Neler Yeni

Fitness ve Vücut Geliştirme Öneri. (Lütfen Bilgisi Olanlar)

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
Arkadaşlar merhaba. Aktif olarak fitness ya da vücut geliştirme yapmıyorum ancak sürekli bisiklet kullanan, halı saha maçlarına giden, bu aralar ise bekçilik için pomem parkuruna gidiyorum. Kilom 81-82 boyum ise 175cm. Fiziksel olarak fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Üst seviye bir vücut geliştirmeci olarak değil de naturel sıkı bir vücut istiyorum. Bacak boyum biraz kısa üst vücut boyum uzun. Geçmişte futbol geçmişim olduğu için basen bölgesi ve kalça bölgem normal insana göre biraz iri :D Ve son 2 senedir de normalde kilom 75-76 seyrederken evde sınavlara hazırlandığım için çok hareket halinde değilim haliyle...
İstediğim vücut bunun bir tık üstü. LİNK Göğüs ve omuz kısmı bir tık daha iri olsun istiyorum. Zaman olarak bir acelem yok. Yeme içmeme dikkat ediyorum ama düzenli bir protein tüketimim yok. (tavuk, protein tozu gibi) Şeker ile aram yok ve paket gıdaları abur cuburları tüketmiyorum. Ekmek kahvaltıda çok az miktarda tüketiyorum.
Güncel olarak spor salonuna üyeliğim var 1 yıllık kayıt olmuştum belediyeye ait, fitness salonu var (ancak profesyonel bir salon kadar alet yok) yüzme havuzu var..
Fitness ve vücut geliştirme sporuyla uğraşanlardandır bu ricam.
Ve bendeki en büyük sorunlardan birisi ise kaç gün yapmam lazım?
Nasıl bir program izlemeliyim?

Aynı gün hangi kas gruplarına çalışmalıyım?
Hangi hareketler hangi kasları çalıştırır ve o hareketleri tam olarak nasıl yapmalıyım en büyük sorun :) Ve gittiğim belediyenin spor salonunda fitness ya da vücut geliştirme hocası yok..
Tavsiyelerinizi ve yapmam gerekenleri, nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatırsanız çok sevinirim.

şahin doğan

80+ Platinum
Bu kadar bilgiyi deneyimli bir hoca olmadan tam olarak öğrenmen çok zor. Sheredded Brothers'ın eğitim paketlerini tavsiye ederim. Günümüz koşullarında uygun sayılır.

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kadar bilgiyi deneyimli bir hoca olmadan tam olarak öğrenmen çok zor. Sheredded Brothers'ın eğitim paketlerini tavsiye ederim. Günümüz koşullarında uygun sayılır.
İnstramda Erdem Hoşsoy'u takip ediyorum. O da uzaktan program yazıyor ve açıkçası bayağı da bir bilgili geldi. Yanlış anlaşılmasın belki çok çok iyilerdir ama uzaktan fitness eğitimi düzmece gibi geliyor. Bu konuda da pek çok sitem eden insan var. Doğruluk payı nedir?

şahin doğan

80+ Platinum
İnstramda Erdem Hoşsoy'u takip ediyorum. O da uzaktan program yazıyor ve açıkçası bayağı da bir bilgili geldi. Yanlış anlaşılmasın belki çok çok iyilerdir ama uzaktan fitness eğitimi düzmece gibi geliyor. Bu konuda da pek çok sitem eden insan var. Doğruluk payı nedir?
Uzaktan fıtness eğitimi ve beslenme programı veriyorlar nasıl düzmece gelebilir orayı anlamadım. sana hareketleri nasıl yapacağını, vücut tipine göre nasıl besleneceğini, hangi bölgeni neden daha çok veya az çalıştırman gerektiğini vs vs gibi bilgiler veriyorlar.
Youtube'dan kanallarını inceleyebilirsin.

