Neler Yeni

Evde vücut geliştirebilir miyim?

Microsoft

80+ Bronze

PinsizAMD

80+ Bronze
Selamünaleyküm forum, elimde 5KG 2 tane dumbell ile barfiks çubuğu mevcut dünden itibaren evde üst vücud yani ön kol arka kol omuz sırt biceps v.s kaslarını çalışmaya başladım, çalıştığım günler Pazartesi, Çarşamba ve cuma toplam 6-7 egzersiz çalışıyorum setler halinde bunun dışında beslenmeme de dikkat ediyorum her sabah yulaf ezmesi yumurta öğlen ve akşam et balık tarzı protein ağırlıklı besleniyorum. Bilgisi olanlara sorum şu, şuanda 60 kiloyum 16 yaşındayım ve kilo alıp omuzlarımı genişletmek kol kası göğüs kası şişirmek geliştirmek istiyorum evde düzenli olarak 3 ay 6 ay gibi süreler çalışırsam yapabilirmiyim yoksa salona kaydolmam şartmıdır?
BU ZENCİ ABİMİZ BU VUCUDU 2 METREKALERİK HAPİSHANE HÜCRESİNDE YAPMIŞ SANIRIM GERİSİNİ SEN DÜŞÜN
5-jpg.44586

BU ZENCİ ABİMİZ BU VUCUDU 2 METREKALERİK HAPİSHANE HÜCRESİNDE YAPMIŞ SANIRIM GERİSİNİ SEN DÜŞÜN
5-jpg.44586
Vücut geliştirme evde yapılmaz salon şart diyenlere çok aldırış etmiyorum hocam zaten dummbell ile barfiks çubuğu varsa bal gibide yapılır düzenli çalışma şart sadece ve bu iki alet de var bende bakalım düzenli çalışmaya başladım sonuç ne olacak göreceğiz :).

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Dambıl ve barfiks barın varmış. Her türlü antrenmanı yapabilirsin. Tabi ki spor salonunu hiçbir şey tutamaz ama hani evde yaptığın sporda direkt sana cevap verir.
Barfiks ile sırt kol geliştirirsin.
Sadece dambıllarla kol, göğüs, sırt çalışabilirsin.

Dambıl ve barfiks barın varmış. Her türlü antrenmanı yapabilirsin. Tabi ki spor salonunu hiçbir şey tutamaz ama hani evde yaptığın sporda direkt sana cevap verir.
Barfiks ile sırt kol geliştirirsin.
Sadece dambıllarla kol, göğüs, sırt çalışabilirsin.
Aynen öyle hocam bende bundan bahsediyorum zaten 5KG 2 dumbell var onlar hafif gelmeye başladığında 8KG 2 dumbell alacağım öyle öyle arttırırım şuan programım da hazır zaten sadece haftada kaç gün yapıp kaç gün dinleneceğime karar veremedim yani en verimli çalışma hangi şekilde olur onu araştırıyorum şuan.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Aynen öyle hocam bende bundan bahsediyorum zaten 5KG 2 dumbell var onlar hafif gelmeye başladığında 8KG 2 dumbell alacağım öyle öyle arttırırım şuan programım da hazır zaten sadece haftada kaç gün yapıp kaç gün dinleneceğime karar veremedim yani en verimli çalışma hangi şekilde olur onu araştırıyorum şuan.
Tüm vücut çalışacaksan 1 gün yap 1 gün yapma. Ki böyle çalışman daha iyi olacağı düşüncesindeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8KG 2 dumbell alacağım
8 KG dambıl almak yerine direnç bandı da düşünebilirsin.

Tüm vücut çalışacaksan 1 gün yap 1 gün yapma. Ki böyle çalışman daha iyi olacağı düşüncesindeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8 KG dambıl almak yerine direnç bandı da düşünebilirsin.
Yok hocam tüm vücut değil ben zaten 7 yaşımdan 13 yaşıma kadar aktif futbol oynayan biriydim sürekli ondan dolayı bacak kaslarım fena değildir ben üst vücud çalışıyorum şuanlık karın kası da dahil değil buna ama ilerde onu da çalışacağım düzenli yani ben biceps triceps omuz ön kol arka kol göğüs kanat v.s kaslarını çalışıp geliştirmek şişirmek istiyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Yok hocam tüm vücut değil ben zaten 7 yaşımdan 13 yaşıma kadar aktif futbol oynayan biriydim sürekli ondan dolayı bacak kaslarım fena değildir ben üst vücud çalışıyorum şuanlık karın kası da dahil değil buna ama ilerde onu da çalışacağım düzenli yani ben biceps triceps omuz ön kol arka kol göğüs kanat v.s kaslarını çalışıp geliştirmek şişirmek istiyorum.
Tüm vücut derken onu demek istedim zaten. Göğüs, kol, sırt, omuz aynı gün. Öbür türlüsü ise bir gün göğüs, kol, öbür gün sırt, omuz misal.
Altı çizili cümlem sadece misal. Belki biraz farklıdır. İşte biceps bir gün triceps öbür gün. İtme çekme diye ayırırlar genelde.

Tüm vücut derken onu demek istedim zaten. Göğüs, kol, sırt, omuz aynı gün. Öbür türlüsü ise bir gün göğüs, kol, öbür gün sırt, omuz misal.
Altı çizili cümlem sadece misal. Belki biraz farklıdır. İşte biceps bir gün triceps öbür gün. İtme çekme diye ayırırlar genelde.
Tamamdır hocam o zaman ben bencede 1 gün yapayım bir gün yapmiym daha iyi verimli olur diye düşünüyorum bende.

Berke Fitness

80+ Bronze
Hocam bu işlerden anlayan bi kuzenim var sordum kendisine evde dummbell ve barfiks çubuğu ile yapabileceğin hareketler kısıtlı olduğundan hafta içi her gün çalış hafta sonu dinlen dedi sence böyle yapsam bir şey olur mu gelişimim etkili hızlı olsun istiyorum.
haftada 1 gün dinlenebilirsin
ege fitnessin bu antrenmanini tavsiye ederim haftada 3 gun

Top Bottom