Neler Yeni

Çözüldü✓ Fiber wifi mavi ekran

ozanov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ozan Katmaz
Merhaba dostlar üniversitede öğrenci evime 100 mbps türknet bağlattım sağolsunlar wifi 6 modem taktılar sonrasında telefonumda bağlandım sıkıntı yok ama ardından bilgisayarımla bağlandığımda mavi ekran yedim sonra ben de wifi 2.4Ghz ile 5Ghz olarak ayırdım sonra bilgisayardan 2.4Ghz e bağlandım sıkıntı olmadı ama sonraki gün aynı olarak bağlanınca mavi ekran yiyorum format attım driverları güncelledim ama ne yaptıysam olmadı yardımınızı rica ediyorum.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,292
İsim
Semih Boran
Merhaba dostlar üniversitede öğrenci evime 100 mbps türknet bağlattım sağolsunlar wifi 6 modem taktılar sonrasında telefonumda bağlandım sıkıntı yok ama ardından bilgisayarımla bağlandığımda mavi ekran yedim sonra ben de wifi 2.4Ghz ile 5Ghz olarak ayırdım sonra bilgisayardan 2.4Ghz e bağlandım sıkıntı olmadı ama sonraki gün aynı olarak bağlanınca mavi ekran yiyorum format attım driverları güncelledim ama ne yaptıysam olmadı yardımınızı rica ediyorum.
Wifi kartınızın ve modeminizin modeli nedir?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,292
İsim
Semih Boran
tek bant olduğu zaman da mavi ekran veriyordu 2.4Ghz yapınca da veriyor https://drive.google.com/file/d/1qPhQwhElF_UfEWzJzmRyi69x1uls80Ou/view minidump
Wifi kartınızın sürücüsünden mavi ekran vermiş.
Bunu yükleyip tekrar deneyebilir misiniz peki? Birde wifi kartınız wifi 4 sanırsam ama 5 ghz bandını da destekliyor. Bir sorun oluyor olabilir belki.

ozanov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ozan Katmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu yükleyip tekrar deneyebilir misiniz peki? Birde wifi kartınızın wifi 4 sanırsam ama 5 ghz bandını da destekliyor. Bir sorun oluyor olabilir belki.
hemen deniyorum 5Ghz ağlar gözükmüyor zaten desteklemiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu yükleyip tekrar deneyebilir misiniz peki? Birde wifi kartınız wifi 4 sanırsam ama 5 ghz bandını da destekliyor. Bir sorun oluyor olabilir belki.
maalesef olmadı bunu kurmuştum diye hatırlıyorum

Son düzenleme:

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,292
İsim
Semih Boran
hemen deniyorum 5Ghz ağlar gözükmüyor zaten desteklemiyor

maalesef olmadı bunu kurmuştum diye hatırlıyorum
O zaman wpa ayarından kaynaklı olabilir. SSID kısmından hem 2.4 hem de 5 ghz bandının wpa ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

ozanov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ozan Katmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
IMG_6212.jpeg

O zaman wpa ayarından kaynaklı olabilir. SSID kısmından hem 2.4 hem de 5 ghz bandının wpa ayarlarının ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
bakmıştım zaten wpa2 gözüküyor zaten

ozanov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ozan Katmaz
Wifi kartınızın bu modemle ilgili bir uyumluluk sorunu var sanırsam ya da windows kaynaklı ya da sürücü sorunlu. Bu arada wpa2/wpa3'e ayarlayın her iki bandı da.
ayarladım ama bi çözümünü bulamadım en sonunda ethernet kablosu satın aldım internetten öyle kullanıcam gibi çünkü kablolu oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bilal Zaimoğlu
Merhaba aynı sorun bendede vardı türknet yeni zyxel modemle değişim yaptıktan sonra pc mavi ekran veriyordu birkaç gün uğraştıktan sonra çözümü buldum telefonla wifiye bağlanıp 192.168.1.1 modemin anasayfasına girdikten sonra resimde yer alan menüden 802.11g/n/ax olan modu 802.11b/g/n olarak değiştirince sorun çözüldü şuan sıkıntısız giriyorum bir deneyin isterseniz

1697055710666.png

ozanov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ozan Katmaz
Merhaba aynı sorun bendede vardı türknet yeni zyxel modemle değişim yaptıktan sonra pc mavi ekran veriyordu birkaç gün uğraştıktan sonra çözümü buldum telefonla wifiye bağlanıp 192.168.1.1 modemin anasayfasına girdikten sonra resimde yer alan menüden 802.11g/n/ax olan modu 802.11b/g/n olarak değiştirince sorun çözüldü şuan sıkıntısız giriyorum bir deneyin isterseniz

Alıntıyı görüntüle
usta senin gözünü seveyim 1 haftadır bununla uğraşıyordum sayende çözüldü adamın dibisin

Top Bottom