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uzaktan fıtness eğitimi ve beslenme programı veriyorlar nasıl düzmece gelebilir orayı anlamadım. sana hareketleri nasıl yapacağını, vücut tipine göre nasıl besleneceğini, hangi bölgeni neden daha çok veya az çalıştırman gerektiğini vs vs gibi bilgiler veriyorlar.
Youtube'dan kanallarını inceleyebilirsin.
Dışardan insanların söylediklerini söyledim yoksa bu sporla daha önce ilgilenmedim fikrim yok :) Yoksa elbette doğru olabilir. Sonuçta bu tarz şeyleri kötü niyetli kullanan insanlar var. 1 ay spor salonuna gitmiştim. Sözde hocalarda vardı ama adamlar o kadar ilgisiz alakasızlardı ki soru soruyorsun doğru düzgün cevap yok bir şey yok. Ona istinaden sordum.

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,070
İsim
Zeki Müren
Arkadaşlar merhaba. Aktif olarak fitness ya da vücut geliştirme yapmıyorum ancak sürekli bisiklet kullanan, halı saha maçlarına giden, bu aralar ise bekçilik için pomem parkuruna gidiyorum. Kilom 81-82 boyum ise 175cm. Fiziksel olarak fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Üst seviye bir vücut geliştirmeci olarak değil de naturel sıkı bir vücut istiyorum. Bacak boyum biraz kısa üst vücut boyum uzun. Geçmişte futbol geçmişim olduğu için basen bölgesi ve kalça bölgem normal insana göre biraz iri :D Ve son 2 senedir de normalde kilom 75-76 seyrederken evde sınavlara hazırlandığım için çok hareket halinde değilim haliyle...
İstediğim vücut bunun bir tık üstü. LİNK Göğüs ve omuz kısmı bir tık daha iri olsun istiyorum. Zaman olarak bir acelem yok. Yeme içmeme dikkat ediyorum ama düzenli bir protein tüketimim yok. (tavuk, protein tozu gibi) Şeker ile aram yok ve paket gıdaları abur cuburları tüketmiyorum. Ekmek kahvaltıda çok az miktarda tüketiyorum.
Güncel olarak spor salonuna üyeliğim var 1 yıllık kayıt olmuştum belediyeye ait, fitness salonu var (ancak profesyonel bir salon kadar alet yok) yüzme havuzu var..
Fitness ve vücut geliştirme sporuyla uğraşanlardandır bu ricam.
Ve bendeki en büyük sorunlardan birisi ise kaç gün yapmam lazım?
Nasıl bir program izlemeliyim?

Aynı gün hangi kas gruplarına çalışmalıyım?
Hangi hareketler hangi kasları çalıştırır ve o hareketleri tam olarak nasıl yapmalıyım en büyük sorun :) Ve gittiğim belediyenin spor salonunda fitness ya da vücut geliştirme hocası yok..
Tavsiyelerinizi ve yapmam gerekenleri, nasıl bir yol izlemem gerektiğini anlatırsanız çok sevinirim.
hocam ilk başlarda 1 gün dinlenme bir gün gitme yapmanız en mantıklısı ç.ünkü protein sentezi 48 saatin sonunda bitmiş denecek seviyeye iniyor yani vücut daha çok kas yapamıyor o yüzden 1 gün gidip bir gün gitmeme mantıklı eğer fullbody yaparsanız split, itme çekme bacak ve üst vücut alt vücut gibi programlar da var ama başlangıçta en mantıklısı fullbody bunun sebebi de haftada 2 veya 3 kere çalışan kas 1 kere çalışan kasa göre ortalama %7 daha fazla kas kazanımı sağlıyor. nasıl bir program dendiğinizde youtubeda bir sürü fullbody programları var benim en çok önerdiğim program şudur:
bunu önermemin sebebi başlangıç için makineleri ağırlıklar yerine makineyle yapıyor bu yüzden yeni başlayan için daha doğru oluyor bir de her bölgeye 2 hareket koymuş yani her bölge için yeterli en sona karın için bir hareket ve baldır için bir hareket koydun mu bu pğrogram yeterli oluyor. Bir de antrenmana önce büyük kas gruplarıyla başlayın küçüğe doğru gidin büyük kas gruplarında testesteron salgısı daha fazla oluyor o yüzden daha iyi bir antrenman geçiriyorsunuz genel olarak bacak sırt göğüs diye gitmeniz daha yararlı olacaktır. bir de ilk antrenmanlarda sakın çok ağır girmeyin bir sakatlık en az 2 haftaya mal oluyor.

Top Bottom