Neler Yeni

Doyup doymadığımı anlayamıyorum.

LethaX

80+ Bronze
Nedir bu hormon. kısaca bahsedebilir miisn?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aileme anlatmaya utanıyorum doğrusu. Nasıl ben doyup doymadığımı anlıyorum dicem diye.

Doktora da gerek yok derler.
İştahı azaltıp, açlığı düzenleyen hormon. Vücut ağırlığının düzenlenmesindede rol oynuyor aynı zamanda.

3.George

80+ Bronze
İştahı azaltıp, açlığı düzenleyen hormon. Vücut ağırlığının düzenlenmesindede rol oynuyor aynı zamanda
Bu hormon eksiklğinde bu tarz doyma hissini anlayamama mı olur? Henüz ani bir kilo artışımda olmadı ama özellikle son 2-3 haftadır doyduğumu anlamıyorum.

LethaX

80+ Bronze
Bu hormon eksiklğinde bu tarz doyma hissini anlayamama mı olur? Henüz ani bir kilo artışımda olmadı ama özellikle son 2-3 haftadır doyduğumu anlamıyorum.
Yani bu göreceli biraz ne kadar yemek yiyorsunda doymuyorsun somut bir örnek verirmisin? Evet leptin hormonu eksikliğinde doyumsuzluk olur.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,643
İsim
misfit
Doktora görünmen gerekiyor. Muhtemelen hormonel bir problemin var, ilaç tedavisi başlatabilir.
O zamana kadar sabah normal bir kahvaltı edersin, öğlen ufak atıştırmalıklar, akşam da çorba+1 tabak yemek yeterli olacaktır.

3.George

80+ Bronze
Yani bu göreceli biraz ne kadar yemek yiyorsunda doymuyorsun somut bir örnek verirmisin? Evet leptin hormonu eksikliğinde doyumsuzluk olur.
Önceden rahat epey dolu bir tabak yedikten sonra kalkıyordum fakat şu an 3 dopdolu bir tabak (annem epey dolduruyor tabağı bu arada) yememe rağmen karnımın şiştiğini anladığım için masadan kalkmıyorum. Okuldada öğle arası aç kalıcam diye korkup epey birşeyler alıyorum.

LethaX

80+ Bronze
Önceden rahat epey dolu bir tabak yedikten sonra kalkıyordum fakat şu an 3 dopdolu bir tabak (annem epey dolduruyor tabağı bu arada) yememe rağmen karnımın şiştiğini anladığım için masadan kalkmıyorum. Okuldada öğle arası aç kalıcam diye korkup epey birşeyler alıyorum.
Kalori hesabı yap bi neler yediğine bakıp ona göre somut bir değer çıkaralım. Ultra yağlı şeyler yemiyorsan ve 3000-3500 civarı en fazla aliyorsan sıkıntı yok. Yine aklımda kalır dersen hastaneye başvur.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,277
İsim
SEYF
İşsiz kaldığım 5 ay gibi bir süreçte stresten ben de aynısını yaşıyorum sürekli yemek su falan içiyorum kitap okurken lan şunu 2 dakika gömüp geleyim diyorum acil iş bulmam lazım acilllll :D

Muti69

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
samet
Kral arkadasin anlattigi hastalık diye biliyorum besmele cozmez gibi
tabi ki hastalık olabilir kral da yani büyüme çağında bu zaman yemicekte ne zaman yicek , kilo almıyorsa sıkıntı yok alıyorsa da 18-19 a gelince illaki spora başlar

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Sensörün bozumluş kanki. Git Doktora değiştirsinler

3.George

80+ Bronze
tabi ki hastalık olabilir kral da yani büyüme çağında bu zaman yemicekte ne zaman yicek , kilo almıyorsa sıkıntı yok alıyorsa da 18-19 a gelince illaki spora başlar
Ya son zamanlarda biraz kilo aldım ama bunla alakalı mıdır bilmem. Ciddi bir durum mu bu?

Kalori hesabı yap bi neler yediğine bakıp ona göre somut bir değer çıkaralım. Ultra yağlı şeyler yemiyorsan ve 3000-3500 civarı en fazla aliyorsan sıkıntı yok. Yine aklımda kalır dersen hastaneye başvur.
3000-3500 çok fazla değil mi?

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,878
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
15 yaşındayım ve doyup doymadığımı anlayamıyorum. bu yüzden karnım şişene kadar yiyorum. Nedense aç kalmaktan korkuyor gibiyim. Bunun yüzünden çok kilo alır mıyım ve nasıl kurtulurum?
Burdaki kimse tanı koyamaz,doktora görünün en iyisi para varsa.

Top Bottom