Neler Yeni

DONANIM ARŞİVİ FORUM 2.EL PAZARI İÇİN OYLAMA

DONANIM ARŞİVİ 2.EL PAZAR

• Evet ,acilen

• Hayır ,Şuan gerek yok

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,510
İsim
Batuhan ege
Forum daha yeni gibi takip ettiğim kadarıyla. Henüz acelesi yok diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında sitelerde sıkıntı yok satan adamlar sıkıntılı.
Çok duzensiz kontorl eden kisilerin olmasini isterdim 1050 ti'li sisteme 15000 Satan kisiler gordum

beritankorkusuz

80+ Silver
Forum daha yeni gibi takip ettiğim kadarıyla. Henüz acelesi yok diye düşünüyorum.

Aslında sitelerde sıkıntı yok satan adamlar sıkıntılı.
Bunla içinde kuralalr olacak mesela technopat de bunlar var;
kinci el alışverişlerde güvenli bir şekilde alım satım yapmak için bazı tavsiyelerimiz var:

• Karşılıklı isim, soyisim, T.C. kimlik no ve banka hesap bilgilerini, IBAN'ı alıp bunları kullanın.
  • Kişinin isim ve mahlaslarını (Takma isimlerini) internet üzerinden araştırın, siciline bakın.
  • Üçüncü parti ödeme hizmetleri ve ödeme şirketlerini kullanmayın. Doğrudan alışverişte paranın kimin hesabına yattığını bilin ve parayı yatırdığınız hesap satıcı kişi olsun. Bu sayede resmi şikayetlerde ödeme belgeniz olur. Havale makbuzunuzu saklayın.
  • Bu sayede emniyet güçlerinin para transferi ve gerçek kimlik tespiti işlemleri hızlı, sorunsuz ilerleyecektir ve olası kötü niyetli kişiler üzerinde caydırıcı etkisi olacaktır.
  • Kargo takip kodunu, kargo şubelerini, veriliş zamanını net bir şekilde paylaşın. Sözünüzü tutun ve kargoya verdim, veremedim, haftasonu oldu, ertesi güne kaldı gibi durumlara karşı dikkatli olun. Kargoya veren sizseniz de karşı tarafın boşa telaş yapmaması için mümkünse kargolaşma işlemini Pazartesi sabah başlatın, hafta içerisinde işlemi tamamlamış olursunuz.
  • İşlem boyunca telefonunuz açık olsun, telaş yapan taraf diğerine ulaşabilsin.
  • Technopat ya da başka bir yayının yetkilisi olduğunu iddia eden olursa iki kat şüpheli yaklaşın, kanıt isteyin. Biz satış yapmıyoruz. Editör ya da moderatör derseniz de onların sayısı belli, hepsi işinde gücünde olgun insanlar, güvenilir insanlar; bundan faydalanmak isteyenlere karşı mod olduğunu iddia eden varsa da burada etiketleyip sormanız yeterli.
  • Benzer şekilde kendisini emniyet mensubu, savcı, bürokrat, üst düzey politikacı, din adamı, gizli ajan ya da toplumda ya da toplumun bir kesiminde güven ya da otorite ile eşleşen mesleklerde tanıtanlara da dikkat edin. Günümüzde dolandırıcılar bu tür kimlikleri taklit etmekten çekinmiyor.

Elbette bu bir garanti sağlamıyor.
  • Sahibinden ya da Gittigidiyor gibi alım satım sistemleri üzerinden ilan açılması ve ticaretin buradan yapılması iki tarafa da güvence sağlıyor.
  • Ödemeler kargo ulaşana kadar donduruluyor, malı yollayan da biliyor ki karşı taraf parasını aracı kuruluşa yatırdı, yani parasını alabilecek.
  • Bunun karşılığında ücretler son derece cüzi.

Çok duzensiz kontorl eden kisilerin olmasini isterdim 1050 ti'li sisteme 15000 Satan kisiler gordum
Evet maalesefd ,geçen adam rx570 8gb diye 1700 lü sisteme 9k fiyat biçiyordu

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

beritankorkusuz

80+ Silver

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Technopat 2. El bölümü kuralları gayet yeterli. Aynı kurallar uygulanırsa @Mehmet Yılmaz beyefendi, iyi olacağını düşünüyorum.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,029
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İzin almak lazım mı? Resmi bir kanaldan.
Yasal süreçlerini tam olarak anlamak lazım öncelik olarak. Diğer bir konu ise bunun sisteme dayalı yapmak, düz bir şekilde yaparsak çok kalitesiz bir ortam oluşacaktır...

