Neler Yeni

çok mu kilo aldım ne yapmalıyım? Spora başlamalıyım mıyım?

IMG_0309.JPG
WIN_20240309_15_43_28_Pro1.jpg
WIN_20240420_15_22_25_Pro.jpg
Son bir kaç ayda galiba 2 katına çıktım :/. Kilomu tam bilmiyorum ama en son 80 civarıydım. Şu an kaçım bilmiyorum. 90-100 civarı olduğumu düşünüyorum. Ne yapmalıyım? Babamı beni spor salonuna yazdırması için napmalıyım? Yaşım 15 çok yakında 16 olucam. Boyum 176 cm. Bilgisayar başında oturmaktan aldım gibime geliyo. Günde 7 saatten aşağı durmuyorum. Haftasonları 10 saati geçiyor. Duruşumun bozulmasından korkuyorum. Bana ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Görkem
Son bir kaç ayda galiba 2 katına çıktım :/. Kilomu tam bilmiyorum ama en son 80 civarıydım. Şu an kaçım bilmiyorum. 90 varım belkide. Ne yapmalıyım? Babamı beni spor salonuna yazdırması için napmalıyım? Yaşım 15 çok yakında 16 olucam. Boyum 176 cm. Bilgisayar başında oturmaktan aldım gibime geliyo. Günde 7 saatten aşağı durmuyorum. Haftasonları 10 saati geçiyor. Duruşumun bozulmasından korkuyorum. Bana ne önerirsiniz?
Öncelikle kendine kalori açığı olusturmalisin. Günlük alman gereken karb protein yağ vb. bunlari hesaplamalısın. Ondan sonra spora başlayip haftanın 5 günü gitmelisin. Bu dediklerimi azimli bir şekilde yaptıktan sonra zaten 2 3 aya bayağı değişim gorursun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle kendine kalori açığı olusturmalisin. Günlük alman gereken karb protein yağ vb. bunlari hesaplamalısın. Ondan sonra spora başlayip haftanın 5 günü gitmelisin. Bu dediklerimi azimli bir şekilde yaptıktan sonra zaten 2 3 aya bayağı değişim gorursun.
Spora gidersem 1-1.5 saat günde yeterli olur mu?

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Diyet dışında başka çaren yok

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
616
İsim
Furkan Demirtaş
Spora başlamalı mıyım diye bir soruyu sormadın farz ediyorum

ibrahimua

80+ Bronze
Son bir kaç ayda galiba 2 katına çıktım :/. Kilomu tam bilmiyorum ama en son 80 civarıydım. Şu an kaçım bilmiyorum. 90 varım belkide. Ne yapmalıyım? Babamı beni spor salonuna yazdırması için napmalıyım? Yaşım 15 çok yakında 16 olucam. Boyum 176 cm. Bilgisayar başında oturmaktan aldım gibime geliyo. Günde 7 saatten aşağı durmuyorum. Haftasonları 10 saati geçiyor. Duruşumun bozulmasından korkuyorum. Bana ne önerirsiniz?
Kral birazdaha spor yapmazsan obezsin hatta kısmi obezlige gelmeye başlamışsın. En azından her gün kardiyo yapıp kalori açıgı olusturursan zayıflayabilirsin.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,103
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Şu PC başında bu kadar oturmayın be kardeşim vallahi kendinize yazık ediyorsunuz postürün bile bozulmuş daha yaşın çok genç çok fazla yağ var vücudunda çok fazla hareketsizlik aşırı şeker, fastfood ürünleri,cips,kola, bisküvi,hamur işleri vs vs. daha sayamadığım birçok sağlıksız ürünler var bunlardan uzak durun mutlaka bir spora yazıl kalitesi çok fark etmez hatta belediyenin spor merkezleri var oraya git ama mutlaka git beslenmene dikkat et ve en önemlisi hareketsiz kalma bu kadar oyun,oyun nereye kadar hiç mi sıkılmıyorsunuz 😄 ben 2 saat PC başında dursam bunalıyorum hoş uzun zamandır PC kullanmıyorum ve böyle de hayatım daha güzel oldu diyebilirim önce kafada bitiyor her şey iradeye bağlı buna sadık kal çok çalış.

Top Bottom