Neler Yeni

Yardım Evde Topraklama Yok Yeni Sisteme Nasıl Psu Almalıyım

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Evde maalesef topraklama hattı yok. Yeni sistem toplayacağım psu nasıl olmalı. Bronze gold bi fark eder mi topraklamayla alakalı. V2 sistemini kullandım bu evde hiç sıkıntı yaşamadım ama yine de önlem almak lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
197
İsim
mehmet
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Evde maalesef topraklama hattı yok. Yeni sistem toplayacağım psu nasıl olmalı. Bronze gold bi fark eder mi topraklamayla alakalı. V2 sistemini kullandım bu evde hiç sıkıntı yaşamadım ama yine de önlem almak lazım.
benim yaşadığım yerde elektrikler sürekli kesiliyor. akım dengesi geliyor. pirizde akım koruma var, uzatma prizde de akım koruma var, fsp 1100w ups'e bağlı, ordan da akım korumalı priz var, bilgisayar psu'su buna bağlı, psu da gold sertifikalı sen düşün :D

Yigtde

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bedirhan Yiğit Dengiz
Çok kötü bir şey yahu Allah yardımcın olsun eski evde akım dengesizliği var diye 2 tv bozuldu sarj aletleri bozuldu senin alman gereken iyi bir priz

Aykut D.

80+ Gold
Psu topraksiz çalışır fakat can güvenliği için toprak gerekli toprağa bakır levha sapla onuda kablo ile pc'nin olduğu prizie bağla kendi toprağını sağlamış olursun .

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Akım korumalı olup olmadığını nasıl anlıyoruz mesela alacağım sistemde https://www.sinerji.gen.tr/asus-750w-tuf-gaming-80-bronze-guc-kaynagi-p-38115 bu güç kaynağını eklemişler
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim yaşadığım yerde elektrikler sürekli kesiliyor. akım dengesi geliyor. pirizde akım koruma var, uzatma prizde de akım koruma var, fsp 1100w ups'e bağlı, ordan da akım korumalı priz var, bilgisayar psu'su buna bağlı, psu da gold sertifikalı sen düşün :D
Gold sertifika olması bir şey değiştirmiyormuş sanırım topraklama yoksa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu topraksiz çalışır fakat can güvenliği için toprak gerekli toprağa bakır levha sapla onuda kablo ile pc'nin olduğu prizie bağla kendi toprağını sağlamış olursun .
Hiç anlamıyorum elektrik işlerinden o yüzden kendim riske girmek istemem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
keday samur
akım korumasının toprakla alakası yok.

toprak bambaşka olay. sadece o demek değil.

topraksız prizde ekran kartlarım yük altında üzerindeki metal tabaka statik elektriklenirdi dokununca hissederdim.

toprak o demek değil. en kötü üçlü prizinin toprağını al kabloyla kalorifer peteklerine falan bağla. 20+ yıllık binalardan daha verimli toprak olur.

evleri yapıyorlar toprak bakır levha artık seneler geçtikçe zemindeki toprağın suyla bağlantısı kesildiğinden işlevini yitiriyor. 10+ yıllık eski evlerde. toprak canlılık demektir suyla toprakla bakır levhanın bağlantısı olmalı ki elektriği alabilsin.

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
akım korumasının toprakla alakası yok.

toprak bambaşka olay. sadece o demek değil.

topraksız prizde ekran kartlarım yük altında üzerindeki metal tabaka statik elektriklenirdi dokununca hissederdim.

toprak o demek değil. en kötü üçlü prizinin toprağını al kabloyla kalorifer peteklerine falan bağla. 20+ yıllık binalardan daha verimli toprak olur.

evleri yapıyorlar toprak bakır levha artık seneler geçtikçe zemindeki toprağın suyla bağlantısı kesildiğinden işlevini yitiriyor. 10+ yıllık eski evlerde. toprak canlılık demektir suyla toprakla bakır levhanın bağlantısı olmalı ki elektriği alabilsin.
Evde kalorifer vs yok. Maalesef elektrik işlerinden de anlamıyorum. Bu evde v2 sistemini de kullandım yıllarca hatta normal üçlü prizle kullandım hiç sıkıntı yaşamadım ama şimdi daha güncel daha iyi bir sistem alacağım için bi önlem almak istiyorum

DESMOND

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Cüneyt Tavşanoğlu
Top Bottom