Neler Yeni

Dying Light 2 CRACKED!

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK
Abi bide gelmiş bana hırsız muamelesi yapıyor sen kimsin ya ztn her konuda kavga çıkarmayı beceriyorsunuz tebrikler

arisaka

80+ Bronze
Crack zarar vermeyebilir ama insanın emeğini ÇALAMAZSIN! İnsan bir oyunu yapması için 12-15 saat emek veriyor uğraşıyor sen onun emeğinin karşılığını vermek zorundasın! Paran yoksa alma kardeşim. Crack indirme zarar verir-vermez ama insanın emekleri var.

Cevabin ne olacak bakalım. Paran yoksa alma paran varsa al. Orijinal oyun yükle insanın emeğine destek vermiş olursun.
''İnsan bir oyunu yapması için 12-15 saat emek veriyor uğraşıyor'' yaş 15? aşağılamak için söylemiyorum cidden 15 var mı yaşın?

Lazanyeah

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Onur Şanlı
Crack zarar vermeyebilir ama insanın emeğini ÇALAMAZSIN! İnsan bir oyunu yapması için 12-15 saat emek veriyor uğraşıyor sen onun emeğinin karşılığını vermek zorundasın! Paran yoksa alma kardeşim. Crack indirme zarar verir-vermez ama insanın emekleri var.

Cevabin ne olacak bakalım. Paran yoksa alma paran varsa al. Orijinal oyun yükle insanın emeğine destek vermiş olursun.
Paramın olup olmamasıyla alakalı bir durum değil bu. Bir ürünü ücretsiz olarak elde edip oynayabilme imkanım varken 350 TL ödemek benim mantığımla örtüşmüyor. Milyon dolarlık şirketler benim desteğime muhtaç değiller zaten. Destekçileri var her türlü. Kısacası mahallemde şarıl şarıl akan mahalle çeşmem varken markete gidip sebile para vermek istemiyorum ve hoşuna gitse de gitmese de benim düşüncem ve tercihim bu yönde. :kekw:

Sen öyle büyük harflerle bir şeyler yazınca düşüncelerimi etkilemiş ya da beni aşağılamış olmuyorsun bu arada haberin olsun. Obsesif takıntıların olduğunu kanıtlıyorsun sadece.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,343
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
Dostum böyle diyorsun ama bir gerçek var artık oyunlar düşük sistemlerde bile çalışabiliyor mesela gt 1030 ile oyun oynayabiliyorum ben her şeyi en ucuza kaçılmış bir pc ile de oyun oynanabiliyor düşük fps bile alsa adam az parayla eğlenmek istiyor kaldı ki eskiden PlayStation ve xboxlar pahalı değildi. crack doğru bir şey değil bu bir gerçek ancak bir insanın oyuna verecek parası yoksa oynamamasını gerekli bulmuyorum. Eğlenmek herkesin hakkı eğer parasının yetebileceği oyunları almıyor ise o sıkıntılı bir durum ama bu devirde gidip bir oyuna 300-350TL verme ihtimali yok.
Yeni nesil oyunların minimum rahat oynattığı hazır sistemler günüzümde en az 7-8K. Düşük sistemde oynamak isteyenler olabilir, haklarıdır ama aile içi ekonomisini göz önünde bulundurarak hareket etmeliler. Oyunu alacak para yoksa gidip crack indirirse kendi sistemine zarar verirler
Komik cümlelerini yaşının gençliğine veriyorum, ülkede kaç kişi geçen yıla oranla aynı gelir/refah seviyesinde? dünyadan haberiniz yok. Asgari ücrete gelen zam ortalama %50, asgari ücret dışında kalan tüm kalemlere de %80 den %150 ye kadar zam geldi üstelik daha yılın başında. Halen daha 1000 TL ye işlemci alıyorsan 350 TL de oyuna verebilirsin gibi inanılmaz komik ve boş ötesi yorumlar yapıyorsunuz.

350 TL yi oyuna vermek yerine markete, pazara veriyorum çünkü bu ülkenin ekonomisi beni oraya itiyor.
Dostum her şeyin farkındayım merak etme :). Siz de tam benim anlatmak istediğim noktalara değiniyorsunuz zaten, paranızı oyuna harcayamıyorsanız, bunun için yeterli miktarınız yoksa satın almayın diyorum zaten. Ama gidip de crack indirerek hem ülkeye hem kendinize hem de firmaya zarar veriyorsunuz.

Türkiye'nin crack kullanan kişi sayısı kaç milyon biliyorsunuzdur. Biz ülkece crack'e alıştığımız için crack kullanmaya devam edersek firmalar yaptıkları oyunları TR dışı satmaya başlayacaklar ve bu da TR dil desteğinin, Steam gibi platformlardaki TR özel fiyatlandırmaların, TR oyun yapımcı firmalarına verilen desteğin zamanla kaybolması demek.