beritankorkusuz

80+ Silver
Yasal süreçlerini tam olarak anlamak lazım öncelik olarak. Diğer bir konu ise bunun sisteme dayalı yapmak, düz bir şekilde yaparsak çok kalitesiz bir ortam oluşacaktır...
Reis elimizden geleni yaparız , özelliklede Donanım Arşivi için

Öncelikle sayfa yöneticilerine ve modlara selamlar. Uzun zamandır Donanım Arşivi Forum olarak 2.el pazar ını bekliyoruz .Bununla alakalı herhangi bir konu açamadığım için konu dışına yazdım. Bu sadece anket amaçlıdır*

Dostlar örneğin Alıcı ,Satıcı vs olsa takas için olsa çok hoş olmazmıydı ?
Örneğin güven açısından ise Technopat de bunlar var bizede bunlar gibi kuralalr ile güvenli ortam hazırlayabiliriz ;
kinci el alışverişlerde güvenli bir şekilde alım satım yapmak için bazı tavsiyelerimiz var:

• Karşılıklı isim, soyisim, T.C. kimlik no ve banka hesap bilgilerini, IBAN'ı alıp bunları kullanın.
  • Kişinin isim ve mahlaslarını (Takma isimlerini) internet üzerinden araştırın, siciline bakın.
  • Üçüncü parti ödeme hizmetleri ve ödeme şirketlerini kullanmayın. Doğrudan alışverişte paranın kimin hesabına yattığını bilin ve parayı yatırdığınız hesap satıcı kişi olsun. Bu sayede resmi şikayetlerde ödeme belgeniz olur. Havale makbuzunuzu saklayın.
  • Bu sayede emniyet güçlerinin para transferi ve gerçek kimlik tespiti işlemleri hızlı, sorunsuz ilerleyecektir ve olası kötü niyetli kişiler üzerinde caydırıcı etkisi olacaktır.
  • Kargo takip kodunu, kargo şubelerini, veriliş zamanını net bir şekilde paylaşın. Sözünüzü tutun ve kargoya verdim, veremedim, haftasonu oldu, ertesi güne kaldı gibi durumlara karşı dikkatli olun. Kargoya veren sizseniz de karşı tarafın boşa telaş yapmaması için mümkünse kargolaşma işlemini Pazartesi sabah başlatın, hafta içerisinde işlemi tamamlamış olursunuz.
  • İşlem boyunca telefonunuz açık olsun, telaş yapan taraf diğerine ulaşabilsin.
  • Technopat ya da başka bir yayının yetkilisi olduğunu iddia eden olursa iki kat şüpheli yaklaşın, kanıt isteyin. Biz satış yapmıyoruz. Editör ya da moderatör derseniz de onların sayısı belli, hepsi işinde gücünde olgun insanlar, güvenilir insanlar; bundan faydalanmak isteyenlere karşı mod olduğunu iddia eden varsa da burada etiketleyip sormanız yeterli.
  • Benzer şekilde kendisini emniyet mensubu, savcı, bürokrat, üst düzey politikacı, din adamı, gizli ajan ya da toplumda ya da toplumun bir kesiminde güven ya da otorite ile eşleşen mesleklerde tanıtanlara da dikkat edin. Günümüzde dolandırıcılar bu tür kimlikleri taklit etmekten çekinmiyor.

Elbette bu bir garanti sağlamıyor.
  • Sahibinden ya da Gittigidiyor gibi alım satım sistemleri üzerinden ilan açılması ve ticaretin buradan yapılması iki tarafa da güvence sağlıyor.
  • Ödemeler kargo ulaşana kadar donduruluyor, malı yollayan da biliyor ki karşı taraf parasını aracı kuruluşa yatırdı, yani parasını alabilecek.
  • Bunun karşılığında ücretler son derece cüzi.
@Yasin Çelik sence bro

beritankorkusuz

80+ Silver
Dostlar oylarınızı bekliyoruz ..

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....
Geçen bu konuyu ben sormuştum.
Tabi açmış olmak için açılmaması lazım. Gerekli tüm önlemlerin alınması gerekiyor.

Yoksa İkinci EL satılacak ürün çok.

beritankorkusuz

80+ Silver
Geçen bu konuyu ben sormuştum.
Tabi açmak olmak için açılmaması lazım. Gerekli tüm önlemlerin alınması gerekiyor.

Yoksa İkinci EL satılacak ürün çok.
Forum için çok çok iyi olur

Jaja50

80+ Silver
burada satış yapan insanların fiyatı ürünün hak ettiği kadar koyacağına eminim.Bu yüzden açılması çok iyi olur :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,879
Üyeler
138,429
Son üye
timoott
Top Bottom