Neler Yeni

Ekran kartında AMD, Nvidia'ya yetişti mi?

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Arkadaşlar ekran kartı ziyade daha çok AMD işlemci mi yoksa Intel işlemci mi soruları daha çok sorulur. Eskiden olsa insanlar gözü kapalı bir şekilde Intel cevabını verirdi ama görüyorum ki son zamanlarda AMD işlemcinin taraftarı epey fazla. Performans konusunda da çok ileri gittiler. Artık bu konuda kimsenin AMD'nin Intel karşısında altta kaldığını iddia edemez. Fakat ekran kartına gelince işler değişiyor. Nvidia taraftarı AMD'ye göre çok çok fazla. Hatta bazı AMD kullanıcıları bile Nvidia diyor. Sizce ekran kartında AMD aynı işlemcide olduğu gibi durumu eşitledi mi yoksa hala kat etmeleri gereken çok yol mu var?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Ne güzel konu tam savaş çıkarmalık...

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne güzel konu tam savaş çıkarmalık...

Dostum gerçekten bu konuyu bir taraftar gibi değil de teknik olarak çok merak ediyorum. Hayatımda ilk defa Nvidia tercih etmedim ve hemen hemen tüm arkadaşlarım "Abi ne yaptın? Neden 6700 yerine 4060 almadın" gibi yorumlarda bulundular. Acaba hata mı ettim diye düşündüm. Bu yüzden de böyle bir konu açmak istedim.

alovra

80+ Bronze
yanlış olmasın ama amd de yazılımsal sıkıntılar olmasa dlls ...... fln o teknolojiler iyi olsa işe yarasa rt performansı fln iyi olsa nvıdıa tercih edilmez amd nin fiyatlar daha ii
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben 4060 yerine 6700 aldım vram dan ötürü gayette iyi tam 1080q

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Anonim Ankh
AMD, yazılımını geliştirmedikçe, hatalarını gidermedikçe Nvidia'ya yetişebileceğini sanmıyorum.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yetişmedi.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dostum gerçekten bu konuyu bir taraftar gibi değil de teknik olarak çok merak ediyorum. Hayatımda ilk defa Nvidia tercih etmedim ve hemen hemen tüm arkadaşlarım "Abi ne yaptın? Neden 6700 yerine 4060 almadın" gibi yorumlarda bulundular. Acaba hata mı ettim diye düşündüm. Bu yüzden de böyle bir konu açmak istedim.

Tarafsız olarak yorum alman çok zor bu konularda.

Bana göre iyi yapmışsın çünkü Saf güç olarak 6700 çok daha iyi bide AMD nin de DLSS 3.5 FG ye cevap olarak FSR 3 FG si var kafan o açıdanda rahat. OC konusunda AMD daha potansiyelli bence ben o açıdan AMD yi çok severim.

Ama en önemlisi o an parana göre aldığın en performanslı ne ise marka önemsiz en iyisi odur. burda iyi bir seçim yapmışsın bana göre. Driver sorunları vs. de pandemide kaldı artık o kadar olan bir durum değil. Şehir efsanesinden hallice.

Kendim RX 580 kullandım sadece AMD olarak onun dışında hep Nvidia gittim ama yinede AMD severim ekran kartında. RX 580 dışında GTX 750 Ti, GTX 1050 Ti, GTX 1660, RTX 2060, GTX 1060 ve şuan RTX 4060 kullanıyorum.

Yinede AMD ekran kartım olsa hiç rahatsız olmam seviyorum.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bana göre iyi yapmışsın çünkü Saf güç olarak 6700 çok daha iyi bide AMD nin de DLSS 3.5 FG ye cevap olarak FSR 3 FG si var kafan o açıdanda rahat. OC konusunda AMD daha potansiyelli bence ben o açıdan AMD yi çok severim.

Ama en önemlisi o an parana göre aldığın en performanslı ne ise marka önemsiz en iyisi odur. burda iyi bir seçim yapmışsın bana göre. Driver sorunları vs. de pandemide kaldı artık o kadar olan bir durum değil. Şehir efsanesinden hallice.

Kendim RX 580 kullandım sadece AMD olarak onun dışında hep Nvidia gittim ama yinede AMD severim ekran kartında. RX 580 dışında GTX 750 Ti, GTX 1050 Ti, GTX 1660, RTX 2060, GTX 1060 ve şuan RTX 4060 kullanıyorum.

Çok güzel özetlemişsin. Çok teşekkür ederim. Aslında benim kişisel olarak ilk defa tercih yaptığım bir kart. Dediğim gibi bende bundan öncesine kadar hep Nvidia kullanmıştım. RX 6700 XT kullanıyorum ve hiçbir fark görmedim. İlerleyen zamanlarda ise ne olur onu bilemem ama Nvidia ekran kartlarımı sadece eskidiği için değiştirdim. Umarım aynı deneyi mi AMD ile yaşayacağım.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Anonim Ankh

Her sene aynı şey söyleniyor, yazılımı ve hataları düzeldi, eskisi kadar kötü değil diye ama ne zaman AMD kullansam mutlaka bir crash ya da uyarı falan alıyorum. AMD, tam şans işi, kimi aldım hiç sorun yok diyor, kimi cinnet geçiriyor. RX 6000 Serisinde hatalar giderildi dendiği için 6600 almıştım, sonrasında direkt sattım kasayı, hatalarla boğuştuktan sonra, cinnet geçirdikten sonra, kullanamadıktan, oynayamadıktan sonra markanın ve saf gücün hiçbir önemi yok.

Sırf biraz daha performanslı ya da fiyatı uygun diye bu kumara girmek çok büyük tehlike.

• Beğen
Reaksiyonlar: Era.
Top Bottom