Hadi bunu umursamıyorsunuz diyelim. Crack indirdiniz ve oyunu oynuyorsunuz, arka planda sisteminize bulaşan virüs veya malware'lar olacaktır %90 ihtimalle. Siz fark etseniz de etmeseniz de yavaş yavaş sistem bileşenlerinizin ömrünü tüketecek ve siz anlamadan bir sürü zararlı işlemler yapacak virüsler mevcut ve oyun cracker'lar bu virüsleri kullanmaya bayılıyorlar. Nereden indirirseniz indirin bu durum çook büyük ihtimalle gerçekleşir. Eğer gerçekleşirse de ne olur? Bir ekran kartının 30-40K TL, ekmeğin 4TL olduğu; 250TL benzinle neredeyse yarım depo doldurabildiğiniz bu ülkede kendi sisteminizden olursunuz.

İster gidin crack kullanın, ister gidin satın alın. Ne yaparsanız yapın illa ki bir ucu sizden sonra bize de dokunacak. :)

Raaazzeeer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
453
İsim
Adem Furkan ATA
Paramın olup olmamasıyla alakalı bir durum değil bu. Bir ürünü ücretsiz olarak elde edip oynayabilme imkanım varken 350 TL ödemek benim mantığımla örtüşmüyor. Milyon dolarlık şirketler benim desteğime muhtaç değiller zaten. Destekçileri var her türlü. Kısacası mahallemde şarıl şarıl akan mahalle çeşmem varken markete gidip sebile para vermek istemiyorum ve hoşuna gitse de gitmese de benim düşüncem ve tercihim bu yönde. :kekw:
Aynı mantık üzerinden devam edelim sen markete para vermedin o verdi bu vermedi kimse vermedi. O market battı. Sonra başka bir şeye ihtiyacın olunca o marketi kullanamayacaksın.

arisaka

80+ Bronze
Hocam zaten 1.000 TL'ni de 350 TL'ni de dilediğin yere harcayabilirsin, buna kim nasıl karışabilir ki zaten. Ben bu zihniyeti anlamakta o kadar zorlanıyorum ki. :D Dostum sen satın almak istiyorsan kendi paranla al kimse sana karışmıyor ki. Ben destek olmamayı ve satın almamayı elimdeki 350 Lirayı da canımın istediği bambaşka bir yere harcamayı tercih ediyorum. Hiç bir oyun firması benim babamın şirketi değil ki. Zamanında Crysis'in tüm serisini orjinal olarak satın almış biriyim. Neden çünkü ilkti, neden çünkü makul fiyatlandırma aralığındaydı, neden çünkü kutulu fiziksel bir ürün olarak teslim ediliyordu. Steam cüzdanıma tanımlanacak olan birkaç kod ve bitirdikten sonra bir daha yüzüne bakmayacağım bir oyun için bu fiyatlaru ödemeyi makul bulmuyorum.
Zaten asıl mesele insanların korsan kullanıma karşı olması, yerelleştirme, firma desteği falan değil kimse kendini kandırmasın. Asıl mesele ''ben para vererek oynuyorum, sende para ver yada vermiyorsan da oynama'' yani asıl mesele senin para vermeden oynamana karşı olması. Bu kafada ki insanlar ''firmaya destek olalım'' deyip aldıkları oyun 2-3 ay sonra bedava olunca ''allah belanızı versin para verdim bedava olmuş bir daha almıcam'' demeye başlıyor buradan bile dertlerinin korsan kullanım değil, herkesin onlar gibi cebinden para çıkmasını istemeleri olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Kusura bakmasınlar da kimseyi samimi bulmuyorum bu konuda.

HP Kullanıcısı

80+ Bronze
''İnsan bir oyunu yapması için 12-15 saat emek veriyor uğraşıyor'' yaş 15? aşağılamak için söylemiyorum cidden 15 var mı yaşın?
Kardeşim yaş ile alakası yok. İnsan bir oyuna yıllar emek veriyor sen crack indiriyorsun. Yazık değil mi? Elini vicdanına koy. Crack indirsen bir yararı olmaz sana crack'in kötü yanları çok.

Dostum 15 yaşımda olsam bile bunları hayla yazardım.

Bu konuyla uğraşmak istemiyorum o yüzden konu takipinden çıkıyorum..

