Neler Yeni

Doyup doymadığımı anlayamıyorum.

kaanalpay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Kaan Alpay
En sağlıklısı doktora gitmen olur normal bi durum değil

cnut

80+ Bronze
15 yaşındayım ve doyup doymadığımı anlayamıyorum. bu yüzden karnım şişene kadar yiyorum. Nedense aç kalmaktan korkuyor gibiyim. Bunun yüzünden çok kilo alır mıyım ve nasıl kurtulurum?
Olay basit eğer günlük alman gereken kaloriden fazla alıyorsan kilo alırsın. Az alıyorsan kilo veririsin.
Bende o yaşlardayken hayvan gibi yiyordum ama kilo alma problemi pek olmadı zayıftım hep. Baktın kilo alıyorsun o zaman yemeği azaltman lazım yavaş yavaş. Atıyorum 3 kaşık pilav yiyorsan 3-4 gün boyu 2.5 kaşık ye sonrasında 2 kaşığa düşür.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Muhammet Yazıcı
15 yaşındayım ve doyup doymadığımı anlayamıyorum. bu yüzden karnım şişene kadar yiyorum. Nedense aç kalmaktan korkuyor gibiyim. Bunun yüzünden çok kilo alır mıyım ve nasıl kurtulurum?
ne zamandan beri böyle , ben de yiyorum baya dolu dolu hiç kilo almiyorum ama doymuyorum

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,296
İsim
Olcay akbulut
tabi ki hastalık olabilir kral da yani büyüme çağında bu zaman yemicekte ne zaman yicek , kilo almıyorsa sıkıntı yok alıyorsa da 18-19 a gelince illaki spora başlar
Adamin hastalığı olabilir dioruz sen simdi yemeyecekte ne zaman yiyecek diorsun :D

3.George

80+ Bronze
Olay basit eğer günlük alman gereken kaloriden fazla alıyorsan kilo alırsın. Az alıyorsan kilo veririsin.
Bende o yaşlardayken hayvan gibi yiyordum ama kilo alma problemi pek olmadı zayıftım hep. Baktın kilo alıyorsun o zaman yemeği azaltman lazım yavaş yavaş. Atıyorum 3 kaşık pilav yiyorsan 3-4 gün boyu 2.5 kaşık ye sonrasında 2 kaşığa düşür.
Anladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adamin hastalığı olabilir dioruz sen simdi yemeyecekte ne zaman yiyecek diorsun :D
Ciddi değildir umarım ya.

100lesh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Efe Babayev
Kalori ihtiyacini geciyorsundur buyuk ihtimal buda kilo almana sebep olucak

LethaX

80+ Bronze
Bazal metobolizma hızı ölçen site 2000 diyor.

bende öyle düşünüyorum. Zaten biraz fazlam var. Umarım çok artmaz.
Ben 16 yaşında hiç 2k kalori aldığımı hatırlamıyorum. En az 2700-3000 ve hiçbir zararı olmadı full 65-70 kilo civarında kaldım. Bu 2k kalori günlük vücut fonksiyonlarının eksiksiz yerine getirilmesi için gerekli olan yani 0 a 0

3.George

80+ Bronze
Ben 16 yaşında hiç 2k kalori aldığımı hatırlamıyorum. En az 2700-3000 ve hiçbir zararı olmadı full 65-70 kilo civarında kaldım. Bu 2k kalori günlük vücut fonksiyonlarının eksiksiz yerine getirilmesi için gerekli olan yani 0 a 0
valla ben en son ölçüldüğümde 3 ayda 5 kg aldığımı görmüştüm. eminim 3000 kalori falan da tüketmemişimdir.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,296
İsim
Olcay akbulut
Anladım

Ciddi değildir umarım ya.
hocam ciddi mi değil mi bilmiyorum konuya hakim de değilim ancak psikolojikde olabilir, fiziksel bi şeyde olabilir önce doktora git çözülmezse psikoloğa git

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,773
Üyeler
147,606
Son üye
brk37
Top Bottom