Neler Yeni

Fortnite drop sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Zorlantiez
İyi akşamlar arkadaşlar. Fortnite da çok fazla drop giriyor bunun çözümünü bilenler varmı. Pc özellikleri Asus rtx 2060 oc, i59400f. Oyunu ssd ye kurdum. Oyunda en düşük ayarlarda bile fps drop yiyorum birden 165 e sabit iken fps değerim 32 ye 45 e düşüyor ve çok sık takılmalar oluyor bu sorun bundan 1 yıl öncesinde yoktu 6 ay önce yüklemiştim ve drop vardı yine ama bu kadar değildi. Şimdi ise oynamayacak gibi ve bu sorun sadece fortnite da geçerli diğer her oyunda ultra da ne fps sıkıntısı nede drop sorunu yaşıyorum. Forza horizon da ultra da 170 180 fps alabiliyorum ve hiç drop yok fakat sadece fortnite da bu sorun var ultrada 100 fps alıyorum yine drop var en düşük ayarda yine 100 fps ve yine çok drop var nasıl çözebilirim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,196
İsim
Emre Zengin
İyi akşamlar arkadaşlar. Fortnite da çok fazla drop giriyor bunun çözümünü bilenler varmı. Pc özellikleri Asus rtx 2060 oc, i59400f. Oyunu ssd ye kurdum. Oyunda en düşük ayarlarda bile fps drop yiyorum birden 165 e sabit iken fps değerim 32 ye 45 e düşüyor ve çok sık takılmalar oluyor bu sorun bundan 1 yıl öncesinde yoktu 6 ay önce yüklemiştim ve drop vardı yine ama bu kadar değildi. Şimdi ise oynamayacak gibi ve bu sorun sadece fortnite da geçerli diğer her oyunda ultra da ne fps sıkıntısı nede drop sorunu yaşıyorum. Forza horizon da ultra da 170 180 fps alabiliyorum ve hiç drop yok fakat sadece fortnite da bu sorun var ultrada 100 fps alıyorum yine drop var en düşük ayarda yine 100 fps ve yine çok drop var nasıl çözebilirim
Fortnite da varsa sadece optimizasyonu bozuktur hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyunda gelişmiş grafikte Rendering Modundan Performans (Alfa) ya alıp deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Zorlantiez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sadece fortnite de ama arkadaşlarımda böyle bir sorun yok sadece bende var nedense

Oyunda gelişmiş grafikte Rendering Modundan Performans (Alfa) ya alıp deneyin.
Denedim hocam ama yine drop sorunu gitmedi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,196
İsim
Emre Zengin
Evet sadece fortnite de ama arkadaşlarımda böyle bir sorun yok sadece bende var nedense

Denedim hocam ama yine drop sorunu gitmedi
Oyunun dosyalarını yeniden doğrulayın. Diğer Rendering modlarını deneyin. Tam Ekran modun da oynayın onun dışında aklına başka bir şey gelmiyor.

Pankek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İsmet Efe Altınok
bende ps5 kullanıcısıyım ara sıra fps 1sn den kısa bir süre içerisinde 40 50 fps arasında düşüş yaşıyor yani takılıyor

bir de otobüsten atlerken 2 saniyeliğine 30 a düşüyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,574
Üyeler
141,725
Son üye
Swex17k
Top Bottom