Neler Yeni

Öneri En iyi termal macun (Sıvı Metal) (50TL, 128 w/m.k)

BeratColak5

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
Berat-Çolak
Merhabalar, size az önce bulduğum ve 128w/m.k iletkenliğe sahip 1.5 gram'ı 50TL olan harika sıvı metali önermek istiyorum.
Thermal Grizzly Kryonaut'dan 10,25 kat daha iletken.
AliExpress - LT-100 Sıvı Metal
İSİMFİYATAĞIRLIKİLETKENLİK
LT-10050TL1,5g128 W/m·K
Thermal Grizzly Conductonaut190TL1g73 W/m·K
Thermal Grizzly Kryonaut140TL1g12,5 W/m·K

Fiyatlara tıklayarak linklerine ulaşabilirsiniz. Konu kısa oldu biraz telefondan en fazla bu kadar yapabildim.
sıvı metalli bu macunlar normal terman macun gibi olmuyor bu macunlar iletken pc yi yakabilirsiniz benden demesi

MikoBura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
İbrahim Akın Lekesiz
sıvı metalli bu macunlar normal terman macun gibi olmuyor bu macunlar iletken PC yi yakabilirsiniz benden demesi
Elektriği iletiyor ancak eğer gidipte anakarta sürmezsen hiç bir şey olmaz :d
İşlemci ve Soğutucu arasına süreceksin onların arasında geçen bir elektrik yok yani bu güne kadar kaç tane pcsini bu şekilde yakan gördün bebek yapmayacak sen yapacaksın, zaten dikkat edersin.
Her açtığım sıvı metal konusunda insanları korkutuyorsunuz.

youtubeda falan baya videosu var. Soğutucu yüzeyi ile tepkimeye girip 2 bileşene de zarar verebiliyor. Bazı metaller ile sorun olmuyor ama şansa atmam şahsen
Eğer soğutucu yüzeyi alüminyum yada alüminyum içeren bir şey değilse (sadece yüzeyi) hiç bir sorun olmuyor alüminyum ile tepkimeye giriyor sadece.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevap yok mu :) emoji bırakmakla olmuyor o iş :)

Son düzenleme:

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Soğutucunun IHS'e temas ettiği yer alüminyum ise tavsiye etmiyorum. Tepkime verir. Kryonaut alın geçin.

MikoBura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
İbrahim Akın Lekesiz
Soğutucunun IHS'e temas ettiği yer alüminyum ise tavsiye etmiyorum. Tepkime verir. Kryonaut alın geçin.
Genelde alüminyum olmuyor bakır oluyor o yüzden sorun değil bence.

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Ciddi bir sıcaklık farkı olmayacak, artık Intel işlemciler de Ryzen işlemciler de IHS ile Die arasında lehim kullanıyor, ben ona vereceğiniz para ile daha iyi bir anakart almanızı öneriyorum. Sıvı soğutmanızda CFM ve statik basınç değeri daha yüksek fanlar kullanın, vesaire vesaire.

MikoBura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
İbrahim Akın Lekesiz
Ciddi bir sıcaklık farkı olmayacak, artık Intel işlemciler de Ryzen işlemciler de IHS ile Die arasında lehim kullanıyor, ben ona vereceğiniz para ile daha iyi bir anakart almanızı öneriyorum. Sıvı soğutmanızda CFM ve statik basınç değeri daha yüksek fanlar kullanın, vesaire vesaire.
Kanka 50tl o yüzden fark yaratacak hem Kryonaut'dan daha ucuz hemde daha iyi sogutacak zaten PF360 yada X73 alacağım daha iyisi varsa söyle alayım bütçe 2000tl güzelliği önemli değil soğutması önemli

X72*

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Kanka 50tl o yüzden fark yaratacak hem Kryonaut'dan daha ucuz hemde daha iyi sogutacak zaten PF360 yada X73 alacağım daha iyisi varsa söyle alayım bütçe 2000tl güzelliği önemli değil soğutması önemli

X72*
Ne için bütçe 2000 TL? Termal macun+sıvı soğutma mı?

MikoBura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
İbrahim Akın Lekesiz

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
İyi de, PF360 zaten 1100 lira. O bütçede gider kasanızı yükseltirsiniz, fanlara pull-push yaparsınız? Daha iyi bir kasa kullanın, diyeceğim şey bu. Fan satın alın veya.

MikoBura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
İbrahim Akın Lekesiz
İyi de, PF360 zaten 1100 lira. O bütçede gider kasanızı yükseltirsiniz, fanlara pull-push yaparsınız? Daha iyi bir kasa kullanın, diyeceğim şey bu. Fan satın alın veya.
PF'nin fanlarını mı değiştireyim anlamadım? Kasa zaten hava sirkülasyonu için harika mis gibi kasa, fanları falanda iyi, sıvı metal çok güçlü, sıvı soğutma çok güçlü yani dizilebilecek en serin sistem bu şuan. Sadece sıvı metal 10-20 derece fark yaratıyor, sıvı soğutma 20-30 derece fark yaratıyor. Baya serin sistem

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
PF'nin fanlarını mı değiştireyim anlamadım? Kasa zaten hava sirkülasyonu için harika mis gibi kasa, fanları falanda iyi, sıvı metal çok güçlü, sıvı soğutma çok güçlü yani dizilebilecek en serin sistem bu şuan. Sadece sıvı metal 10-20 derece fark yaratıyor, sıvı soğutma 20-30 derece fark yaratıyor. Baya serin sistem
Peki madem, siz bilirsiniz, sistemin tam hali nasıl merak ettim.

MikoBura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
166
İsim
İbrahim Akın Lekesiz
PF360dan daha güçlü, bendeki sıvı metalden daha iletken varsa söyle çünkü çok serin bir sistem yapmak istiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,684
Üyeler
149,959
Son üye
M1RKET
Top Bottom