Arenay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Arif Enes
Zaten asıl mesele insanların korsan kullanıma karşı olması, yerelleştirme, firma desteği falan değil kimse kendini kandırmasın. Asıl mesele ''ben para vererek oynuyorum, sende para ver yada vermiyorsan da oynama'' yani asıl mesele senin para vermeden oynamana karşı olması. Bu kafada ki insanlar ''firmaya destek olalım'' deyip aldıkları oyun 2-3 ay sonra bedava olunca ''allah belanızı versin para verdim bedava olmuş bir daha almıcam'' demeye başlıyor buradan bile dertlerinin korsan kullanım değil, herkesin onlar gibi cebinden para çıkmasını istemeleri olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Kusura bakmasınlar da kimseyi samimi bulmuyorum bu konuda.
PC de kırılmış mi

Raaazzeeer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
453
İsim
Adem Furkan ATA
Yeni nesil oyunların minimum rahat oynattığı hazır sistemler günüzümde en az 7-8K. Düşük sistemde oynamak isteyenler olabilir, haklarıdır ama aile içi ekonomisini göz önünde bulundurarak hareket etmeliler. Oyunu alacak para yoksa gidip crack indirirse kendi sistemine zarar verirler
Bende crack desteklemiyorum yanlış anlaşılmasın. Benim sistemimde ben bir çok oyunu en düşük ayarlarda oynayabiliyorum god of war bitirdim mesela geçen epic in 130tl kuponu sağolsun. Ama sistemi ben yıllar önce uygun bir fiyata almıştım 4-5k anca eder gt1030 ve 9400f bulunuyor içerisinde.

Thedark

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ekin Akgün
Merhabalar abiler ablalar yazılan cevapları gördüm bazılarına hak veriyorum bazılarını okuyuncadq kendimden utanıyorum.Kimse kusura bakmasın ama 350tlyi bi oyuna vermek hiçbir zaman uygun olamaz ama şuan öyle bi dönemdeyizki 500-700 liralık oyun fiyatları normal gelmeye başladı.Bakın benim babam 5 6 ay önce sizlere ömür vefat etti . Sadece yarısı kesilmiş emekli maaşı ve şirketten gelen bi miktar parayla geçiniyoruz. Ben pc mi 4 5 yıl boyunca babam ile beraber zorla topladım . Allahtan ben bu konuda şanslıydım.Pc yi topladım ama fiyatlardan dolayı oyun oynayamıyorum.Oyun oynamak için topladığım sistemde oyun oynayamadığım için crack tercih etmek durumunda kalıyorum ve bundan sonuna kadar utanıyorum. Durumum olsa Allah şahidim parasını verip satın almak istiyorum. Yani lütfen linçleyecekseniz lütfen parası olupta crack kullananları linçleyin. Bu iyi bişey demiyorum ama başka imkanım yok...
İyi günler diliyorum.

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK

Crack kullanıyorum:)

arisaka

80+ Bronze

Dostum her şeyin farkındayım merak etme :). Siz de tam benim anlatmak istediğim noktalara değiniyorsunuz zaten, paranızı oyuna harcayamıyorsanız, bunun için yeterli miktarınız yoksa satın almayın diyorum zaten. Ama gidip de crack indirerek hem ülkeye hem kendinize hem de firmaya zarar veriyorsunuz.

Türkiye'nin crack kullanan kişi sayısı kaç milyon biliyorsunuzdur. Biz ülkece crack'e alıştığımız için crack kullanmaya devam edersek firmalar yaptıkları oyunları TR dışı satmaya başlayacaklar ve bu da TR dil desteğinin, Steam gibi platformlardaki TR özel fiyatlandırmaların, TR oyun yapımcı firmalarına verilen desteğin zamanla kaybolması demek.

Hadi bunu umursamıyorsunuz diyelim. Crack indirdiniz ve oyunu oynuyorsunuz, arka planda sisteminize bulaşan virüs veya malware'lar olacaktır %90 ihtimalle. Siz fark etseniz de etmeseniz de yavaş yavaş sistem bileşenlerinizin ömrünü tüketecek ve siz anlamadan bir sürü zararlı işlemler yapacak virüsler mevcut ve oyun cracker'lar bu virüsleri kullanmaya bayılıyorlar. Nereden indirirseniz indirin bu durum çook büyük ihtimalle gerçekleşir. Eğer gerçekleşirse de ne olur? Bir ekran kartının 30-40K TL, ekmeğin 4TL olduğu; 250TL benzinle neredeyse yarım depo doldurabildiğiniz bu ülkede kendi sisteminizden olursunuz.

İster gidin crack kullanın, ister gidin satın alın. Ne yaparsanız yapın illa ki bir ucu sizden sonra bize de dokunacak. :)
Dostum kurduğun cümlelerin %90 ı sadece kendi yanlış ve hatalı fikirlerinden oluşuyor. Yazını okuyunca hangi birine cevap vereceğimi şaşırdım çünkü o kadar yanlış fikirlere sahipsin ki muhtemelen saatlerce konuşsam da gram değişmeyeceğin için seni kendi haline bırakıyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,667
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom