Neler Yeni

Yardım Dxdiag ekran kartımı tanımıyor.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
Optimizasyon konusu kafamı karıştırıyor,
Eğer Windows 10 daha güncel ve optimize derseniz Windows 10 kurup sorunumu çözmeye çalışacağım.
Bir de Windows 10 kurmak için belleğimi biçimlendirmek zorunda kalacak mıyım?
Windows 7'nin desteği yok maalesef. Siz mesela şu an Chrome'un son sürümü 121'i, Steam gibi güncel yazılımları kullanamıyorsunuz. Windows 10 güncel ve optimize, sıkıntı yok yani. USB'niz FAT32 ise gerek yok. ISO dosyasını USB'nize çıkartmanız yeterli. BIOS'dan UEFI Boot ayarı aktif olmalı (USB Boot ayarı da varsa o da aktif (enabled) olmalı).

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert
sistem bölümü mü?Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

doğru, başka kart yok
hocam HD8570M driveri yüklerseniz muhtemelen düzelicektir çok fazla sorun yazamıştım zamanında bu konudan bı şekilde gözüküyor ama 2 tane ekran kartı var

Hibb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Sivri
Windows 7'nin desteği yok maalesef. Siz mesela şu an Chrome'un son sürümü 121'i, Steam gibi güncel yazılımları kullanamıyorsunuz. Windows 10 güncel ve optimize, sıkıntı yok yani. USB'niz FAT32 ise gerek yok. ISO dosyasını USB'nize çıkartmanız yeterli. BIOS'dan UEFI Boot ayarı aktif olmalı (USB Boot ayarı da varsa o da aktif (enabled) olmalı).
Tamamdır, çözüm için yapmam gerekeni anladım. Windows'umu yeni bir sürümle güncelleyeceğim. Optimizasyon vs. hakkındaki soru işaretlerimi giderdim. Diskimi biçimlendirmek de benim için büyük bir sıkıntı yaratmaz.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
hocam HD8570M driveri yüklerseniz muhtemelen düzelicektir çok fazla sorun yazamıştım zamanında bu konudan bı şekilde gözüküyor ama 2 tane ekran kartı var
BIOS'tan kapatılmış olabilir ya da AMD'siz çeşidine sahip olmalı. Yine de bu sorununu çözmeyecek çünkü sorun AMD ile alakalı değil.

Son düzenleme:

Hibb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Sivri
aygıtyöneticisi.jpg

Başka bir kart olsaydı sistem aygıtlarında gözükmez miydi?

BIOS'tan kapatılmış olabilir ya da AMD'siz çeşidine sahip olmalı. Yine de bu sorununu cozmeyecek çünkü sorun AMD ile alakalı değil.
AMDsiz çeşidine sahibim.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
786
İsim
ahmet ali özmert

Hibb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Sivri
BIOS'tan kapatıldıysa gözükmeyebilir. Laptobun kasasında AMD logosu mevcut mu?
Mevcut ancak sistemde yok. Bios'tan kontrol etmedim, cihaz bana ait değildi. Sonradan aldım. Yani ilk alıcı ben değilim.

Mevcut ancak sistemde yok. Bios'tan kontrol etmedim, cihaz bana ait değildi. Sonradan aldım. Yani ilk alıcı ben değilim.
Bios üzerinden nasıl kontrol edebilirim?

Hibb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Sivri
AMDsiz çeşidine sahibim.
Benden önceki sahibi ekran kartını sökmüş veya bir bilgisayar tamircisine kaptırmış olabilir. Emin değilim kontrol etmeliyim

O zaman dediğim yapılmış. Anlaşılan AMD ekran kartı bozuk ve satan kişi sizden saklamış bu durumu BIOS'tan kapatmayı seçerek.
İnsan kazıklandığını çok sonra anlıyor 😒

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
907,103
Üyeler
140,768
Son üye
BJKLİ TARİHÇİ
Top Bottom