Neler Yeni

Eski Donanıma Windows 10 mu 8.1 mi ?

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
şuan zaten win10 pro 20h2 kurulu 8.1 e geçersem performans etkilenir mi ciddi şekilde
Ciddi bir şekilde etkilenmez. 200 mb Ram kullanımı felan fark ediyor sadece. Yani 2 sekme Chrome fark var. Bence Windows 10 da kal. 8.1 çok sıkıcı ve karmaşık, ama stabil mi? Stabil. Tavsiyem Windows 10 da kal, her zaman güncel kalmak iyidir. Bende i3 2310m ve 120gb ssd li laptop var Windows 10 pro 20h2 kurulu ve kaymak gibi akıyor.

Wierotten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Berk UÇAN
Windows 7 olmaz diyorsan ve ikisinden biri diyorsa 8.1 Home kur. Bir nebze rahatlatır.
format atarak mı geçiş yapmalıyım yoksa uygulamasını indirerek mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ciddi bir şekilde etkilenmez. 200 mb Ram kullanımı felan fark ediyor sadece. Yani 2 sekme Chrome fark var. Bence Windows 10 da kal. 8.1 çok sıkıcı ve karmaşık, ama stabil mi? Stabil. Tavsiyem Windows 10 da kal, her zaman güncel kalmak iyidir. Bende i3 2310m ve 120gb ssd li laptop var Windows 10 pro 20h2 kurulu ve kaymak gibi akıyor.
ram takviyesi yaparsam ciddi performans artışı olur mu peki

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
format atarak mı geçiş yapmalıyım yoksa uygulamasını indirerek mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ram takviyesi yaparsam ciddi performans artışı olur mu peki
Rami 8 GB yaparsan Windows 10 da daha iyi performans alırsın, 8.1 de performans Windows 10 ile aynı olur.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
Oyun oynamayacaksan (basit de olsa) SSD ile istediğin sistemde akabilirsin. RAM, ekran kartı ve şu bu takviyesi yapmak yerine her yeni bir şey alacakken parayı bir köşeye at bir APU dizersin ileride daha iyi olur. SSD, PSU gibi aktarılabilecek parçaları alabilirsin tabi.

Wierotten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Berk UÇAN
Oyun oynamayacaksan (basit de olsa) SSD ile istediğin sistemde akabilirsin. RAM, ekran kartı ve şu bu takviyesi yapmak yerine her yeni bir şey alacakken parayı bir köşeye at bir APU dizersin ileride daha iyi olur. SSD, PSU gibi aktarılabilecek parçaları alabilirsin tabi.
monitör dahil 3500-4000 TL ye güzel bir apu toplar mıyım cs dir valoranttır kasmadan oynamak için ?

brtgrup

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Berat Durmaz
Selamlar. 8 Yıllık bir laptopum var. Bu bilgisayara windows 10 mu iyi gider windows 8.1 mi önceden 8.1 kullanıyordum ve oyunlarda hiç bir kasma falan olmuyordu gta 4 ü 60 fps falan oynuyabiliyordum. şimdi ise 10 fps te bile oynayamıyorum. Bu sorun 8 yıl olduğu için eskimiş sistem yüzünden mi yoksa işletim sistemi farkı yüzünden mi?
Sistemin Özellikleri
  • İşlemciINTEL Core™ i3
  • İşlemci ModeliIntel® Core i3-4005U
  • İşlemci Hızı1.70 GHz
  • İşletim SistemiLinux
  • Sistem Belleği4 GB
  • Sabit Disk (HDD)500 GB
  • Ekran Kartı HafızasıPaylaşımlı
  • Ekran KartıIntel HD Graphics
  • Ekran Özelliği15.6"
  • Ekran Çözünürlüğü1366 X 768
  • Optik SürücüVar
  • KlavyeTürkçe Q
  • HDMIVar
  • Ethernet (LAN)Var
  • Kablosuz HaberleşmeVar
  • Bluetooth ÖzelliğiVar
  • Parmak İzi OkuyucuYok
  • Kart OkuyucuVar
  • Ağırlık2.40 kg
  • Garanti24 Ay Dell Türkiye Garantili
Windows 7 starter 32 bit

Wierotten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Berk UÇAN
O tarz oyunlar için olabilir, konu açarsan bulunur. Bütçen iyi bayağı.
Yani APU için iyi :)
Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın. Bundan önceki konum zaten 3500 TL sistem toplama fakat 1 kişi bile cevap yazmadı :(

Top Bottom