Neler Yeni

EXVEGA Andromeda Oyuncu Koltuğu İncelemesi.

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Kerem Hot
sonucu lütfen mutlaka yazın hocam bende ona göre bir aksiyon alırım belki =)
Ahahaha tamamdır dönüş yapacağım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet ülkenin ekonomik durumundan dolayı mecburen araştırıyoruz ve en iyi f/p ürünü bulmaya gayret ediyoruz. Ürünler ucuz olsa fazla düşünmeden sipariş ver geç kafasında olurduk ama mümkün değil :)
Bir de şu görselde https://www.hizliresim.com/fjtgifv koltuk tam dik pozisyonda mı ayarlı hocam bayağı eğik duruyor da
yok hocam en alçak konumda ve en geri konumda

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Kerem Hot
sonucu lütfen mutlaka yazın hocam bende ona göre bir aksiyon alırım belki =)
Dostum bugün mağazaya gittim ve oradan da imalat daha doğrusu fabrikadan demonte gelen şeyleri burada birleştirilen kısıma gittim. Oradaki adam sağolsun bayağı ilgilendi ve koltuğumun sadece sırt kısmı hariç her şeyi değiştirdi. Ve çift mekanizma denilen sistemden taktı. Şimdi koltukta o bahsettiğim geriye doğru esneme yok tamamen düzeldi üstelik sende tek kol vardır altta büyük ihtimal o bende sağlı sollu çift kol oldu. Arkaya doğru yatırdığında normalde istediğin yerde durduramıyordun şimdi istediğim yerde durdurabiliyorum daha kullanışlı oldu. Ama adamın dediği internette alınanda problem olduğunda bu kadar ilgili olmayabilirler dedi.

pozalba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
nk
Dostum bugün mağazaya gittim ve oradan da imalat daha doğrusu fabrikadan demonte gelen şeyleri burada birleştirilen kısıma gittim. Oradaki adam sağolsun bayağı ilgilendi ve koltuğumun sadece sırt kısmı hariç her şeyi değiştirdi. Ve çift mekanizma denilen sistemden taktı. Şimdi koltukta o bahsettiğim geriye doğru esneme yok tamamen düzeldi üstelik sende tek kol vardır altta büyük ihtimal o bende sağlı sollu çift kol oldu. Arkaya doğru yatırdığında normalde istediğin yerde durduramıyordun şimdi istediğim yerde durdurabiliyorum daha kullanışlı oldu. Ama adamın dediği internette alınanda problem olduğunda bu kadar ilgili olmayabilirler dedi.

Yok hocam bende de toplamda 2 kol var sağ tarafta 1 tane sol tarafta 1 tane

waterghost

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Ömer Faruk Dedeakay
Selamlar dostlar uzun araştırmalar sonucu F/P açısından kendi kullanımıma en uygun oyuncu koltuğunu aldım ve yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.
1.75 boyundayım ve kilom 80
Bilerek 1 ay sonra bu konuyu açma gereği duydum, çünkü kullanımımı ve kendime göre artıları ve eksilerini sizlerle paylaşmak istedim.
Kendi kullanımım için özellikle kumaş olmasını tercih ettim. Çünkü hem evde 2 kedim var hem de aşırı sıcaklarda terletme yapmasını istemediğimden hem de derilerde malum çatlaklardan sonra yırtılma sorunu olduğundan dolayı tercihim bu doğrultuda oldu.
Ben bu koltuğu internetten değil Ankara-Siteler Ofis Tekin mağazasından gidip bizzat deneyerek satın aldım. 3 marka arasında gittim geldim ve bu koltuğu almakta karar kıldım.
Bu markalar Xdrive, Hawk ve Exvega idi. Xdrive'ın Ankara Siteler'de satış mağazası var gidip orada da test ettim kumaş koltuklarını. Onlar bu koltuğa göre biraz daha iyiler ancak fiyat anlamında fark artıyor haliyle.
Gelelim ARTILARINA ve EKSİLERİNE;

ARTILARI;
- Koltuğun görünümü gerçekten güzel.
- Her yerinin kumaş olması bana göre bir avantaj.
- Rahatlık anlamında Xdrive arasında çok bir fark hissedemedim ancak Xdrive'ın üst seviye koltukları tabii ki daha iyi (kıyas yaptıklarım Akdeniz Kumaş modeli ve 15'li Kumaş Modeli)
- Kol dayama yerlerinin kumaş olması bence güzel bir ayrıntı çünkü dizi ve film izlerken arkaya yaslanıp kollarınızı koyduğunuzda sert bir şeye değil kumaş pofuduk olması insanı mutlu ediyor şahsen :LOL:
- Fiyat anlamında bu diğer 2 markaya göre daha makul olması.
- Masajlı yastığı var bir artı denilecekse ancak ben çok bir faydasını görmedim kullanmıyorum :)
- Koltukta şu ana kadar gacırtı gucurtu anormal bir ses duymadım yaşamadım

EKSİLERİ;
- Aldıktan kısa bir süre sonra mağazada baktığım koltukta öyle bir sorun olmamasına rağmen sırt kısmı 1-2 cm arkaya doğru esniyor. Bugün mağazayla görüştüm koltuğu getirin biz burada gerekli müdehaleyi yapalım dediler. Bugün götürüp bırakacağım bakalım ne olacak. Üretimde bir sorun varsa sırt kısmı veya koltuğun değişimini yaparız dediler "ne kadar doğru bilemem" :D
- Arkaya doğru koltuğu yatırdığımda bacaklarımı aşağıya sallandırdığımda 20-30 dakika sonra bacaklarımda bir ağrı oluşuyor nedenini bilmiyorum ama yazayım istedim.
- Ve bir de kumaşı biraz ince gibi geldi bana Xdrive'a göre. Bir tık daha kalın olabilirdi kumaşı.

Koltuğun görsellerini de ekliyorum. Sormak isteklerinizi cevaplarım.
Bu arada koltuklarda opsiyonel olarak bazı şeyleri satın alabiliyorsunuz. Süngeri bir tık daha kaliteli isterseniz veya altta çift mekanizma gibi bir çok opsiyon var ama ben pek gerek duymadım.
Şu an koltuğun internette güncel fiyatı 3.390TL Ankara'da olan arkadaşlarım alacaksa şayet gidip mağazadan almaya çalışsınlar. Hem peşin fiyatına 8'e kadar taksit yapıyorlar hem de indirim yaptırtabilirsiniz :)

Hocam almayı düşünüyorum da sizce eklenebilir opsiyonlardan öneriniz var mıdır?

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Kerem Hot
Hocam almayı düşünüyorum da sizce eklenebilir opsiyonlardan öneriniz var mıdır?
emin ol hiçbirine gerek yok. sadece alırken alt mekanizmanın çift mekanizma mı tek mekanizma mı olduğunu öğrenin çiftse alın. çift değilse bile çift olması için uğraşın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,817
Üyeler
141,345
Son üye
Hyper16
Top Bottom