Neler Yeni

ETH Mining yaparken elektrik bedavaysa core clock düşürmek mantıklı mı?

kenanm24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kenan Memmedli
Merhaba, Gigabyte RTX 2060 6GB Kartımla mining yapma kararı aldım ve şu an -500 Core ve +1200 Memory ayarı ile 60 Derecede %49 fan hızı ile 30-32MH/s görüyorum, sorum şu ki elektriğe para ödemiyoruz o yüzden en yüksek MH/s almak için core clockdaki underclocku kaldırmalı mıyım?

YinYang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
-
Elektriğe para ödemiyoruz ne demek?

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
ömer faruk nakış
Ne demek elektriğe para ödemiyoruz kendiniz üretiyorsanız arta kalan kısmı zaten satmıyor msuunuz her ihtimalde elektirk tüketiyor yani ama kaçaksa bilemem

kenanm24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kenan Memmedli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Elektriğe para ödemiyoruz ne demek?
Ne demek elektriğe para ödemiyoruz kendiniz üretiyorsanız arta kalan kısmı zaten satmıyor msuunuz her ihtimalde elektirk tüketiyor yani ama kaçaksa bilemem
Yurtta kalıyorum ve elektrik faturası bize yansımıyor, zaten gaming yaptığımda bile bilgisayarım 11400 kullandığı için yüksek elektrik tüketiyor. Ve hayır kaçak, yasadışı vb. şeyler yapmıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
ömer faruk nakış
windows mining bence sıkıntılı bir durum ben yaklaşık 1 yıl kadar yaptım çok fazla mavi ekran hatası veriyordu en iyisi rig kurmak ama yurtta bildiğim kadarıyla kontroller oluyor baya sıkıntı yaşarsın rig kurarsan windows miningte farkedileceğini sanmam ama laptobun varsa zaten havalar ısındı en az 60 derecede minng yapacak akrt karta ve laptoba yazık yapma bunun yerine aile evinde küçük çaplı bir rig kurabilrisin laptobu satıp

kenanm24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kenan Memmedli
windows mining bence sıkıntılı bir durum ben yaklaşık 1 yıl kadar yaptım çok fazla mavi ekran hatası veriyordu en iyisi rig kurmak ama yurtta bildiğim kadarıyla kontroller oluyor baya sıkıntı yaşarsın rig kurarsan windows miningte farkedileceğini sanmam ama laptobun varsa zaten havalar ısındı en az 60 derecede minng yapacak akrt karta ve laptoba yazık yapma bunun yerine aile evinde küçük çaplı bir rig kurabilrisin laptobu satıp
Yurt özel yurt o yüzden kimsenin karıştığı yok bizim ne yapıp yapmadığımıza dair, ve PC kullanıyorum laptop değil. Rig de değil zaten kendi bilgisayarımda şahsi kullanım için aldığım 2060ı kullanmadığımda kazım yapsın diye kullanıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
ömer faruk nakış
kullanırken de kazım yapabilir aslında çok korkutucu bir şey değil dediğim gibi ben 4 kartlık bir sistem kurmuştum sonradan satıp rige geçtim gayet rahat kullanıkıyordu bilgisayar kasamadan ama ayda 1 2 kere mavi ekran hatası alıyordum formatsız düzeliyordu o da gayet rahat yapabilirsin sıkıntı çıkmaz 550 tl geliri olur sana
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yurt özel yurt o yüzden kimsenin karıştığı yok bizim ne yapıp yapmadığımıza dair, ve PC kullanıyorum laptop değil. Rig de değil zaten kendi bilgisayarımda şahsi kullanım için aldığım 2060ı kullanmadığımda kazım yapsın diye kullanıyorum
elektriksiz olduğu için 550 tl tabii ki
ama kartı 60 derecede çalıştırma bir şekilde soğutma sağla 60 derece çok fanını %80 egetirirsen 53 54 e inecektir zaten ama ses yapar biraz

kenanm24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kenan Memmedli
kullanırken de kazım yapabilir aslında çok korkutucu bir şey değil dediğim gibi ben 4 kartlık bir sistem kurmuştum sonradan satıp rige geçtim gayet rahat kullanıkıyordu bilgisayar kasamadan ama ayda 1 2 kere mavi ekran hatası alıyordum formatsız düzeliyordu o da gayet rahat yapabilirsin sıkıntı çıkmaz 550 TL geliri olur sana
asıl sorum şeydi aslında elektrik faturası sıkıntısı olmayan birisi core clockları düşürmeli mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
212
İsim
ömer faruk nakış
asıl sorum şeydi aslında elektrik faturası sıkıntısı olmayan birisi core clockları düşürmeli mi
benim bildiğim kadarıyla etkisi olmayacak deneyebilirsin olursada çok mikro etkiler olur eth memory ile kazılır mesela rvn yada firo kazsaydın etki ederdi ama bunda etmyecek bence

kenanm24

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Kenan Memmedli
benim bildiğim kadarıyla etkisi olmayacak deneyebilirsin olursada çok mikro etkiler olur eth memory ile kazılır mesela rvn yada firo kazsaydın etki ederdi ama bunda etmyecek bence
teşekkürler yardımın için :)

Top Bottom