Neler Yeni

Elektriksel Input lag bilgisi olan var mı?

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
871
İsim
icardi
Saçma değil aslında fazla takınca besleyememiş

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Furkan Aykaç
Saçma değil aslında fazla takınca besleyememiş
Aslinda daha önce de ayni seyleri deniyordum hatta sadece klavyeleri bile degistirdim pc değiştirdim güç kaynagi butun parçaları degistirdim güç kaynagi bile yükselttim o zamanlar yine düzelmiyordu bu büyük ihtimalle binanin kullanim orani ya da ev ahalinin elektrik kullanimi fazla olduğu çin olabilir çünkü aylarca testler yaptim denemedigim sey kalmadi kombinin sıcak suyu açınca televizyonun kapanip acilmasi kadar saçma bir sey yoktu o zamanlar anladim elektriksel parazit vesaire ayriyetten böyle bir durum yogun kullanimda felan gecikmenin oldugunu da farkettim önerdiğin kısa süreli çözüm uretmis olabilir dediginde mantikli ama bu problemi ben en son ups ile çözdüm butun girisler doluydu mesela öyle düşün
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta bi ara ana binanin şarteli atiyordu oyle bi sacmalik vardi

Son düzenleme:

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
871
İsim
icardi
Aslinda daha önce de ayni seyleri deniyordum hatta sadece klavyeleri bile degistirdim pc değiştirdim güç kaynagi butun parçaları degistirdim güç kaynagi bile yükselttim o zamanlar yine düzelmiyordu bu büyük ihtimalle binanin kullanim orani ya da ev ahalinin elektrik kullanimi fazla olduğu çin olabilir çünkü aylarca testler yaptim denemedigim sey kalmadi kombinin sıcak suyu açınca televizyonun kapanip acilmasi kadar saçma bir sey yoktu o zamanlar anladim elektriksel parazit vesaire ayriyetten böyle bir durum yogun kullanimda felan gecikmenin oldugunu da farkettim önerdiğin kısa süreli çözüm uretmis olabilir dediginde mantikli ama bu problemi ben en son ups ile çözdüm butun girisler doluydu mesela öyle düşün

sıcak su açınca televizyon gidiyorsa binadaki elektrik hattı yetersiz demek ki. ya da ev içindeki kablolar yanlış döşenmiş olabilir ya da sigorta panosunda hatalı bağlama olabilir. ac elektrikte gecikme teorik olarak olmaması lazım. gelen elektriğin frekansı belli. voltaj dengesizliği var büyük ihtimalle onu da ups ile çözüyorsun aslında.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Uğur Yalçın
sıcak su açınca televizyon gidiyorsa binadaki elektrik hattı yetersiz demek ki. ya da ev içindeki kablolar yanlış döşenmiş olabilir ya da sigorta panosunda hatalı bağlama olabilir. ac elektrikte gecikme teorik olarak olmaması lazım. gelen elektriğin frekansı belli. voltaj dengesizliği var büyük ihtimalle onu da ups ile çözüyorsun aslında.
Ben de elektrikçiler çağırdım hiçbir şey yapmadan gidiyor hepsi. Adama derdini anlattığın zaman elektrikten olsa bilgisayar hiç açılmaz vs. diyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Uğur Yalçın

Hocam oyun iyi mi hala

The Semih

80+ Silver
Hocam format atınca falan bir süreliğine iyi oluyor ben de onu anlamadım. Güvenli modda iken mouse çok akıcı masaüstünde bile.
Ben bu sorunları custom windows kullanarak çözdüm, bilgisayarına yüklediğin programlar arkaplan uygulamaları, D3D cache dosyaları, Log dosyaları bunların hepsini düzenli olarak silmen gerekiyor silmezsen bir süre sonra laglar başlıyor.

1722527465754.png

PC de arkada çalışan uygulama sayısı 26 minimum bu düzeyde tutarak kasma donma sorunundan kurtuldum ben :D

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Furkan Aykaç
Ben bu sorunları custom windows kullanarak çözdüm, bilgisayarına yüklediğin programlar arkaplan uygulamaları, D3D cache dosyaları, Log dosyaları bunların hepsini düzenli olarak silmen gerekiyor silmezsen bir süre sonra laglar başlıyor.

Alıntıyı görüntüle

PC de arkada çalışan uygulama sayısı 26 minimum bu düzeyde tutarak kasma donma sorunundan kurtuldum ben :D
Hocam ghostspectra ve yan custom windowslarin hepsini denedim çözülmedi duzelir gibi oluyor geri bozuluyordu ups ile bugun gece yine gecikme yaşadım hala anlam veremedim ama gecikme problemi ups ile çoğunlukla azalttim

Hocam hala iyiyse ve plasebo değilse bende almayı düşünüyorum.
Hocam çoğunluk olarak çözüm olarak sağladı ama gece bi gecikme yaşadım belirli bi süre sonrasında sabah düzelmişti

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Uğur Yalçın

Alıntıyı görüntüle

Tonlarca custom os denedim ve hiçbiri kalıcı çözüm sunmuyor. Fps' imde falan bir problem yok sadece mouse da gecikme var.

Furknaykc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Furkan Aykaç
Tonlarca custom os denedim ve hiçbiri kalıcı çözüm sunmuyor. Fps' imde falan bir problem yok sadece mouse da gecikme var.
Ev değiştirmek en mantıklısı :(((

Bana da farz oldu

Alıntıyı görüntüle

Hocam hangi custom Windows kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

The Semih

80+ Silver

Bana da farz oldu

Hocam hangi custom Windows kullanıyorsunuz?
1722539088306.png

Arama yerine grafik yazın bu 2 ayarı aktif edin gecikmeyi düşürüyor. Voicemeeter uygulamasını kullanıyorsanız input laga sebep oluyor, CCleaner + AMD chipset driver bunları YÜKLEMEYİN pc ye.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,378
Üyeler
154,566
Son üye
muzotektuga
Top Bottom