banka aradı iade istediler arayanın banka olduğundan emin olamadığım için önce avukat arkadaşımı aradım bana verdiği bilgiler özetce 1 ay 2 ay sonra banka hesapların dondurulabilir kapatılabilirr yönünde oldu bankayı arayıp hesabımı kapattırıp 1 aylığına parayıda sahibine göndermelerini istedim.
Banka veriyormu iade?

verir yukarıdaki arkadaşada yaşadığım bir durumu paylaştım.

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Samet Yeniköy
banka iade yapar, dolandırıldı bilgim dışında derse ilgilenirler bana 3 ay önce 7600 tl göndermişti birisi yanlış gönderdim diyerek banka aradı iade istediler arayanın banka olduğundan emin olamadığım için önce avukat arkadaşımı aradım bana verdiği bilgiler özetce 1 ay 2 ay sonra banka hesapların dondurulabilir kapatılabilirr yönünde oldu bankayı arayıp hesabımı kapattırıp 1 aylığına parayıda sahibine göndermelerini istedim.

verir yukarıdaki arkadaşada yaşadığım bir durumu paylaştım.
Bankayı arayıp dolandırıldım dersem para iadesimi yapıyorlar.

Keyfen

80+ Bronze

ayrıca avukat devletin atadığı avukatlar oluyor adliye var ülkemizde genelde avukatların bulunduğu gidip orada bilgi alabilir yönlendirme sağlanabilir para alma gibi bir şey söz konusu değil, en fazla yardımı için bi kahve içiyorsa sigara alınır verilir o kişiye

Bankayı arayıp dolandırıldım dersem para iadesimi yapıyorlar.
bunu diyebilirsin ama öncelikli tavsiyem gidip bi avukat vb biriyle görüşüp sana yönlendirme sağlamasını istemen daha iyi olur çünkü üzerinden biraz zaman geçmiş

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
Samet Yeniköy
ayrıca avukat devletin atadığı avukatlar oluyor adliye var ülkemizde genelde avukatların bulunduğu gidip orada bilgi alabilir yönlendirme sağlanabilir para alma gibi bir şey söz konusu değil, en fazla yardımı için bi kahve içiyorsa sigara alınır verilir o kişiye

bunu diyebilirsin ama öncelikli tavsiyem gidip bi avukat vb biriyle görüşüp sana yönlendirme sağlamasını istemen daha iyi olur çünkü üzerinden biraz zaman geçmiş
Tamamdır hocam zaten bi avukatım var ona sorarım ama önce internetten savcılığa gönderilen dilekçelerden ss alıp atayımmı adama

Keyfen

80+ Bronze
Tamamdır hocam zaten bi avukatım var ona sorarım ama önce internetten savcılığa gönderilen dilekçelerden ss alıp atayımmı adama
gerek yok çok dert ediyorsan, arkadaşlarına telefon numarasını ver sürekli üst üste arasınlar adamı darlasınlar bi noktada çözülüp geri gönderir

csmemo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
mehmet mine
Banka veriyormu iade?

Benim başıma geldi kimliği değiştiriyorlar yazılara bak diğerlerinden hafif koyu yada hafif açık renkli olan satırları varmı
Mesala isim soyisim diğer yazılardan daha mı koyu
Sadece 1 tık koyu bile olması kimliği değiştirdiklerini gösterebilir
İsim birinin imza başka birinin foto başka birinin tc başka birinin
Hepside masum insanların bilgilerini birleştiriyorlar

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
657
İsim
icardi

Aynen sanki ağır cezada yargılanıyorsun? Devlet de 600 lira için avukat atayacaktı. Avukatların olduğu yere git bakarlar diyorsun :d danışmanlık ücretinden haberin var mı? Hiç mahkeme avukat işin olmamış belli :d

Top Bottom