Neler Yeni

FSR 3 BALONU PATLADI !!!

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Farway

80+ Silver
3-5 oyunun desteklediği Dlss için de FSR için de kavga etmeye değmez, ayrıca burada balonluk bir durum yok birisi FPS'i 140 FPS'e çıkarırken diğeri 180'e çıkarıyor aynı FPS'i verip kaliteyi bu kadar düşürse haklısın. Kısacası saçmalamışsın, objektif olamıyorsun, bu kafa ampüllerin, tarikatçilerin kafası o yüzden uzak dur. Fiyat performansta AMD her türlü götürüyor Nvidia ise yazılımsal kalitesini gerek driverları gerek sunduğu DLSS gibi özelliklerde gösteriyor. Herkesin cebinde ne varsa en iyisini alır yani gidip 4070 alacağıma 7900xt alır dlss te aramam fsr da aramam 3 oyunda destekleyecek diye.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Hüseyin Ege Karakışla
2022 de tanıtıldı 2023 çıktı 1 yıl sonra ama hala kalite modda görüntü bozukluğu olması üzdü

batuu123

80+ Bronze
3-5 oyunun desteklediği Dlss için de FSR için de kavga etmeye değmez, ayrıca burada balonluk bir durum yok birisi FPS'i 140 FPS'e çıkarırken diğeri 180'e çıkarıyor aynı FPS'i verip kaliteyi bu kadar düşürse haklısın. Kısacası saçmalamışsın, objektif olamıyorsun, bu kafa ampüllerin, tarikatçilerin kafası o yüzden uzak dur. Fiyat performansta AMD her türlü götürüyor Nvidia ise yazılımsal kalitesini gerek driverları gerek sunduğu DLSS gibi özelliklerde gösteriyor. Herkesin cebinde ne varsa en iyisini alır yani gidip 4070 alacağıma 7900xt alır dlss te aramam fsr da aramam 3 oyunda destekleyecek diye.
yalnız 7800xt ile 4070 arasında 800 lira gibi bir fark vardı, hazır sistemlerde ise neredeyse fark yoktu ki 7900xt alacak paran varsa (26k) 4070ti almak yine daha mantıklı.. ayrıca fps artışları neredeyse eşit başka videoları izlersen fsr 3 vs dlss 3.5 karşılaştıran anlarsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Ömer Seyfettin Yavuzyiğit
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Yazılım
4090 alacağın yerde 7900xtxli sistem kurarsın hocam :D 4090ının daha iyi olduğunu herkes biliyor zaten. Ama bu fark o fiyat farkını hakedecek bir fark değil oyun tarafında.
oyun tarafında 4090 kim alır ya :D

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam nvıdıacıyım hata 3060 kulanıyorum şuan fsr 3 ten bende nefret ediyom ama daha drive updateler ve diyer oyunlarda görmeden tam yorum yapamayız.

Karşılaştırma videoları var. Gidin bakın. Ben de AMD kullanmıyorum ama FSR3 iyi bir seviyede çıkacak diye AMD kart aldıysam ve şu an AMD bunu önüme atsana ana avrat kayarım firmaya.

Beta şeyleri full diye insanların önüne atamazsınız. Aynı şeyi Win 11 ve CS2 için defalarca söyledim bunlar beta ama firma full diye itelendi, sonra millet tepki koyuyor da geçti arkadaş. Şimdi aynısını AMD yaptı ve bu normalleştirilmeye çalışılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Hüseyin Ege Karakışla
ama bir tık boş yapmışsın balon diyerek, daha 2 oyunda var ve nvidia 140 alırken amd 180 almış, kalite modundaki görüntü bozukluğu benim için oynayış keyfimi etkileyecek kadar bozuk bir görüntü değil, 7 sayfalık bir tartışmaya gerek yoktu

tnccahmt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Ahmet tunç
En azından 3000 serisi ekran kartı kullanan insanlar yeni kart almak yerine grafikten feragat edip kartlarının zorlamacağı oyunları bir nebze rahat oynayabilecekler. Herkesin yeni kart alma gibi bir imkanı yok ülkemiz günümüz şartlarında. Amd nin 3000 serisi kartlara da böyle bi özelliği sunmuş olması bence Nvidianın yanında çok çok tüketici yanlısı bir olay. Gönül isterdi ki Nvidia da 3000 serisi kartlara bu teknolojiyi getirsin.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,130
İsim
Oğuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Ömer Seyfettin Yavuzyiğit
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Yazılım

batuu123

80+ Bronze
Karşılaştırma videoları var. Gidin bakın. Ben de AMD kullanmıyorum ama FSR3 iyi bir seviyede çıkacak diye AMD kart aldıysam ve şu an AMD bunu önüme atsana ana avrat kayarım firmaya.

Beta şeyleri full diye insanların önüne atamazsınız. Aynı şeyi Win 11 ve CS2 için defacalarca söyledim bunlar beta ama firma full diye iteledi, sonra millet tepki koyuyor da geçti arkadaş. Şimdi aynısını Nvidia yaptı ve bu normalleştirilmeye çalışılıyor.
aynısını düşünüyorum zaten tartıştığım konu da bu, kaç aydır forumda 4070li sistemler yerine 7700xtli 7800xtli sistemleri savundular aynı paralara, neymiş fsr 3 gelecekmiş frame gen gelecekmiş falan buna sığındılar, e şimdi geldi ve adamlar resmen sizle dalga geçmiş ona rağmen hala nasıl savunuyorlar anlamıyorum..

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Siz amd FSR'ı fps almak için kulanın.
Ben Nvidia kartımda görüntü iyileşsin diye dlss açıyorum :D

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,807
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
İlginç işler peşinde koşuyorsunuz bazen. Abdullah abi videoda detaya iniyor inceleme çünkü o her türlü detayına bakıyor mecburen. Ben dün denedim Forspoken oyununda kalite farkını hissediyorsun tabii ki fakat ben o farkı 3070 kullanırken DLSS açınca da hissediyordum. Şahsen DLSS 2 yerine çok büyük nimet FSR 3 çünkü DLSS 2 yerine FSR 3 çok daha avantaj sunuyor size. Bütçesi düşük olanlar özellikle sevinmeli. Yoksa 4090 alabilecek kişiler tabii gidip DLSS 3 FG açar.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,035
Üyeler
154,169
Son üye
Rafa Silva
Top Bottom