Neler Yeni

Öneri GeForce NOW "gameplus" alınır'mı? 3 aylık kullanıcı deneyimi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mertcan Karakaya
Instagram
https://www.instagram.com/mertcan__karakaya/
Steam
https://steamcommunity.com/id/LAQIMLEA/
Facebook
mertcankarakaya19
Twitter
mertcan01737534
Discord
LAQIMLEA
Reddit
https://www.reddit.com/user/MertcanKarakaya
Herkese selam, Donanım Arşivi forum sakinleri.

Bilgisayar Sistem'im yetmediği için GeForce NOW "gameplus" 3 aylık lansman paketini 01.04.2021 tarihinde aldım tam olarak bugün 01.07.2021 tarihinde bitmiş Bulunmak'da Ben'de 3 aylık serüvenimi aktarmak istedim.

Sistem'im şu şekil'de
- Anakart B150M-K
- İşlemci i5 6500.
- RAM PNY 8 GB
- SSD 480 GB + SSD 120 GB
- 650W güç kaynağı.
- Ekran kartım, olmadığı için gameplus almaya karar vermiştim.

- Oyun oynarken takıl'ma, don'ma sıkıntıları yaşadım bu internet sebebi ile olmuş olabilir Bi'de gücü düşük'de olsa bu servisleri kullanırken siteminizde bir ekran kartı takılı olsun diyenler oldu.
- Benim şahsi fikrim 1050,1050 Ti güçlerinde bir ekran kartı sisteme dahil olur ise daha iyi performans alabilirsiniz.
- Ekran kartım mevcut bu servise neden para ödeyeyim diye düşünenler ekran kartınız oyunu oynamak için artık yeterli değil yüksek grafikli oyunları oynamak istiyorsanız bu servisi tercih edebilirsiniz.

- İnternet bağlantısı ile ilgili söylemem gerek internet bağlantı hızım yeterli Durum'da buna rağmen anlık olarak başka bir şey yapıyorsanız Bilgisayar'da internet hızınız anlık olarak etkileniyor GeForce NOW'da

- Offline yani story Mod'lu Oyunlar'da dedikleri internet hızları doğru olabilir en düşük 720p için 16 Mbps en yüksek 1080p için 25 Mbps.

- Bana soracak olursanız "Online" oyunlar için bu hızlar yeterli değil.

- En düşük 720p 35 Mbps en yüksek 1080p için 50 Mbps gerekli olduğunu düşünüyorum bu benim şahsi fikrim.
- Bu Servis'de deneyim ettiğim bir şey var CS:GO, Rocket League, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege benzeri Oyunlar'da Alt Tab yaptınız diyelim Google açtınız direkt olarak oyun çözünürlüğünü düşürüyor.
- Bu internet bağlantılarının dengesiz olmasından kaynaklanabilir ama belli bir süre zarfı geçtik'den sonra çözünürlük tekrar düzeliyor.

- Deyinmem gereken en önemli konulardan biri ise GeForce NOW üyelik süreniz bitmeden yenileme yapmayın.
- GeForce NOW Premium üyeliğimin bitmesine 15 gün var 1 aylık daha alayım üstüne eklensin diye bir sistem maalesef yok.
- Premium üyeliğinizin süresi bitmeden yenileme yaparsanız kalan 15 gün havaya gider orada 45 güne çıkması gereken üyelik süresi 30 olarak kalır.

- güzel özelliklerinden bahsedeyim.
- Oyunları bildiğiniz gibi indirmenize gerek yok bu şekilde bilgisayarınızdaki tüm depolama size kalmış oluyor ve oyunları indirmekle vakit kaybı yaşamıyorsunuz.
- Kolay anlaşılır bir arayüze mevcut olması.
- Çok fazla oyun olmasa bile aradığınız çoğu oyunu bulabilirsiniz ve üstüne ekleyerek gidiyorlar.

- Kötü özelliklerinden bahsedeyim.
- Çoğu zaman Alt Tab yaptığınız esnada girmiş olduğunuz oyunun çözünürlüğü düşüyor.
- Hangi üyelik çeşidini alırsanız alın 1 Saat'lik, Premium, 3 aylık paket. Yoğun günler'de sıra beklemek zorundasınız bu sıralar bazen 200 veya 300 kişilere çıkabiliyor bu yüzden çileden çıkabilirsiniz.
- Bana göre Türkiye servisi olan "gameplus" fiyatları yüksek.
- Durduk yer'de oyun veya gameplus sistemi hiçbir uyarı vermeden ana ekrana atması.
- Kısa süre için'de çok fazla oyun oynamayı denediniz hatası yüzünden oyuna girememe.
- Oturumunuz başlatılırken sorun çıktı hatası bilgisayara restart atmadan düzelmemesi.
- Crossout isimli oyunda ne yaptıysam ekran boyutu sorununu çözemedim oyun Ben'de belki de bu şekil'de bilemiyorum. Görsel olarak sorunu ekleyeceğim görmeniz için.
- İçinde mevcut olan çok fazla oyun olsa'da ve bu oyunların üstüne eklensede bazı aradığınız oyunlar maalesef mevcut değil. Benim oynamak isteyip gameplus servisinde mevcut olmayan oyunlar
- Call of Duty
- Battlefield
- Valorant
- Forza Horizon 4
- Ranch Simulator
Daha fazlası vardır bunlar sadece benim oynamak isteyip gameplus servisinde ekli olmayan oyunlar.

- Bu sorunlar ile ilgili bahsi geçen sorunlar ile ilgili görseller ekleyeceğim.
- İnternet hızımın görselini de ekleyeceğim.

- Son olarak bu "gameplus hizmetini benim gibi kullanıp benim söylemediğim bir şey'i farkeden olur'sa lütfen aşağı yorumlar'da belirt'sin ilk kez bu servis'i kullanacaklar için yardım'cı olmuş oluruz.

- Sorusu olan lütfen yorumlarda belirtsin elimizden geldiğince cevaplamaya çalışalım.

Ekler

• crossout yarım ekran sorunu.JPG
    crossout yarım ekran sorunu.JPG
    293.5 KB · Hit: 122
  • Geforce Durup Dururken Bağlantı.JPG
    Geforce Durup Dururken Bağlantı.JPG
    152.9 KB · Hit: 114
  • Geforce Now Başlatılamadı.JPG
    Geforce Now Başlatılamadı.JPG
    73.9 KB · Hit: 120
  • Geforce Now Kendi Kendine oyundan attı sıra bekleme.PNG
    Geforce Now Kendi Kendine oyundan attı sıra bekleme.PNG
    642.9 KB · Hit: 128
  • Geforce Now Saçmalıkları.JPG
    Geforce Now Saçmalıkları.JPG
    74.4 KB · Hit: 120
  • Hız Testi.JPG
    Hız Testi.JPG
    20.5 KB · Hit: 107
  • İnternet Hızı.JPG
    İnternet Hızı.JPG
    19.1 KB · Hit: 115
  • Takılma internet.PNG
    Takılma internet.PNG
    2.5 MB · Hit: 121
  • Takılma Sorunu.PNG
    Takılma Sorunu.PNG
    371.5 KB · Hit: 127
  • TAKILMA.PNG
    TAKILMA.PNG
    531.7 KB · Hit: 125

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
- Benim şahsi fikrim 1050,1050 Ti güçlerinde bir ekran kartı sisteme dahil olur ise daha iyi performans alabilirsiniz.
Olay ekran kartında değil hocam kendim de 2 farklı internet ile test ettim 16 gb ram ekran kartsız sistemde 24/7 internet ile görüntüde bulanlıklık olurken 100/10 internette daha düşük bir sistemde takılma bulanıklık veya takılma olmuyor.
ancak güzel konu olmuş elinize sağlık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mertcan Karakaya
Instagram
Steam
Facebook
mertcankarakaya19
Twitter
mertcan01737534
Discord
LAQIMLEA
Reddit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olay ekran kartında değil hocam kendim de 2 farklı internet ile test ettim 16 gb ram ekran kartsız sistemde 24/7 internet ile görüntüde bulanlıklık olurken 100/10 internette daha düşük bir sistemde takılma bulanıklık veya takılma olmuyor.
ancak güzel konu olmuş elinize sağlık.
Tamamen internete dayalı diyorsunuz yani
teşekkür ederim "GEFORCE NOW" İlk kez alacak olanlar için açmak istedim belki yardımcı olmuşuzdur.

Akiran

80+ Silver
Herkese selam, Donanım Arşivi forum sakinleri.

Bilgisayar Sistem'im yetmediği için GeForce NOW "gameplus" 3 aylık lansman paketini 01.04.2021 tarihinde aldım tam olarak bugün 01.07.2021 tarihinde bitmiş Bulunmak'da Ben'de 3 aylık serüvenimi aktarmak istedim.

Sistem'im şu şekil'de
- Anakart B150M-K
- İşlemci i5 6500.
- RAM PNY 8 GB
- SSD 480 GB + SSD 120 GB
- 650W güç kaynağı.
- Ekran kartım, olmadığı için gameplus almaya karar vermiştim.

- Oyun oynarken takıl'ma, don'ma sıkıntıları yaşadım bu internet sebebi ile olmuş olabilir Bi'de gücü düşük'de olsa bu servisleri kullanırken siteminizde bir ekran kartı takılı olsun diyenler oldu.
- Ekran kartım mevcut bu servise neden para ödeyeyim diye düşünenler ekran kartınız oyunu oynamak için artık yeterli değil yüksek grafikli oyunları oynamak istiyorsanız bu servisi tercih edebilirsiniz.

- İnternet bağlantısı ile ilgili söylemem gerek internet bağlantı hızım yeterli Durum'da buna rağmen anlık olarak başka bir şey yapıyorsanız Bilgisayar'da internet hızınız anlık olarak etkileniyor GeForce NOW'da

- Offline yani story Mod'lu Oyunlar'da dedikleri internet hızları doğru olabilir en düşük 720p için 16 Mbps en yüksek 1080p için 25 Mbps.

- Bana soracak olursanız "Online" oyunlar için bu hızlar yeterli değil.

- En düşük 720p 35 Mbps en yüksek 1080p için 50 Mbps gerekli olduğunu düşünüyorum bu benim şahsi fikrim.
- Bu Servis'de deneyim ettiğim bir şey var CS:GO, Rocket League, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege benzeri Oyunlar'da Alt Tab yaptınız diyelim Google açtınız direkt olarak oyun çözünürlüğünü düşürüyor.
- Bu internet bağlantılarının dengesiz olmasından kaynaklanabilir ama belli bir süre zarfı geçtik'den sonra çözünürlük tekrar düzeliyor.

- Deyinmem gereken en önemli konulardan biri ise GeForce NOW üyelik süreniz bitmeden yenileme yapmayın.
- GeForce NOW Premium üyeliğimin bitmesine 15 gün var 1 aylık daha alayım üstüne eklensin diye bir sistem maalesef yok.
- Premium üyeliğinizin süresi bitmeden yenileme yaparsanız kalan 15 gün havaya gider orada 45 güne çıkması gereken üyelik süresi 30 olarak kalır.

- güzel özelliklerinden bahsedeyim.
- Oyunları bildiğiniz gibi indirmenize gerek yok bu şekilde bilgisayarınızdaki tüm depolama size kalmış oluyor ve oyunları indirmekle vakit kaybı yaşamıyorsunuz.
- Kolay anlaşılır bir arayüze mevcut olması.
- Çok fazla oyun olmasa bile aradığınız çoğu oyunu bulabilirsiniz ve üstüne ekleyerek gidiyorlar.

- Kötü özelliklerinden bahsedeyim.
- Çoğu zaman Alt Tab yaptığınız esnada girmiş olduğunuz oyunun çözünürlüğü düşüyor.
- Hangi üyelik çeşidini alırsanız alın 1 Saat'lik, Premium, 3 aylık paket. Yoğun günler'de sıra beklemek zorundasınız bu sıralar bazen 200 veya 300 kişilere çıkabiliyor bu yüzden çileden çıkabilirsiniz.
- Bana göre Türkiye servisi olan "gameplus" fiyatları yüksek.
- Durduk yer'de oyun veya gameplus sistemi hiçbir uyarı vermeden ana ekrana atması.
- Kısa süre için'de çok fazla oyun oynamayı denediniz hatası yüzünden oyuna girememe.
- Oturumunuz başlatılırken sorun çıktı hatası bilgisayara restart atmadan düzelmemesi.
- Crossout isimli oyunda ne yaptıysam ekran boyutu sorununu çözemedim oyun Ben'de belki de bu şekil'de bilemiyorum. Görsel olarak sorunu ekleyeceğim görmeniz için.
- İçinde mevcut olan çok fazla oyun olsa'da ve bu oyunların üstüne eklensede bazı aradığınız oyunlar maalesef mevcut değil. Benim oynamak isteyip gameplus servisinde mevcut olmayan oyunlar
- Call of Duty
- Battlefield
- Valorant
- Forza Horizon 4
- Ranch Simulator
Daha fazlası vardır bunlar sadece benim oynamak isteyip gameplus servisinde ekli olmayan oyunlar.

- Bu sorunlar ile ilgili bahsi geçen sorunlar ile ilgili görseller ekleyeceğim.
- İnternet hızımın görselini de ekleyeceğim.

- Son olarak bu "gameplus hizmetini benim gibi kullanıp benim söylemediğim bir şey'i farkeden olur'sa lütfen aşağı yorumlar'da belirt'sin ilk kez bu servis'i kullanacaklar için yardım'cı olmuş oluruz.

- Sorusu olan lütfen yorumlarda belirtsin elimizden geldiğince cevaplamaya çalışalım.
Bilgilendirme için teşekkürler fakat NVIDIA GeForce NOW tamamen internet hızına bağlıdır.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Bilgilendirme için teşekkürler fakat NVIDIA GeForce NOW tamamen internet hızına bağlıdır.
Tamamen değil aslında, bilgisayar akıcı video oynatamayacak düzeydeyse bilgisayar da etkiler.

Tabi 1050Ti falan olması gerekmiyor, GMA grafik birimi, Core 2 Duo işlemci falan olmasın yeter 😀

Nizâm

80+

Bu kısma katılmıyorum dostum. Olay bunun tam tersi. Üstüne ekleyerek gidemiyorlar maalesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mertcan Karakaya
Instagram
Steam
Facebook
mertcankarakaya19
Twitter
mertcan01737534
Discord
LAQIMLEA
Reddit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bu kısma katılmıyorum dostum. Olay bunun tam tersi. Üstüne ekleyerek gidemiyorlar maalesef.
Şu şekil de üste ekleyerek gidiyorlar her ay 40 veya 60 oyun ekleneyi ama istediğimiz oyunlar değil saçma oyunlar bana göre.

Nizâm

80+
Şu şekil de üste ekleyerek gidiyorlar her ay 40 veya 60 oyun ekleneyi ama istediğimiz oyunlar değil saçma oyunlar bana göre.
Saçma oyunlar ekleniyor benim de sorun ettiğim kısım o

Bu indirimde Total War serisinden oyun alacaktım. GeForce Now da oynamak için. İndirime girdi Total War serileri, bir kaç gün önce almadan tekrar bir kontrol edeyim dedim. İki oyunu da kaldırmışlar GeForce Now üzerinden. Büyük oyunlar gidiyor, yerine küçük oyunlar geliyor. Bu büyük bir sıkıntı yani. Çoğu Triple A oyunu da yok aynı zamanda.

mesut3467

80+ Bronze
Konu çok güzel teşekkür ederim. Benimde 1 ay kullanım deneyimim oldu. Şunu belirtmeliyim ki gerçekten kendi bilgisayarında oynuyormuşum izlenimine kapıldım. Fakat herşeyin başı malum para. Bu yüzden alacak arkadaşlara sıra konusunda biraz daha az bekleyeceğiniz( bazen hiç sıra bekleme derdi olmadan) avrupa serverini denemesini öneririm. Arada sırada beklemeden girip ufak gecikmelerle oynuyorum.

Top Bottom