Neler Yeni

En İyi PSU ya Gerek Var Mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ozan Alagöz
Selamlar. Ben yakın zamanda bilgisayar toplayacağım ama net bir bütçem yok. Elime para geçtikçe parçaları yavaş yavaş alacağım. Tam olarak nasıl bir sistem düzeceğimi de bilmiyorum. tabii ki her oyuncu gencin hayali i9-10900 rtx2080ti gibi sistemler kurmak ama böyle bir sistemim olacağını sanmıyorum. Gerçekçi düşünürsek maximum i7-10700 ve 2070ti gibi bir sistem kurarım ya da bu bileşenlerin daha yenilerini. Tabi daha altı da olabilir. Çok anladığım bir sektör değil bu bilgisayar sektörü. Ben sadece oyun oynamasını biliyorum. :D İnternetten araştırdığım kadarıyla PSU ların 80+ sertifikasına sahip olanlarından alınmalı. Bunlarda sadece 80+ ve 80+ bronz silver gold platinum titanium olarak 5 e ayrılıyor. Ben standart bir oyuncuyum ve psu dan beklentim güvenli olması. Sistemimi korusun bana yeter. Kaç w lık almam gerektiğini de bilemiyorum 2080 ti ile i9-10900 a göre alırım sanırım ve ömürlük kullanırım diye düşünüyorum. Yani psu nın idealı hangi sertifikadır sıradan bir oyuncuya göre? Mesela titanıum platinum gibi psu lar 2000 liraları aşıyor fakat goldlar 1000 liralar bandında. Gold alsam işimi görür mü? Tavsiye ettiğiniz marka model var mı? Kaç watt olmalı? Hangi korumaları olmalı? Modüler olmalı mı? Mesela çoğu kişi sese de önem veriyor ben vermiyorum gürültülü çalışabilir yeter ki iyi çalışsın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
PSU 80+ sertifikasına göre alınmaz dostum. i9 10900 ve RTX 2080 Ti'lı bir sisteme 750 Watt ve üstü güzel olur. Bütçen nedir PSU için?

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ozan Alagöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PSU 80+ sertifikasına göre alınmaz dostum. i9 10900 ve RTX 2080 Ti'lı bir sisteme 750 Watt ve üstü güzel olur. Bütçen nedir PSU için?
İnternetten baktım goldlar 1000 lira platlar titanlar 2000 2500 liralardaydı. Şu an bütçem yok ama ilk alacağım şey kasa ve psu olacak. Yani 1000 liralık bir psuyu alabilirim ama 2000 liralığı almak pek işime gelmez. Gold sertifika eğer işimi görecekse bütçeye bin lira diyelim

Uygâr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,556
İsim
Uygar Güllüpınar
Instagram
lilnyks0
Selamlar. Ben yakın zamanda bilgisayar toplayacağım ama net bir bütçem yok. Elime para geçtikçe parçaları yavaş yavaş alacağım. Tam olarak nasıl bir sistem düzeceğimi de bilmiyorum. tabii ki her oyuncu gencin hayali i9-10900 rtx2080ti gibi sistemler kurmak ama böyle bir sistemim olacağını sanmıyorum. Gerçekçi düşünürsek maximum i7-10700 ve 2070ti gibi bir sistem kurarım ya da bu bileşenlerin daha yenilerini. Tabi daha altı da olabilir. Çok anladığım bir sektör değil bu bilgisayar sektörü. Ben sadece oyun oynamasını biliyorum. :D İnternetten araştırdığım kadarıyla PSU ların 80+ sertifikasına sahip olanlarından alınmalı. Bunlarda sadece 80+ ve 80+ bronz silver gold platinum titanium olarak 5 e ayrılıyor. Ben standart bir oyuncuyum ve PSU dan beklentim güvenli olması. Sistemimi korusun bana yeter. Kaç w lık almam gerektiğini de bilemiyorum 2080 ti ile i9-10900 a göre alırım sanırım ve ömürlük kullanırım diye düşünüyorum. Yani PSU nın idealı hangi sertifikadır sıradan bir oyuncuya göre? Mesela titanıum platinum gibi PSU lar 2000 liraları aşıyor fakat goldlar 1000 liralar bandında. Gold alsam işimi görür mü? Tavsiye ettiğiniz marka model var mı? Kaç watt olmalı? Hangi korumaları olmalı? Modüler olmalı mı? Mesela çoğu kişi sese de önem veriyor ben vermiyorum gürültülü çalışabilir yeter ki iyi çalışsın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
750w 80+ gold psular ya da daha üstü olabilir bütçene bağlı. Ama markanın güvenilir olduğuna, çok tercih edildiğine, gerçekten parasının hakkını veren ve 80+ gold olduğuna emin ol.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ozan Alagöz

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
İnternetten baktım goldlar 1000 lira platlar titanlar 2000 2500 liralardaydı. Şu an bütçem yok ama ilk alacağım şey kasa ve PSU olacak. Yani 1000 liralık bir psuyu alabilirim ama 2000 liralığı almak pek işime gelmez. Gold sertifika eğer işimi görecekse bütçeye bin lira diyelim
Eyvallah. Dediğim gibi sertifikasına göre PSU alınmaz. Ne kadar güç verebiliyor, hangi kablolardan ne kadar var diye bakılır. Eğer daha net bir bütçe verirsen ona göre bir şey önereceğim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ozan Alagöz
Eyvallah. Dediğim gibi sertifikasına göre PSU alınmaz. Ne kadar güç verebiliyor, hangi kablolardan ne kadar var diye bakılır. Eğer daha net bir bütçe verirsen ona göre bir şey önereceğim.
Ben bütçeyi kendim belirlemektense bu işi güç kaynağına bırakıyorum. Yani bir oyuncu sistemi (para kazanmak/twitch youtube yapmak gibi isteklerim yok sadece oyun) en fazla ne kadar güç tüketir? Atıyorum 1000W . Bu güçteki fiyat performans güvenlik özelliklerine sahip verimli bir güç kaynağı istiyorum. Bu özelliklerdeki güç kaynağı kaç para ise hedefim o parayı denkleştirmek olacak yavaş yavaş da sistemi denkleştireceğim. Ben daha kaç W lık bir güç kaynağı almalıyım onu bilemiyorum. İnternette hesaplama siteleri var ama bunlar doğru olur mu ki?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Ben bütçeyi kendim belirlemektense bu işi güç kaynağına bırakıyorum. Yani bir oyuncu sistemi (para kazanmak/twitch youtube yapmak gibi isteklerim yok sadece oyun) en fazla ne kadar güç tüketir? Atıyorum 1000W . Bu güçteki fiyat performans güvenlik özelliklerine sahip verimli bir güç kaynağı istiyorum. Bu özelliklerdeki güç kaynağı kaç para ise hedefim o parayı denkleştirmek olacak yavaş yavaş da sistemi denkleştireceğim. Ben daha kaç W lık bir güç kaynağı almalıyım onu bilemiyorum. İnternette hesaplama siteleri var ama bunlar doğru olur mu ki?
O sisteme 1000 Watt overkill olur, gereği yok o kadarına. Düzgün bir 750 Watt'lık PSU ile işinizi görürsünüz ve iyi de olur. Bulabilirseniz XPG CORE REACTOR 750 Watt, Corsair RM750 (2019) gibi PSU'lar alın veya siz bir PSU bulursanız bana atın, iyi mi kötü mü olduğunu söylerim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,055
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom